Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Milyonlarca Litre Akaryakıt Ticareti UND ve DKV İşbirliği İle Yönlenecek

Güncelleme :03.07.2012

 Türkiye’de 400 bin kişiye istihdam sağlayan bin 54 şirketin çatı örgütü Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile Avrupa’nın en büyük akaryakıt kartı DKV arasında imzalanan İş Birliği Anlaşması, UND üyelerinin maliyetlerini yüzde 9 ile 30 arasında azaltıp rekabet gücünü artıracak.  Avrupa genelinde geçerli anlaşma, UND üyelerinin yolda kalma riskini sıfırlayan tamir, bakım, çekici ve nakit para hizmetlerini de kapsıyor.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile DKV Türkiye ve DKV Euroservice arasındaki üçlü İş Birliği Anlaşması, 26 Haziran 2012’de düzenlenen törende imzalandı. Anlaşmaya göre, UND üyesi 1054 şirketin akaryakıttan tren, tünel, feribot ücretlerine uzanan tüm harcamalarında yüzde 9 ile yüzde 30 arasında tasarruf etmeleri, tüm Avrupa’da geçerli tek kart olan DKV Kart ile sağlanacak. UND üyeleri, marka bağımsız olmak üzere Avrupa’daki 40 bin istasyondan kaliteli akaryakıtı ucuza temin edebilecek ve bu süreci DKV Kart ile otomatize edip hem takip, hem de güvenlik yeteneklerini artırabilecek.

 Anlaşma, maliyet avantajlarının yanı sıra olası kazalar, araç arızaları ve ceza durumlarında UND üyesi şirketlerin “DKV Yol Yardım”ından yararlanmasını da kapsıyor. Buna göre, tamir, bakım, çekici ve sürücüye nakit para temini gibi ayrıcalıklı hizmetlerden de yararlanılabilecek. 

 

Tuna: “Yolda kalan araç olmayacak.”

İmza Töreni’nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan DKV Genel Müdürü Muzaffer Tuna, “DKV Kart sahibi bir sürücü kendi kişisel harcamaları dışındaki tüm masraflarını DKV Kart ile hem de vadeli olarak ödeyebiliyor. Dolayısıyla hem fiyat, hem vade, hem de güvenlik avantajı sağlıyoruz.” dedi. DKV Yol Yardım hizmetinin önemine vurgu yapan Tuna, “Yolda kalan araç taahhütlü bir yük taşıyorsa, hem yük ile ilgili cezalar, hem müşteri, hem de itibar kaybı yaşanır. Bu nedenle Yol Yardımı paha biçilemez bir hizmettir.” şeklinde konuştu.

 

Özmen: “Sektörün maliyetlerini düşürmek için projeler üretiyoruz”

İmza Töreni’nde konuşma yapan UND Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Engin Özmen ise, UND’nin sektör maliyetlerini düşürmek amacıyla yeni projeler üzerinde çalışmalar yaptığını, en önemli maliyet kalemi olan yakıt maliyetlerinin mümkün olduğunca düşürülmesi amacıyla DKV ile yapılan işbirliğinin büyük fayda sağlayacağını belirterek, sektör taşımacılarını yeni projeden faydalanmaya çağırdı. Özmen, bu yeni hizmet ile taşımacı firmalara yakıt maliyeti avantajının yanı sıra, sürücülerine de önemli yol yardım avantajlarının sağlanacağını belirtti.

 

Bu haber 4040 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi, Türkiye'de büyümeye olumlu bakıyor... 22.10.2021
KKTC Benzinciler Birliği: K-PET ve AL-PET akaryakıt satışını durdurdu... 22.10.2021
Türkiye Petrolleri ve Koalay.com İş Birliği ile Artık Sigorta İşlemleri TP Mobil Üzerinden Yapılabiliyor... 22.10.2021
Zorlu Enerji, Karadağ’da Elektirikli Araç Şarj İstasyonu Ağı Kuruyor ... 22.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.