Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

TORA Geleneksel 13.SEÇ Haftası Eğitimleri Tamamlandı

Güncelleme :15.03.2019

TORA Petrol’ün her yıl özenle düzenlediği SEÇ haftası bu yıl 4  Mart’ta başladı.
 

13.kez düzenlenen SEÇ Haftası kapsamında ilk gün TORA Yönetim Kurulu Üyesi Özgün Mutlu’nun açılış konuşması ile başladı. Hem saha hem de ofis çalışanlarına tam kan testi, açlık şeker testi, kolesterol testi, görme testi, işitme testi, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi ve idrar tahlillerini kapsayan sağlık taramaları gerçekleştirildi.


Saha çalışanlarına İş Güvenliği ve SEÇ eğitimlerinin yanı sıra İşyeri hekimimiz tarafından ilk yardım eğitimi de verildi. Eğitimde Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Çiğdem Kıraç; çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası kavramı ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar hakkında çalışanları bilgilendirdi. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Oğuz Türkmen ; yangın ve yangından korunma, yüksekte çalışma, kişisel koruyucu donanım kullanımı ve Portatif Gaz Dedektörü (LEL Cihazı) kullanımını uygulamalı olarak anlattı. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Şaban Yılmaz; parlama ve patlama, tahliye ve kurtarma hakkında bilgiler verdi. Kalite ve SEÇ Departmanı Müdürü Anıl Erdinç Tüfekçi; iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri ve önlemleri, kapalı hacimde çalışma, elle kaldırma ve taşıma yöntemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma tekniklerinin uygulanması hakkında bilgiler verdi. Konuşmalarında Türkiye’deki iş kazalarının önlenmesinde SEÇ-G eğitimlerinin çok önemli olduğunu vurguladılar.
Seç haftası kapsamında Franklin Fueling Systems Teknik Servis Mühendisi Uğur Çavdaro’nun katılımları ile personele UPP eğitimi verildi. Ayrıca Elektrik mühendisleri odası temsilcisi tarafından Mühendislerimize katodik koruma ve topraklama eğitimleri verildi.
Tüm bu eğitimlerin yanı sıra Enerji Petrol Enstitüsü Nurettin Terzioğlu tarafından verilen ATEX eğitimi ile personel bilinçlendirildi.  

13. Geleneksel Seç Haftası Petrol Ofisi Perakende Seç-G Müdürü Gönenç Bayram tarafından verilen teorik ve uygulamalı yangın eğitimi ile tamamlandı. Yangın türleri, yangından korunma yöntemleri, yangın söndürme sistemleri hakkında saha ve ofis çalışanları bilgilendirildi. Tüm çalışanlara uygulamalı yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı.

TORA, çalışanları eğitim öncesinde ve eğitim sonrasında aynı sınava tabi tutarak eğitimin verimliliğini arttırdı.

 

Bu haber 4336 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.