Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS’e TESİD Tarafından “KOBİ Dalında Ürün Geliştirme Süreci" ödülü verildi

Güncelleme :15.06.2020

 18. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamında verilen “KOBİ Dalında Ürün Geliştirme Süreci" ödülü Asis’in oldu!

Türkiye’nin lider akaryakıt otomasyon sistemleri üreticisi Asis , Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD), sektör kuruluşlarının yenilikçi ve yaratıcı projelerini desteklemek, bu alandaki çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri” kapsamında, Selfuel selfservis Uygulaması ve kiosku ile Kobi dalında ürün geliştirme süreci ödülünü kazandı. Bu sene online düzenlenen ödül töreninde ödüller video konferans yoluyla dağıtıldı. 

Türkiye’de ilk olarak Asis tarafından geliştirilen SelFuel Self-Service Kiosk, yakıt almak isteyen müşterinin herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan kendi kendine yakıt alabilmesini ve ödeme yapabilmesini sağlayan bir sistemdir.  Sistem, yapay zeka(AI) algoritmalarını kullanarak %98 doğrulukla araç plaka bilgilerini hatasız olarak algılamakta ve yazarkasaya yollamaktadır.  Sonrasında müşteri kendi yakıtını doldurabilmekte ve ödemesini kendisi yapabilmektedir. 

Kobi dalında ürün geliştirme süreci ödülünü alan Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf KAYA ödülü aldıktan sonra yaptığı açıklamalarda inovasyonun Asis için çok önemli olduğunu, ürün kalitesini ve sürdürülebilirliğini ön planda tutuklarının altını çizdi. Türkiye’nin her yerinde 4500 istasyonda ürünlerinin kullanıldığını, dünyada ise 50 ülkeye teknoloji ihraç ettiklerini söyledi. Aldıkları ödül için hem Tesid’e hem de Asis Ar-ge ekibi ve Aytemiz Petrol’e ayrı ayrı teşekkür eden Kaya, dünya da self servis kioskunun alternatifleri var gibi gözükse de hem EPDK tarafında hem de Maliye Bakanlığı kuralları ve kanunlarına da uygun olarak bu sistemin oluşturulmasının oldukça güç olduğunun altını çizdi. Ar-ge merkezlerinde 50’den fazla mühendis kadrosu ile kablosuz sistemler, ödeme sistemleri, mobil uygulamaları IOT, yapay zeka, robotics, gömülü sistemler, görüntü analizi ve sensör teknolojileri üzerinde çalışmakta olduklarını, her zaman olduğu gibi hem sektöre hem de insanların genel kullanımına hizmet eden icatlar çıkartmaya devam edeceklerini belirtti. 

 

 

Bu haber 4510 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Scania Servislerine Kadın Eli Değiyor... 26.11.2021
Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor... 26.11.2021
Petrol Ofisi’nin Covid-19 ile Mücadeleye Verdiği Destek Felis Ödülü aldı... 26.11.2021
Ford Otosan’dan hafif mobilite çözümleri sunan yeni girişim: “Rakun”... 26.11.2021
Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin STAR HACK hackathonu için başvurular devam ediyor... 26.11.2021
Schneider Electric, Fortune’un her yıl yayınlanan Dünyayı Değiştiren Şirketler Listesine dahil edildi... 26.11.2021
SEDAŞ, İKİGAİ projesiyle müşteri memnuniyetini artırıyor... 26.11.2021
ÇEVKO Kazakistan'a Yeşil Enerji İçin Know-How İhraç Edecek... 26.11.2021
Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Sıfır Atık Belgesi’ Almaya Hak Kazandı... 26.11.2021
TPAO açıkladı! Türkali-2 kuyusunda akış testi tamamlandı... 26.11.2021
Bakan Dönmez açıkladı! Kapatılan kuyudan petrol fışkırdı... 26.11.2021
Sustainable Bus Award’da Seyahat Otobüsü kategorisinde MAN Lion’s Coach ‘Sustainable Bus of the Year 2022’ seçildi... 26.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.