Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

OPEC günlük petrol üretimini 500 bin varil arttırma kararı aldı

Güncelleme :05.12.2020

 Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), önümüzdeki yıl Ocak ayı için günlük petrol üretimini 500 bin varil arttırma kararı aldığını duyurdu.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyeleri ile ve Rusya dahil bazı OPEC dışı ülkelerin oluşturduğu OPEC+ zirvesi video konferans yoluyla 23 üye ülkenin temsilcileri arasında gerçekleştirildi.

Zirvenin ardından OPEC tarafından yapılan açıklamada, OPEC+ üyesi ülkelerin günlük petrol üretimini 500 bin varil arttırma kararı aldığı duyuruldu.

OPEC günlük petrol üretim kesintisini Ocak ayı itibarıyla günlük 500 bin varil azaltılacağını, 7.7 milyon varillik üretim kesintisinin 7.2 milyon varile düşürüldüğünü aktardı.

Kazakistan Enerji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, artış kararının Kazakistan tarafında desteklendiğini, günlük 500 bin varil artış kararının kabul edildiği ifade edildi.

Novak: Küresel petrol talebinin 2021’de toparlanmasını umuyoruz

Rusya Başbakan Yardımcısı Novak ise, küresel petrol talebinin 2021’de tamamen toparlanmasını umduğunu belirtti.

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, OPEC+ toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında, petrol piyasasının ne zaman eski haline döneceği sorusuna yanıt verdi.

Novak, “Şimdi söylemek zor. Bu, petrol sektörüne bağlı değil. Petrol sektörüne kalırsa eski seviyelere çok hızlı döner. Sorun, talebin ne zaman eski hale geleceği, küresel ekonominin ne zaman iyileşeceği, pandeminin sonuçları, anti kriz tedbirlerinin daha ne kadar devam edeceği, talebin ne kadar çabuk  toparlanacağı. Bunun, önümüzdeki yıl olmasını umuyoruz” dedi.

Bu haber 1877 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.