Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, koronavirüs vakalarındaki artıştan dolayı üyelerini uyardı

Güncelleme :26.11.2020

 PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, son günlerde koronavirüs vakalarında yüksek artış yaşanması üzerine PÜİS üyesi akaryakıt istasyonu sahiplerine yönelik bir duyuru yayınladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok yönetici ve üyesini kaybeden Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, son günlerde koronavirüs vakalarında yüksek artış yaşanması üzerine PÜİS üyesi akaryakıt istasyonu sahiplerine yönelik bir duyuru yayınladı.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat çeken Genel Başkan İmran Okumuş, şunları söyledi: 

MASKE, MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYMAMIZ GEREKİYOR

“Değerli Üyelerimiz,

2019 yılının Aralık ayından itibaren dünyayı etkisi altına alan, 2020 yılının Mart ayından itibaren ülkemizde de etkisi hissedilmeye başlayan Koronavirüs salgını, özellikle son günlerde ülkemizde çok hızlı bir artış kaydetti.  

Bu süreçte biz de çok değerli yöneticilerimizi ve üyelerimizi bu virüs nedeniyle kaybettik. Hepsine Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. 

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca 25 Kasım 2020 tarihinde ülkemizdeki vaka sayısını 28 bin 351 olarak açıkladı.  

Biz akaryakıt bayileri olarak tıpkı eskiden olduğu gibi bugün de ve gelecekte de vatandaşlarımıza kesintisiz ve en kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğiz. 

Ancak hem kendi sağlığımız, hem çalışanlarımız, hem de istasyona gelen vatandaşlarımızın sağlığı için maske, mesafe ve hijyen kuralına sıkı sıkıya uymamız ve uymayanları ikaz ederek kurallara uymalarını sağlamamız gerekiyor. 

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın başkanlığındaki Bilimsel Danışma Kurulunun 1 Ekim 2020 tarihinde yayımladığı “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” koronavirüs salgınıyla mücadele için her sektörün alması gereken kuralları içeriyor. Bu rehberde akaryakıt istasyonları için de belirlenen kurallar var. Hepimiz bu kuralları sıkı sıkıya uygulamalıyız. 

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın söylediği gibi virüs bizlerden daha güçlü değil. Her birimiz maske, mesafe ve temizlik kuralına uyarak virüsü yenebiliriz. Salgınının önüne geçmek için hepimiz üst düzey hassasiyet göstermeli ve salgınla ilgili devletimizin aldığı tedbirlere harfiyen uymalıyız. 

Değerli üyelerimizin gerek istasyonlarında gerek özel hayatlarında Bilim Kurulumuz tarafından önerilen tüm hususlara riayet etmelerini rica ediyor, en kısa sürede bu salgının sona ermesini ve ülkemiz ekonomisinin hızla toparlanmasını diliyoruz.”

AŞILAR ÖNCELİKLE RİSK ALTINDA BULUNANLARA UYGULANMALI

Başta sağlık çalışanları olmak üzere, aşı için akaryakıt istasyonu sahipleri ve çalışanları gibi yüksek risk altında olan vatandaşlara öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizen PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş şunları söyledi:

“Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Çin tarafından üretilen Sinovac aşısı için imzaların atıldığını ve aralık, ocak ve şubat aylarında toplam 50 milyon doz aşının Türkiye’ye geleceğini söyledi. 

Gelecek olan bu aşılar öncelikli olarak, başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, yüksek risk altında olan vatandaşlarımıza yapılmalı. Akaryakıt istasyonu sahipleri ve çalışanları da yüksek risk grubunda bulunuyor. O nedenle öncelik verilmesi gerekenlerin başında akaryakıt istasyonu sahipleri ve çalışanları yer almalı.” 

Bu haber 2551 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.