Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

TORA Geleneksel 13.SEÇ Haftası Eğitimleri Tamamlandı

Güncelleme :15.03.2019

TORA Petrol’ün her yıl özenle düzenlediği SEÇ haftası bu yıl 4  Mart’ta başladı.
 

13.kez düzenlenen SEÇ Haftası kapsamında ilk gün TORA Yönetim Kurulu Üyesi Özgün Mutlu’nun açılış konuşması ile başladı. Hem saha hem de ofis çalışanlarına tam kan testi, açlık şeker testi, kolesterol testi, görme testi, işitme testi, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi ve idrar tahlillerini kapsayan sağlık taramaları gerçekleştirildi.


Saha çalışanlarına İş Güvenliği ve SEÇ eğitimlerinin yanı sıra İşyeri hekimimiz tarafından ilk yardım eğitimi de verildi. Eğitimde Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Çiğdem Kıraç; çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası kavramı ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar hakkında çalışanları bilgilendirdi. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Oğuz Türkmen ; yangın ve yangından korunma, yüksekte çalışma, kişisel koruyucu donanım kullanımı ve Portatif Gaz Dedektörü (LEL Cihazı) kullanımını uygulamalı olarak anlattı. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Şaban Yılmaz; parlama ve patlama, tahliye ve kurtarma hakkında bilgiler verdi. Kalite ve SEÇ Departmanı Müdürü Anıl Erdinç Tüfekçi; iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri ve önlemleri, kapalı hacimde çalışma, elle kaldırma ve taşıma yöntemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma tekniklerinin uygulanması hakkında bilgiler verdi. Konuşmalarında Türkiye’deki iş kazalarının önlenmesinde SEÇ-G eğitimlerinin çok önemli olduğunu vurguladılar.
Seç haftası kapsamında Franklin Fueling Systems Teknik Servis Mühendisi Uğur Çavdaro’nun katılımları ile personele UPP eğitimi verildi. Ayrıca Elektrik mühendisleri odası temsilcisi tarafından Mühendislerimize katodik koruma ve topraklama eğitimleri verildi.
Tüm bu eğitimlerin yanı sıra Enerji Petrol Enstitüsü Nurettin Terzioğlu tarafından verilen ATEX eğitimi ile personel bilinçlendirildi.  

13. Geleneksel Seç Haftası Petrol Ofisi Perakende Seç-G Müdürü Gönenç Bayram tarafından verilen teorik ve uygulamalı yangın eğitimi ile tamamlandı. Yangın türleri, yangından korunma yöntemleri, yangın söndürme sistemleri hakkında saha ve ofis çalışanları bilgilendirildi. Tüm çalışanlara uygulamalı yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı.

TORA, çalışanları eğitim öncesinde ve eğitim sonrasında aynı sınava tabi tutarak eğitimin verimliliğini arttırdı.

 

Bu haber 3973 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mepsan, Yunanistan’da Büyümeye Devam Ediyor... 23.11.2020
Enerjinin Kahramanları Her Koşulda Sahada... 22.11.2020
LPG’li Araç Sahipleri Kış Bakımında Nelere Dikkat Etmeli?... 21.11.2020
Aydem ve Gediz Perakende, Müşterilerine Bir WhatsApp Mesajı Kadar Yakın... 20.11.2020
PÜİS Sokağa Çıkma Yasağında Nöbetçi Olmayacak İstasyonlarla İlgili Duyuru Yayınladı... 20.11.2020
İlklerin merkezi Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası 25 Yaşında!... 20.11.2020
OMV, üst üste üçüncü kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde ... 20.11.2020
CW Enerji Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bayilerini ağırladı... 20.11.2020
Tank Temizliği Neden Yapılır ?... 20.11.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.