Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ’tan “Doğalgaz’da Güvenlik ve Tasarruf” seminerleri

Güncelleme :30.01.2012

Kurulduğu günden bu yana doğalgazın çevreci ve tasarruflu bir yakıt olduğunu İstanbullara anlatan ve güvenlik unsurunu her şeyin üzerinde gören İGDAŞ 2009 yılında başlattığı "Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri"ni 2011 yılı sonunda tamamladı. Son seminerini İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde gerçekleştiren İGDAŞ, İstanbul’un tüm ilçelerine ulaşarak güvenli ve tasarruflu doğalgaz kullanımına yönelik 40 bin tüketiciyi bilgilendirdi.

Doğalgaz sektöründe 25. yılını geride bırakan İGDAŞ, 2009 yılında hayata geçirdiği ücretsiz "Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri"ni İstanbul’un tüm ilçelerinde gerçekleştirdi. Seminerlerde tüketiciler, uzmanlar tarafından bilgilendirildi. DOSİDER (Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği), BACADER (Baca İmalatçıları ve Uygulayıcıları Derneği), İTESO (Doğalgaz Sıhhi Tesisat Kalorifer Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârları Odası) ve ilçe belediyeleri işbirliği ile organize edilen seminerlere ev hanımları başta olmak üzere İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Seminerlerde, tesisatların ve doğalgaz cihazlarının emniyetli kullanımı, olası doğalgaz kaçağı ve baca gazı zehirlenmesi durumlarında izlenecek yollar ve doğalgazın tasarruflu kullanılması için alınacak önlemler gibi konular ele alındı. Seminerlerde tüketiciler doğalgazın gerek güvenliği gerekse tasarruflu kullanımı ile ilgili sorularının cevabını alma fırsatı buldu. Seminerlerden yaklaşık 40 bin doğalgaz kullanıcısı faydalandı.

Doğalgaz kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin korunması çerçevesinde hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi hakkında İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan “Doğalgaz dağıtımı hizmetlerimizi yerine getirirken,  Türkiye’nin en büyük işletmelerinden biri olarak çevreye ve topluma duyarlı, sosyal sorumluluklarımızın bilincinde bir kurum olarak hareket ediyoruz. Doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanımı konusunu önemsiyoruz ve bu nedenle ilgili sivil toplum örgütleri ve ilçe belediyeleri ile işbirliği yaptık ve İstanbul’un tüm ilçelerinde bu seminerleri düzenledik” dedi.

Seminerleri değerlendiren Aslan, “Düzenlediğimiz seminerlerle tüketicilere yarar sağlamakla birlikte çok önemli geri dönüşler aldık. Doğalgaz kullanıcılarını almaları gereken önlemler konusunda uyardık, doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanılması konusunda abonelerimizin bilinçlenmesini sağladık” dedi.

Şubat 2009’da başlayan "Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri" Aralık 2011’de sona erdi. Seminerlerin ardından katılımcılara, güvenli ve tasarruflu doğalgaz kullanımına yönelik bilgilendirici broşürler, animasyon filmleri CD’si, doğalgaz kaçağı durumunda sırasıyla yapılması gerekenlerin anlatıldığı magnetler dağıtıldı.

 
Bu haber 3040 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında... 30.05.2020
Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?... 30.05.2020
Pirelli'den 4 lastik alana 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan Hediyesi... 30.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e uğurlandı... 30.05.2020
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.