Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

TORA Koronavirüs Süreci ve Sonrası SEÇ Yönetimi

Güncelleme :09.06.2020

TORA, Kovid-19 salgınının ilk günlerinden itibaren öncelikle nöbetçi ekiplerden başlamak üzere pandemi ile ilgili bugüne kadar toplam 232 Tora ve bölge servis personeline eğitimler düzenledi.

Mart ayının hemen ortasında Türkiye’de başlayan Kovid-19 salgınının ilk günlerinden itibaren öncelikle nöbetçi ekiplerden başlamak üzere pandemi ile ilgili bugüne kadar toplam 232 Tora ve bölge servis personeline eğitimler yapılmıştır. 

Nöbetçi saha ekipleri ile ilk eğitimler uzaktan görüntülü toplantı teknolojileri kullanılarak yapılmıştır. Saha ekipleri hızlıca teknolojiye adapte olmuşlardır.

Bu toplantıların bir bölümü Kovid-19 salgını hakkında virüsün özellikleri, bulaşma yöntemleri, sahalarda alınabilecek her türlü tedbir olmak üzere bir bilgilendirme şeklinde olmuştur. Ama bizler için daha önemli olan modern yönetim sistemleri kapsamında özellikle üzerinde durulan katılım ve danışma kısmı olmuştur. Toplantının bu ikinci bölümünde düşünülen her tedbirin sahada uygulanabilir olup olmadığı, ilave bir SEÇ riski oluşturup oluşturmadığı tek tek tüm katılıcılara sorularak onların fikirleri alınmıştır. Düşünülen tedbirler dışından ilave tedbir olarak alınabilecek diğer tedbirler de sorulmuş ve ortak olarak tartışılmıştır.

İlk toplantılardan itibaren sürecin başında ve belli aralıklar ile TORA’nın İşyeri Hekiminin değerli katkıları ile personelin merak ettiği konular hakkında bilgi vermiştir. Bu toplantılar kapsamında ilk defa İSG Kurulu toplantıları da online olarak yapılarak tutanak altına alınmıştır. Özellikle saha ve ofis çalışanlarının bu toplantılarda katılım ve danışma ilkesi gereği belirttiği bazı tedbirlerde değişiklikler yapılmıştır.

Kovid-19 döneminde TORA 3 farklı plan oluşturmuştur. Bu planlar; TORA Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma Planı, TORA Dezenfeksiyon Planı ve TORA Şehirlerarası Seyahat ve Konaklama Planı olmuştur. Bu planlar dinamik bir şekilde her hafta revize edilerek süreç boyunca dinamik bir SEÇ Yönetimi sergilenmiştir.

Nisan ve Mayıs ayları içerisinde her hafta 2 toplantı yöneticiler tarafından yapılarak mevcut alınan tedbirler ve salgın ile ilgili gerek yasal mevzuat gerekse diğer yurtiçi ve yurtdışı kurum, kuruluş ve firmalardan derlenen tedbirler gözden geçirilmiştir. Sonrasında düşünülen tedbirler yine uzaktan görüntülü toplantı teknolojileri ile tüm saha personeli ile gruplar halinde toplantılar yapılarak paylaşılmıştır. Bu süreçte özellikle katılımlar az tutularak aynı toplantı ve eğitim içerikleri 5 defa tekrarlanmıştır.

Geçtiğimiz bayram döneminde 81 ilde sokağa çıkma yasağı sırasında tüm bölge servislerimizi kapsayan hem bayramlaşma hem de en güncel tedbirler hakkında toplantılar düzenlemiştir. Bu toplantılar sayesinde TORA pasaportuna sahip tüm personelin online olarak eğitimleri katılması için altyapının da kontrolü yapılmıştır. Sahada emniyetli bir alanda mola sırasında cep telefonu ile toplantılara katılım olduğu gibi evden bilgisayarlar üzerinde de katılımlar olmuştur.

Tüm TORA ve bölge servis çalışanlarımız için TORA  online eğitim portalı en güncel bilgi ve eğitim materyallerine ile zengileştirilmeye devam etmekdir.

 

Bu haber 4627 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.