Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Teknoloji’nin hayatımızdaki önemi nedir?

Güncelleme :23.06.2020

 Teknoloji, bilimin teknik yönden ilerlemesidir. İnsan aklını ve hayatını güçlendirmek için sürekli gelişmektedir. Teknolojinin geçmişten bugüne kadar birçok olumlu katkıları olmuştur.

Teknoloji, insanoğlunun gereklerine uygun yardımcı alet ve araçların yapılması ya da üretilmesi için gerekli bilgi ve yetenektir. Teknoloji ayrıca, bir sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini, kullanılan araç, gereç ve aletleri kapsayan bilgidir.

Teknolojinin geçmişten günümüze kadar insan yaşamına birçok faydaları olmuştur. İnsanlar bilimsel araştırmaları insanların doğası gereği merak edip sorgulamaları sonucu yaptıkları çalışmalarla meydana getirirler. 

Teknoloji, bilimin teknik yönden ilerlemesidir. İnsan aklını ve hayatını güçlendirmek için sürekli gelişmektedir. Teknolojinin geçmişten bugüne kadar birçok olumlu katkıları olmuştur.

Bu noktada, teknoloji hayatımızın neredeyse tüm yönlerine dahil edilir. Bu tüm endüstriler için geçerlidir ve oto yıkama endüstrisi de bu akışa tüm yönleriyle dahildir.

Bir araç yıkama makinası distribütör firması  ve araç yıkama takip otomasyon kurucu firması olarak söylemek isteriz ki, şu ana kadar operasyonel faaliyetlerinizde doğru adımları uygulamadıysanız, büyük olasılıkla sürekli değişen ve gelişen teknolojiye yetişmek için mücadele ediyorsunuz. 

Çünkü günümüzde, teknolojinin tüm sektörlerde uygulanması, zirvede kalmak için daha kritik hale gelmiştir.

Oto yıkama ortamlarında dijital çözümler uygulamak için birçok neden vardır. Ekipman arızalandığında veya çalışmama süresi yaşadığında, bu durum iş kaybına ve son derece yüksek bakım maliyetlerine neden olur. Bu nedenle, araç yıkama işleminde sorunsuz işlemlerin sağlanması çok önemlidir. 

Bir araç yıkama tesisine sahip olmak kolay bir iş değildir, bu nedenle hem müşteri memnuniyetini düşünmek zorundasınız  hem de, oluşabilecek türlü arızalardan ve ön göremediğiniz oluşumlardan korunarak tasarruf yapmak zorundasınız.

Ne yazık ki, araç yıkama tesisiniz, tüm ekipmanları ile düzgün çalışmadığı durumda hizmetinizde aksamalarla karşılaşabilirsiniz.

Tora olarak, hem Washtec Araç yıkama makinaları hem de 4 yılı aşkın Yıkama Otomasyon yazılımları tecrübemizle, ToraWash araç yıkama takip otomasyon sistemlerimizde kullanılan,  IoT (Internet of Things  (Nesnelerin İnterneti )) teknolojisi  hakkında bilmediğiniz  ve ilginizi çekebilecek operasyonel faaliyetlerimizi sunmak isteriz.

Örneğin; Washtec Araç yıkama makinalarının en temel özelliklerinden biri olan anti-frezee prosesi ile kış aylarında makinanızı CP0 yada CP1 kontrol ünitelerinden otomatik olarak belli bir sıcaklık değerine set edildiğinde,  makineye giden bu haberleşme teknolojisi ile tesisatın içerisinde  bulunan su ve kimyasalları otomatik olarak tahliye edilir ve makinanız artık koruma altında olur. Bu su kütleleri donduğunda tesisata zarar vereceğinden çok önemli bir fonksiyondur.  

Ayrıca, IoT ve otomasyonun araç yıkama sistemlerine entegre edilmesi arızaları ve ekipman kayıplarını azaltır. Bu sistemler, işletme sahiplerine ve operatörlere, sistemde hasar meydana gelmeden önce gerekli önlemleri almak ve bilgi verilmesini sağlar.

Oto yıkama endüstrisinde teknoloji kullanımı artmıştır. İşletme sahipleri artık  ekipman durumunu görüntülemek ve deneyimlerini ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için mobil cihazlarını kullanıyor.  Bu da, işletme sahiplerinin arıza meydana gelmeden önce hareket etmelerini sağlıyor ve iş zamanlarından ve cirolarından tasarruf sağlıyor.

Professional  CarWashing & Detailing  web sitesindeki bir habere göre, Sonny'nin The CarWash Fabrikası'ndan Robert Andre şunları söyledi: “İnsanlar teknoloji 'yi araştırmaya ve kullanmaya istekliyse, işlerini daha kolay ve verimli hale getirmeye yardımcı olabilir.”  IoT ve otomatik sistemleri benimsemek işinizi korumaya ve operasyonlarınızı yürütmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Torawash Yıkama otomasyon takibi ile bizlerde sizlerin işlerinizi kolaylaştırmak istiyoruz.

Bu sayede, yıkama sayılarınızı takip edebilir, su ve elektrik sarfiyatlarınızı gözlemleyebileceksiniz. Tabi bunların yanı sıra, Tora help desk her türlü teknik destek için sizin yanınızda olacak.

İşletme sahipleri hiç bu kadar bağlantılı olmamış ve tesislerinin performansının farkında olmamıştır. Artık bir zamanlar elde edilemeyen verilere erişebiliyorlar. IoT ve otomasyon riski azaltırken operasyonel verimliliği ve karlılığı artırır.

İşinizi kolaylaştımak ister misiniz? ToraWash  ile çözümümüz hakkında bilgi için : info@tora.com.tr dan  bize ulaşabilirsiniz. 

Bu haber 5411 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.