Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Kadoil'den büyük başarı!

Güncelleme :10.08.2020

 Fortune ve Capital'in 500 şirketinin yer aldığı araştırmalarında Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil, bu yıl da üst sıralarda yer alma başarısını gösterdi.

Türkiye'nin saygın ekonomi dergilerinden Fortune ve Capital'in her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ülkenin en büyük 500 şirketinin yer aldığı araştırmalarda Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil, bu yıl da üst sıralarda yer alma başarısını gösterdi.

Capital ve Fortune Dergileri'nin Türkiye'nin en büyük özel sektör şirketlerini belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları birbiri ardına açıklandı. Şirketlerin 2019 yılı cirosu baz alınarak yapılan araştırmalarda Kadooğlu Holding'in yıldız markalarından Kadoil Fortune 500'de 129, Capital 500'de 161. Sırada yer aldı.

Türkiye genelinde 600'e yakın bayiliği bulunan Kadoil, LPG otogaz sektöründe kendi markası olan Kadogaz ile hizmet verirken, madeni yağlarda Kadoil Oil Master ile istasyon marketlerinde tüketicileri ile buluşuyor.

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi, ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, "Türkiye'nin her anlamda güçlenmesinin, dolayısıyla insanlarımızın huzur ve refahının artması daha fazla yatırım ve istihdamdan geçmektedir. Bizde bu bilinçle Türkiye için var gücümüzle çalışıp istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle birçok şirket olumsuz etkilendi ve 2020 hedeflerini güncellemek zorunda kaldı. Bizim ise bu dönemde en büyük hedefimiz Kadoil'i güvenli bir şekilde kriz ortamından çıkarmak olacaktır. Kriz dönemlerinde frene basan birçok şirketin aksine biz yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kadooğlu Holding'in gücü ile frene basmıyoruz, krizin getirdiği fırsaları değerlendiriyoruz. Toplumsal dayanışmayı önemseyen bir şirket olma bilinci ile iş yapıyoruz. Böylesi zorlu dönemlerde her kuruluş ve yöneticinin üzerine önemli görevler düşüyor. Bizlerde bu anlayışla pandemi döneminde iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza destek çalışmalarımızı arttırarak sürdürdük." diye konuştu.

Türkiye akaryakıt sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Kadoil'in her geçen gün tüketiciler tarafından daha fazla tercih edildiğini de vurgulayan Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi, şöyle devam etti: "Kadooğlu Holding olarak akaryakıttan otogaza, gıdadan inşaata, iş-dış ticareten istasyon işletmeciliğine kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteriyoruz. Kadoil'de olduğu gibi holding bünyemizde bulunan diğer şirketlerimizde her yıl hedeflerinin üzerine çıkarak; kazandıklarını sürdürülebilir istihdam, katma değerli üretim ve ihracata dönüştürerek ülkemizin kalkınmasına katkı sunmaktadır. 2020 yılında dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle zor bir süreç geçirsekte, yıl sonu hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülke olarak birçok şeyin üstünden gelmeyi başardık. Bu mücadeleyide toplum olarak el birliği ile yeneceğimize inanıyorum."

Bugün, bir değişim rüzgârının estiğinin altını çizen Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi,  büyüyor, gelişiyor, değişiyor ve zorluklarla hep beraber baş ediyoruz diyerek konuyla ilgili açıklamalarında şu bilgilere yer verdi: "Gündemin getirdikleriyle kuvvetle esen değişim ve gelişim rüzgarına uyum sağlayıp yatırım yapanlar yarının kazananları olacak. Profesyonel ekibimiz ve değerli iş ortaklarımız ile her gün bin bir emekle yeniden inşa ettiğimiz şirketimizde geleceğin ayak sesleri her zamankinden daha güzel ve coşkulu duyuluyor. Fortune ve Capital 500 gibi Türkiye'nin önde gelen araştırmalarında üst sıralarda yer almanın gururunu yaşıyoruz. İstasyon sayımızı arttırmaya devam ediyoruz. Ülkemizin her alanda güçlenmesinin dolayısıyla insanımızın refahının artması daha fazla yatırım ve istihdamla sağlanacaktır. Bizde bu bilinçle var gücümüzle çalışıp istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Pandemi dönemi bütün şirketlerin yatırım planlarını güncellemek zorunda olduğu bir yıl oldu. Biz yaşanılan krizleri her zaman fırsat olarak gördük. Bu ortamda da yatırımlarımıza hız kesmeden devam edip, şirketimizi güvenli bir şekilde kriz ortamından çıkaracağız."diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 3633 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.