Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

‘Filoseal+ standart köpüklerden daha avantajlı’

Güncelleme :26.12.2020

 İnterpet İş Geliştirme Müdürü Burak Aşlamacı yeni ürünleri Filoseal+ hakkında Haber Ekonomi Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. 

İnterpet İş Geliştirme Müdürü Burak Aşlamacı ile yeni ürünleri Filoseal+ hakkında konuştuk. Aşlamacı, “FiloSeal +, Sektörümüzün kronik sorunlarına, dünyada kendini ispatlamış, en ileri teknoloji, en yüksek katma değer ve en pratik çözümler bulup bunları ülkemize kazandırmayı kendisine vizyon olarak belirlemiş firmamızın bir yeniliğini daha yine sektörümüzün hizmetine sunmak için getirmiş bulunuyoruz. Bu sefer ki çözümümüz sektörümüzün kanayan yaralarından biri olan su, yakıt ve buhar sızdıran sump körüklerini sızdırmaz hale getiren ve Blue Book’da tarif edilen İngiliz Filoform firmasının FiloSeal ürünlerinden oluşmaktadır. Bu ürünün en büyük avantajı, Türkiye’deki akaryakıta dayanıklı olmayan standart köpüklerden çok daha fazla üstün olması ve muadillerine kıyasla özellikle tekrar kullanılabilirlik anlamında büyük bir avantaja sahip olması” dedi.

İnterpet İş Geliştirme Müdürü Burak Aşlamacı ürünleri hakkında şu bilgileri paylaştı: “İnterpet olarak Pandemi döneminde de Ar-Ge çalışmaları içerisindeydik. Ofislerin kapatılması sonucu, bizlerde bu süreci yeni ürünleri araştırarak değerlendirdik. Sektörümüze katma değer kazandıracak ve hem avantajlı hem de uygulanabilirliği kolay olsun diye bazı ürünlerin üstünde durduk. Filoseal, tank sumplarında, rögarlarda ve elektrik pano altlarında bulunan elektrik borularından gelen kabloların etrafına süngerle uygulanıp üstüne sürülen çok basit bir uygulama modelidir. Bu ürünün en büyük özelliği tekrar kullanılabilir olmasıdır. Tekrar kullanılabilirlikten kastım standart köpük veya muadil ürünleri sökerken bu ürünü komple çıkarmıyorsunuz, Filoseal uygulanan yere bir ekipman ile delik açarak oradan başka bir kabloyu çekip, çok basit bir şekilde tamir edilebiliyorsunuz.

Ürünümüzün diğer özellikleri ;

Tüm EN onaylarına sahiptir,

Tüm kabloları Bluebook’da tarif edildiği şekilde ayıracak ve ürünün kablo borusu içerisine kontrolsüz gitmesini engelleyecek özel uygulama süngeriyle beraber temin edilir,

Buhar, su ve yakıta karşı mükemmel sızdırmazlık sağlar,

Yeniden kablo çekimine izin verecek şekilde esnektir. Köpük gibi komple sökmeniz gerekmez. Böylece kullanım ömrü çok daha uzundur,

Minimum 50 yıl kullanım ömrü vardır,

Standart modeli aleve dayanıklıdır. İstenirse 4 saat yangına dayanıklı modeli de mevcuttur,

LPG’de kullanılabilir,

Böceklere ve farelere karşı dayanıklıdır.

 Pandemi dolayısıyla ürünümüzün tanıtımı ile etapta online görüşmeler ile gerçekleştiriyoruz.  Bu görüşmelerimizin sonrasında da sahada petrol şirketleri ile uygulamalarımızı yaparak ürünün avantajlarını ve kolay uygulanabilirliğini gösteriyoruz. Saha denemelerini yaptığımız firmaların, şartnamelerine bu ürünü dahil etmeleri bizim için memnuniyet verici. 

Ürünün avantajlarından da bahseden Burak Aşlamacı, “Bu ürünün en büyük avantajı Türkiye’deki akaryakıta dayanıklı olmayan standart köpüklerden teknik olarak çok üstün olması ve muadillerinden de gerek sökülmeye ihtiyaç duymadan yeniden kullanılabilir olması gerekse de ekonomik anlamda fiyat avantajına sahip olmasıdır. Aynı zamanda 4 saat boyunca yangına dayanan versiyonu ile elektrik kablolarının olduğu yerde kusursuz bir koruma kalkanı oluşturmaktadır. Set halinde tedarik edilen ürünün kutusunda kullanım kılavuzu resimlerle son derece pratik bir şekilde kullanıcıyı yönlendirirken, uygulama esnasında kullanılacak diğer tüm yardımcı ekipmanları da barındırmaktadır.” diye konuştu.

“SADECE AKARYAKIT SEKTÖRÜNDE HİZMET VERMEYİ PLANLAMIYORUZ”

Aşlamacı, “Sumplara giren akaryakıt hatları ve elektrik boruları, sonradan sump etrafındaki  yanlış yapılan dolgulardaki oturmalar veya saha betonunun çökmesiyle, su sızdırır hale gelmekte ve  sumplarda çatlamalar veya deformasyonlar ile karşı karşıya kalınmaktadır.  Bu ürünün diğer en önemli özelliklerinden biri sumplara boru girişlerinde oluşan hasarlardan dolayı sump içine giren suyu basit bir tadilat yöntemiyle girişini engellemesidir. Su kaçağının olduğu bir yere doğru bir uygulama ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırıp, sump içindeki ürünlerin ömrünü ve temizliğinde kalıcı bir çözüm sağlamış olursunuz.  

Biz bu ürünlerle sadece akaryakıt sektöründe hizmet vermeyi planlamıyoruz. Sonuçta akaryakıtın olduğu, akaryakıt buharının yürüyebileceği, sızdırmazlığın önemli olduğu Türkiye’deki bütün firmalarla temasa geçmeye başladık.” diye konuştu. 

Bu haber 3548 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.