Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Ekipmanda Tekser-Franklin Fueling Systems İşbirliği Büyüyor

Güncelleme :03.06.2012

İki yılı aşkın bir süredir dünyanın önde gelen ekipman firmalarından Franklin Fueling Systems’in UPP markalı ürünlerinin satışını gerçekleştiren Tekser, bu yılın başında yapılan anlaşmayla EBW ve INCON ürünlerinin de bölge distribütörlüğünü aldı.

Türkiye ve bölge ülkelerinde akaryakıt, LPG ve CNG istasyonlarına ekipman tedariği, mühendislik ve satış sonrası hizmetlerini tek çatı altında birleştirerek anahtar teslim hizmet sunan Tekser’in Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Fincan ile şirketin faaliyetleri hakkında görüştük.

Daha önce yaptıkları açıklamalarda 2012’nin Tekser için yenilikler yılı olacağının sinyallerini verdiklerini söyleyen Fatih Fincan, Yeni yönetim stratejimiz doğrultusunda hem ürün çeşitliliğimizi artırmak hem de sahada daha aktif olmak adına gerekli organizasyonel değişiklikleri yapmak üzere çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Ürün çeşitliliğini artırmak adına yapılan çalışmalarda dikkat ettikleri en önemli noktanın, Tekser’in kuruluşundan bu yana para kaybetmesine sebep olsa dahi ödün vermediği kalite prensibi olduğunu söyleyen Fincan, “Bu prensibimiz doğrultusunda ürün çeşitliliğimizi artırırken çok seçici davranıyor ve ülkemize hakettiği kalitede ürünler sunmak için gayret ediyoruz” diye konuştu. Fatih Fincan, Franklin Fueling Systems ile yaptıkları işbirliği hakkında şu bilgileri verdi:
“Franklin Fueling Systems ile iki yılı aşkın bir süredir EN14125 (sıfır geçirgenlik normu ) standardına sahip UPP esnek yeraltı boruları ve fittings malzemelerinin satışı ve saha uygulamaları konusunda faaliyet göstermekteydik. Bu yılın başında yaptığımız anlaşma ile UPP’ye ek, Franklin Fueling Systems bünyesinde bulunan EBW (İstasyon güvenlik ekipmanları)  ve INCON (İstasyon yönetim sistemleri) ürünlerinin de bölge distribütörlüğünü almış bulunmaktayız. Müşterilerimize, EBW ile bir akaryakıt istasyonun için gerekli tüm güvenlik ekipmanlarını, INCON markası ile de, tank seviye ölçüm sistemi, ELLD (Elektronik hat kaçak tespit sistemi) ve uzaktan monitörleme sistemleri gibi en son teknolojiye ve kullanım kolaylığında sahip istasyon yönetim ürünlerini sunmaktayız.  Ayrıca bu ürünlere ek olarak firmanın buhar geri dönüşüm sistemlerinin ve UPP menhol kapaklarının da uygulamasını ve satışını yapmaktayız.”
“Gerek şirketimizin gerekse de bayi ağımızın istasyon yeraltı çalışmaları esnasında yoğun olarak ihtiyaç duyduğu  taşkan kovası, aşırı dolum valfi, emniyet valfi ve rögar kapakları artık daha kaliteli bir marka ile karşılanmaktadır. Distribütörlüğünü yaptığımız diğer ürünlerde olduğu gibi direk tedarikçi olmamız münasebetiyle fiyat anlamında da daha rekabetçi olma fırsatı yakalamış olduk.”
Tekser’in organizasyon yapısının sahada daha da aktif olacak şekilde değişeceğini ve bu konudaki gelişmeleri yakın zamanda ayrıntılı bir şekilde duyuracaklarını söyleyen Tekser Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Fincan, şöyle devam etti: “Bu çalışmalara paralel olarak, ürün çeşitliliğimizi artırıcı faaliyetlerimiz de son hızıyla devam ediyor. Ayrıca çeşitli toplantılarla sektör temsilcilerini kaliteli ekipman kullanımı konusunda bilgilendiriyor ve yetkili mercilerle fikir alışverişinde bulunuyoruz. Sektörümüzde, azalan kar marjları dolayısıyla artan rekabetin, istasyon ekipmanları kalitesinde bir tavize dönüşmemesi için elimizden geldiğince mücadele ediyoruz.  Çünkü biliyoruz ki istasyon güvenliği kalitesiz ekipmanlara teslim edilemeyecek kadar önemli bir konudur.”
 

Bu haber 3911 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Pirelli’den Lastiklerinizi Soğuk Havalara Hazırlamak İçin Öneriler... 01.12.2020
MEPSAN MARWIZ Otomasyon Sistemi, OPET Ultramarket’lerde!... 01.12.2020
'Otomotiv şehri' Sakarya'da 5,4 milyar liralık yeni yatırım teşvik edilecek... 01.12.2020
IVECO Otomotiv’de S-WAY teslimatları hız kesmiyor... 01.12.2020
Araç Değer Kaybı Tazminatı Konusunda TÜSED'den Uyarı!... 01.12.2020
Mercedes-Benz eActros ve Mercedes-Benz GenH2 Kamyon, 2021 Kamyon İnovasyon Ödülü’nü kazandı... 01.12.2020
Enerya: Konyalılar doğal gaz kullanarak yılda 3 bin 95 lira tasarruf edebilir... 01.12.2020
Yenilenebilir enerji teşvikinden yararlanma telaşı yatırımlarda rekor getirdi... 01.12.2020
Hidrojen yakıtlı Toyota Mirai'nin 2. nesli tanıtıldı... 01.12.2020
Total, EV Fluids ürün gamıyla elektrikli araç sıvılarında da öncü... 01.12.2020
Maxima, Akdeniz'den Ege'ye uzanan rotada test edildi... 01.12.2020
Enerji ithalatı faturası ekimde yüzde 37,2 azaldı... 01.12.2020
Eurasia Airshow 2020 bu yıl online yapılacak... 01.12.2020
Ekonomik reformlar cari açığı azaltacak enerji yatırımları için fırsat oluşturacak... 01.12.2020

 


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.