Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Monticola Yeniden İş Başında!

Güncelleme :03.10.2019

 Monticola, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte yeniden ilkokullara yardım aktivitelerine başladı.

Asis Otomasyon’un 2 yıldır aralıksız sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesi Monticola, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte yeniden ilkokullara yardım aktivitelerine başladı. İlk durak olarak Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Kumrucuk İlkokulunu seçen proje yetkilileri okul müdürü ve öğretmeni Hasan Kartal ve diğer öğretmenler Hülya Güzel, Büşra Akyıldız ve öğrencileri ile keyifli anlar yaşadılar. 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan 1 tanesi konteyner olmak üzere 3 derslikli Kumrucuk ilkokulu, burada 5 yıldır eğitim veren Hasan Kartal’ın kişisel çabaları ile örnek bir okula dönüşmüş.  Bu sene ana sınıfı da açılan okulun kendi imkanları ile oluşturduğu kendine ait minik bir ekim bahçesi, 1 kümesten oluşan tavuk çiftliği ve minik bir kütüphanesi bulunuyor. Götürdükleri yardımları öğrencilere dağıtan Monticola ekibine oldukça yoğun ilgi gösteren öğrenciler, ekiple oyunlar oynayarak ve çeşitli aktiviteler yaparak keyifli vakit geçirdiler.  

Asis Otomasyon, 2 senedir aralıksız sürdürdüğü, Latince dağda yaşayanlar anlamına gelen “Monticola” projesi ile dağ köylerinde yaşayan ve eğitim zorluğu çeken çocuklarımıza destek olmak amaçlanıyor. Monticola projesinde, ihtiyaç sahibi okullar ve bu okullardaki öğrencilerin zorluklarını ve ihtiyaçlarını tanımlayarak bu çocukların umutlanmalarına kaynak olmak istediklerini belirten Monticola Proje Lideri ve Asis Otomasyon Yönetim Kurulu Üyesi Safiye Kaya, Kumrucuk İlkokulundan özellikle çok etkilendiğini, öğretmenlerin kişisel çabaları ve destekçilerle okullarımızın birer yuvaya dönüşebildiğinin altını çizdi. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, geleceğin şekillenmesinin ana kaynağı olan çocuklarımıza destek olarak ülkenin daha güzel yarınlara kucak açmasının sağlanması adına bu proje kapsamına girmek isteyen birleştirilmiş sınıflı köy okullarına Asis Otomasyon A.Ş. Monticola yetkilileri ile iletişim kurma çağrısında bulundu.

 Sürdürülebilirlik ilkesi ile devam eden Monticola projesi, bugüne kadar kapsam dahilinde Türkiye’de birçok okul ziyaret etmiş ve yüzlerce minik kalbe dokunabilmiş ve dokunmaya da devam etmektedir. 

 

Bu haber 3454 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Scania Servislerine Kadın Eli Değiyor... 26.11.2021
Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor... 26.11.2021
Petrol Ofisi’nin Covid-19 ile Mücadeleye Verdiği Destek Felis Ödülü aldı... 26.11.2021
Ford Otosan’dan hafif mobilite çözümleri sunan yeni girişim: “Rakun”... 26.11.2021
Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin STAR HACK hackathonu için başvurular devam ediyor... 26.11.2021
Schneider Electric, Fortune’un her yıl yayınlanan Dünyayı Değiştiren Şirketler Listesine dahil edildi... 26.11.2021
SEDAŞ, İKİGAİ projesiyle müşteri memnuniyetini artırıyor... 26.11.2021
ÇEVKO Kazakistan'a Yeşil Enerji İçin Know-How İhraç Edecek... 26.11.2021
Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Sıfır Atık Belgesi’ Almaya Hak Kazandı... 26.11.2021
TPAO açıkladı! Türkali-2 kuyusunda akış testi tamamlandı... 26.11.2021
Bakan Dönmez açıkladı! Kapatılan kuyudan petrol fışkırdı... 26.11.2021
Sustainable Bus Award’da Seyahat Otobüsü kategorisinde MAN Lion’s Coach ‘Sustainable Bus of the Year 2022’ seçildi... 26.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.