Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

BP Türkiye 100. Yılında Türk Sporuna Katkı Sağlıyor

Güncelleme :29.02.2012

BP Türkiye, 100. yılında Türk Sporuna katkı sağlıyor. BP Türkiye, Milli Olimpiyat Takımı’na ve 5 milli sporcuya sponsor oldu.

Türkiye’deki faaliyetlerinin 100. yılını kutlayan BP ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Sponsorluk çerçevesinde BP Türkiye 2016 sonuna kadar Türkiye Milli Olimpiyat Takımı’na enerji sponsoru oldu.

 BP Türkiye, Milli Olimpiyat Takımı’nda bulunan 5 milli sporcuyu da destekleyeceğini açıkladı. BP, Türkiye adına yarışacak milli sporculara olimpiyat oyunlarına hazırlanmaları ve kendilerini geliştirmeleri için destek olacak.

 Bu yıl ülkemizdeki faaliyetlerinin 100. yılını kutlayan BP Türkiye, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları öncesinde, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Milli Olimpiyat Takımı’nın enerji sponsoru oldu. Sponsorluk anlaşması,düzenlenen bir imza töreni ile duyuruldu. BP Türkiye, daha önce de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne sponsorluk desteği sağlayacağını açıklamıştı.

 BPTürkiye’nin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne sağladığı destek, 2016 sonuna kadar 5 yıl boyunca sürecek. Ayrıca, düzenlenen basın toplantısında BP Türkiye,Olimpiyat takımında yer alan 5 milli sporcuyu da destekleyeceğini açıkladı. BP Türkiye tarafından desteklenecek olan marka elçisi sporcular; Rıza Kayaalp –Grekoromen Güreş, Nazlı Çağla Dönertaş – Yelken, Gülşah Kocatürk – Judo, Mete Binay - Halter ve Göksu Üçtaş - Jimnastik oldu.

 Sponsorluk çerçevesinde BPTürkiye 5 yıl boyunca Milli Olimpiyat Komitesi araçlarına BP akaryakıtları temin edecek. Belirlenen milli sporculara ise Olimpiyatlara hazırlanma ve kendilerini geliştirme çerçevesinde destek sağlayacak. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, basın toplantısında yaptığı konuşmada, BP Türkiye'ye bu girişimi için teşekkür ederek, "Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi olarak 2008 yılında 100. yılımızı kutladık. 100.yılını bu sene kutlayan BP Türkiye'nin  sporu desteklemesi, bunun özellikle de Olimpiyat Oyunları düzeyinde olması son derece mutluluk verici. BP Türkiye'nin bu girişiminin Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi vasıtasıyla  Türk sporunun gelişmesinde ve sporcuların hayallerini gerçekleştirmelerinde büyük rol oynayacağına inanıyoruz."dedi. 

 Düzenlenen törende bir konuşma yapan BP Türkiye ÜlkeBaşkanı Can Suphi ise, BP’nin 2012 Londra Olimpiyat Oyunları ile Paralimpik Oyunları resmi akaryakıt ve gaz sponsoru olduğunu belirterek şunları söyledi.“BP Türkiye olarak Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ni desteklemekten büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz. Bu yıl Türkiye’deki faaliyetlerimizin 100.yıldönümü. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’yla aynı yıl kutladığımız bu yıldönümü için, Türk Milli Takımlarıyla tek yürek olmaktan daha anlamlı bir kutlama düşünemiyoruz. Bütün Olimpiyat takımlarımıza ve milli sporcularımıza başarılar diliyoruz.” 

 Basın toplantısında konuşan BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Richard Harding ise, “Hedefimiz Türkiye’nin spor alanındaki başarılarına, gençlerin spor yapmaya teşvik edilmesine ve olimpiyatlardaki başarılara katkıda bulunmak. BP Türkiye ailesi olarak tüm çalışanlarımızla, bayilerimizle ve iş ortaklarımızla çok gururlandığımız bu destek, inanıyorum ki tüm müşterilerimizi de çok heyecanlandırıyor. Tüm sporcularımızı yürekten destekliyor ve başarılar diliyoruz” dedi.

 

Bu haber 4538 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi, Türkiye'de büyümeye olumlu bakıyor... 22.10.2021
KKTC Benzinciler Birliği: K-PET ve AL-PET akaryakıt satışını durdurdu... 22.10.2021
Türkiye Petrolleri ve Koalay.com İş Birliği ile Artık Sigorta İşlemleri TP Mobil Üzerinden Yapılabiliyor... 22.10.2021
Zorlu Enerji, Karadağ’da Elektirikli Araç Şarj İstasyonu Ağı Kuruyor ... 22.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.