Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

BAŞKENTGAZ’DAN, YERİNDE ABONELİK HİZMETİ

Güncelleme :30.01.2012

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş (Başkentgaz) ekipleri, abone olmak isteyen büyük site ve lojmanların adreslerine bilgisayar donanımlı mobil araçla giderek gün boyunca abonelik işlemlerini yapıyor.

Başkentgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan,  doğalgaz abonesi olmak isteyen kamu kurumları lojmanları ve büyük sitelerde çok sayıda konut bulunduğunu dikkate alarak bu uygulamaya geçtiklerini bildirdi.  Kırşan şunları söyledi:

“Toplu aboneliklerde, herkesin işini gücünü bırakıp, tek tek Şirketimize gelip işlem yaptırması yerine,  biz abonenin ayağına gidip işlerini kolaylaştırıyoruz. Bu uygulamadan vatandaşlarımız çok memnun kaldılar. Çünkü büyük siteler veya kamu kurumları, genellikle şehir merkezlerinden uzaklarda olduğundan merkezlerimize gelmekte sıkıntı yaşayabiliyorlar. Hele içinde bulunduğumuz kış mevsiminde bu sıkıntı daha da artabiliyor.

Kırşan, ilk olarak OSTİM OSB’de yerinde abonelik hizmeti verdiklerini ve 1 hafta içinde 1200 abonenin tamamına yakınının aboneliğini yaptıklarını söyledi. Geçen hafta sonunda da yine mobil araçla Dikmen’de büyük bir siteye giderek 136 daireden 98’inin aboneliğini gerçekleştirdiklerini bildiren 

Kırşan, “Son haftalarda da perşembe günleri, Eskişehir yolu üzerinde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı lojmanlarında abonelik yapıyoruz. Bu lojmanlarda bugüne kadar 200 civarı abonelik yaptık. Karayolları Genel Müdürlüğü lojmanları için de yaklaşık 300 daireden gerekli evrakı toplu olarak aldık ve hazırladığımız sözleşmeleri önümüzdeki günlerde göndereceğiz” diye konuştu. 

İbrahim Halil Kırşan, mobil aracın, toplu abonelik işlemlerinin yanı sıra gaz satışında geçici sorunlar yaşanan yerlere de gönderildiğini belirterek şöyle devam etti:

Bazen bazı semtlerde elektrik kesintileri yaşanabiliyor. Bu durumda abone merkezlerimizde veya bankalarda gaz satışı yapılamıyor. Özellikle kış mevsiminde soğukta abone merkezleri veya banka önlerinde beklemek, vatandaşlar açısından büyük sıkıntıya yol açabiliyor. Yine bu merkezlerde yaşanan geçici arızalarda da aynı sıkıntılar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda mobil aracımızı o bölgeye gönderip hem gaz satışı hem de abonelik işlemlerini yapabiliyoruz.”

Bu haber 3071 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında... 30.05.2020
Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?... 30.05.2020
Pirelli'den 4 lastik alana 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan Hediyesi... 30.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e uğurlandı... 30.05.2020
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.