Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ'a Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan Ödül

Güncelleme :05.05.2012


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 1998 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde İGDAŞ bu yıl Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülüne layık görüldü.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın açılış konuşmasını yaptığı törende kurum adına ödülü İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan aldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 1998 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Geleneksel Tüketici Ödülleri” organizasyonunda İGDAŞ Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü’nü kazandı. İGDAŞ, tüketici memnuniyetini firma politikası olarak benimsemesi ve buna uygun olarak davranması, tüketicilere kanunlar ve diğer mevzuatla tanınan haklardan daha ileri haklar tanıması, tüketicilere yönelik "Tüketici Danışma Masası" veya ücretsiz "Danışma Hattı" kurması ve bunları fiilen işletmesi, tüketicileri bilgilendirici çalışmalar yürütmesi başlıklı kriterlerdeki başarılı çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği “Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma kategorisinde ödüle layık görüldüklerini belirten İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “Çeyrek asrı geride bırakan İGDAŞ, hiçbir zaman İstanbulların yalnız gaz dağıtım firması olmayı hedeflemedi. Biz her zaman verdiğimiz hizmeti geliştirmeye odaklandık. Bu amaçla sayısız projeye imza attık.  Sosyal sorumluluklarımızı göz ardı etmedik. En önemli önceliğimiz olan doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanımı ile ilgili İstanbul’un tüm ilçelerinde “Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri” organize ettik. Bu seminerle 40 bin kişiye ulaştık. İlköğretim Okullarında Doğalgaz’ın Güvenli Kullanımını sağlamak için eğitimler başlattık. 2010 yılında başlattığımız “İlköğretim Okullarında Doğalgaz Eğitimi”  projesiyle 85 bin öğrenciyi doğalgazın güvenli kullanımı konusunda bilinçlendirdik. Bu proje kapsamında görme ve işitme engelli öğrencilerimiz için de özel kitap ve cd hazırlayarak onlara ulaştırdık. Bu konuda bilinçli bir nesil yetiştirmek için büyük bir adım atmış olduk. Güvenli doğalgaz kullanımı ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarımıza, hazırladığımız ve televizyon kanallarında yayınlanan kamu spotları, uygun televizyon programlarına konu yerleştirme gibi çalışmalarla devam ettik” dedi.

Aslan, “Kanunların bizden istediği çalışmaların ötesinde hizmetlerimizi hep nasıl daha fazla iyileştirebiliriz bunu düşündük ve bunun için çalıştık. İGDAŞ olarak tüm hizmetlerimizi internete taşıdık. Abonelerimiz online uygulamalarla işlemlerini internetten yapabiliyor. Danışma hattımız ve çağrı merkezimiz ile İstanbulların haftanın 7 günü ve günün 24 saati sorularını cevaplandırıyoruz. Yaptığımız memnuniyet araştırmasında tüketici memnuniyet oranımızın yüzde 95 olduğunu gördük. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın “15.Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde layık görüldüğümüz bu ödül, bizim bu konudaki hassasiyetimizin belgesi oldu. Tüm çalışma arkadaşlarımın ortak emeği ve katkılarıyla kazandığımız bu ödül, bizim için büyük bir gurur kaynağıdır” dedi.
Bu yıl 15'incisi düzenlenen organizasyonda, tüketici ödülleri, '”Radyo-Televizyon Programı, Yazılı Basın Tüketici Köşesi, Bilinçli Tüketici, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Uygulanmasında Başarılı Kuruluş, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma, Bilimsel Çalışma ve Hizmet olmak üzere toplam 7 dalda verildi.


 

Bu haber 3911 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Çimko Çimento Tesislerindeki Turpak Otomasyon Altyapısı Yenilendi... 26.05.2020
EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Tiryaki: Alt yapımızı dijitalleştirmeye devam ediyoruz... 26.05.2020
Portekiz Jest Electric’i Sevdi!... 26.05.2020
ABD petrol endüstrisinde 200'den fazla şirket iflas etti... 26.05.2020
MLB GRUP’tan Hırvatistan’a Büyük Sevkiyat !... 25.05.2020
Yenilenebilir enerjiye Nisan ayında 5 milyar liralık destek... 25.05.2020
Turpak & Mercedes-Benz İşbirliği... 25.05.2020
Elektrik santrali sahalarının belirlenmesinde 'yeni metodoloji' devreye girecek... 25.05.2020
Yatağan Girme Barajı ekonomiye yılda 32 milyon liralık katkı sağlayacak... 25.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.