Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Dünya Devi MAN TÜRKKEP’i seçti

Güncelleme :21.05.2019

Dünyanın mühendislik ve üretim devi MAN, İnsan Kaynakları konusunda TÜRKKEP’i seçti. Yapılan iş birliği kapsamında MAN’ın İnsan Kaynakları departmanı TÜRKKEP’in KEP İK çözümünü kullanacak.
 

KEP, e-Tebligat, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketleri dijitalleştiren Türkiye’nin öncü kurumu TÜRKKEP, 250 yılı aşkın köklü geçmişi ile dünyanın mühendislik ve üretim devi olan MAN’a KEP İK hizmeti sunmaya başladı. TÜRKKEP’in Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği KEP İK sistemi, çalışanlara ücret bordrolarının KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile yasal geçerli ve güvenli bir şekilde elektronik ortamda iletmesini sağlıyor.


Ataseven: “KEP İK ile şirketlere rahat bir nefes aldırıyoruz”


TÜRKKEP ve MAN arasında hayata geçirilen iş birliğine yönelik imza töreni, Ankara’da bulunan MAN Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Törene TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven, TÜRKKEP İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Müdürü Murat Faruk Öztürk, MAN Personel / Endüstri İlişkiler Müdürü Serdar Kamışlı ve MAN Bordro ve Özlük Grup Lideri Mehmet Demir katıldı.


İmza töreninde konuşan TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven; “Şirketlerde takibi zor olan süreçlerden biri de İnsan Kaynakları departmanının yönetilmesidir. Geleneksel süreçte bordrolar basıldıktan sonra farklı noktalara gönderilir, burada çalışan personel imzaladıktan sonra bir kopyasını tekrar kuruma iletmesi gerekir. TÜRKKEP olarak Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiğimiz KEP İK ile şirketlere rahat bir nefes aldırıyoruz. Şirketler bu yazılım sayesinde tüm çalışanları ile olan resmi iletişimini güvenli bir platforma taşıyorlar. MAN’ın da İnsan Kaynakları çözümü konusunda bizi seçmesi gerçekten bu köklü sanayi devinin e-dönüşüme ne kadar hevesli ve vizyoner olduğunun göstergesi. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu iş birliğimiz kapsamında MAN’ın 3000 e yakın çalışanına KEP İK hizmeti sunacağız” dedi.


KEP İK çözümünden duydukları memnuniyeti vurgulayan MAN Personel / Endüstri İlişkiler Müdürü Serdar Kamışlı ise KEP İK’nın tasarruf, zaman ve iş kolaylığı sağladığını belirtti. Kamışlı, “Kişisel verilerin korunması konusunda da TÜRKKEP’in KEP İK uygulaması çok başarılı. Eskiden çalışanlarımızın birbirlerinin bordrolarını görme ihtimalleri olabiliyordu, şu an bu risk ortadan kalkmış durumda. Bunun dışında belirli dönemlerde çalışanlara verdiğimiz ödüllerimiz, hediyelerimiz oluyor. Bu hediyelerimizin listelerin hazırlanması ve ödüllerin dağıtımı çok fazla iş gücü gerektiriyor ve zaman kaybı yaratıyordu. Şimdi TÜRKKEP’in KEP İK sistemi üzerinden tek seferde gönderim yapabiliyoruz. Kısacası KEP İK sistemini sadece bordro gönderimi için değil, yasal olarak çalışanlara aktarılacak tüm konular için kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.


KEP İK, şirketlerde zaman ve maliyet kaybına son veriyor


TÜRKKEP’in Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği KEP İK sistemi, şirketlerin yükünü hafifleterek zaman ve maliyet kaybının önüne geçiyor. Bu sistem sayesinde İnsan Kaynakları süreçleri içindeki tüm işveren ve çalışan arasındaki yazılı iletişimin tamamı KEP kullanımı ile yasal bağlamda ve hukuki kanıt güvencesi ile yapılabiliyor. KEP İK sisteminde, kurum ile çalışanlar arasında; bordro, sözleşme, savunma talepleri, ihtarlar, mazeret izni kullanımı, yıllık izin kullanımı talepleri, atama yazıları, hedef ve performans değerlendirme, maaş artışı, prim ödemesi bildirimleri gibi süreçlerin tamamı, yasal bağlamda ve hukuki kanıt güvencesiyle gerçekleşiyor.


KEP İK; geleneksel uygulamadan kaynaklanan kargo, kâğıt ve toner, bordro nüshaların arşivlenmesi vb. süreçlerin yol açtığı iş gücü, maliyet ve giderlerin önüne geçiyor. KEP İK ile kullanıcılara, bordroların tek tek veya çoklu gönderilmesi ve portal üzerinde bordroları görüntüleme ve yazdırma özellikleri de sunuluyor.
 

 

Bu haber 3364 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Otogaza 19 kuruş zam yapıldı... 02.06.2020
Kare Lojistik İlk Defa Krone’yi Tercih Etti... 02.06.2020
Otopratik, Yolculukların Güvenle Başlayabilmesi için Ücretsiz Akü ve Lastik Bakımı Hizmeti Sunuyor... 02.06.2020
EPDK’dan akaryakıt şirketlerine fiyatları makul seviyeye çekin uyarısı... 02.06.2020
Elektrikte yüksek tedarik maliyetleri rekabetin önünü tıkıyor, YEKDEM’i ise tüketici ödüyor... 02.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.