Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Petrol Ofisi, mega lüks yat Ace’ye yakıt ikmali yaptı

Güncelleme :27.11.2018

 Türkiye akaryakıt, madeni yağlar ve kimyasallar sektörünün lideri Petrol Ofisi’nin gücünü denizlere taşıyan PO Marine, son olarak 87 metre uzunluğundaki mega lüks yat Ace’ye yakıt ikmali yaptı.

Türkiye’de denizcilik sektörüne gerek transit gerekse iç pazarda, hem yakıt, hem de madeni yağlarda; ikmal, üretim ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirket konumundaki Petrol Ofisi Deniz Satışları - PO Marine, Asmira ile birlikte, son olarak mega lüks yat Ace’ye yakıt ikmali gerçekleştirdi. 26 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilen ikmalde, 20 kara tankeri, Marmaris Cruise Port’ta demirli Ace’nin deposuna 450.000 litrelik yakıt ikmali yaptı. 

Türkiye’nin tüm sahil şeridi boyunca konumlandırılmış 7 deniz terminali, 1 yüzer istasyon ve 5 marina istasyonuna sahip PO Marine, Türkiye'nin en itibarlı kamu ve özel denizcilik kurumları dâhil yıllık 600.000 tonun üzerinde yakıt ikmali gerçekleştiriyor. PO Marine, her yıl iç pazarda 34.000'den ve transit pazarda 2.700'den fazla, madeni yağ pazarında ise 2.500'den fazla gemiye ikmal yapıyor.

12 deniz tankeri (barc) ile Türkiye'nin en büyük dağıtım ağına sahip PO Marine, dünyadaki tüm limanlardan gelen yakıt taleplerine anında cevap verebiliyor. PO Marine, Türkiye suları ile birlikte acenteler üzerinden dünyanın 60 farklı ülkesinde hizmet veriyor.

PO Marine'in, deniz yakıtlarında, transit ve iç pazarlarda lider konumunu geleneksel olarak koruduğuna dikkat çeken Petrol Ofisi Ticari ve Endüstriyel Satışlar Direktörü Ulvi Kılıç, "Türkiye denizlerinin tamamında yakıt ikmali yapabilen tek markayız. Aynı zamanda dünyanın neresinde olursa olsun, gelen tüm yakıt ve madeni yağ taleplerine anında cevap verebiliyoruz. Petrol Ofisi markasının gücü ve denizcilik sektörünün içinden gelen tecrübeli, uzman kadromuz ile denizcilik sektöründe de dağıtım ağımızın başarısını ve müşteri memnuniyetini sürdürülebilir kılıyoruz" dedi.

Süper lüks yat ‘Ace’ 87 metre uzunluğunda

Muğla’nın gözde turizm merkezlerinden Marmaris’te yaklaşık 1 hafta demirleyen ve Petrol Ofisi tarafından yakıt ikmali gerçekleştirilen süper lüks yat Ace, görünümü kadar konforuyla da dünyanın en iyi yatları arasında yer alıyor. Cayman Adaları bayraklı, 87 metre uzunluğundaki mega yat, 28 personel çalışan ve 6 kabininde 12 konuk ağırlayabiliyor. Milyarder Rus işadamı Samvel Karapetyan’a ait olduğu belirtilen süper lüks yatın değeri 120 milyon dolar olarak biliniyor. 

Bu haber 2355 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.