Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Shell, Yol Emniyeti Çalışmalarıyla Avrupa'nın Saygın Praise Ödülü'ne Layık Görüldü

Güncelleme :07.08.2012

Yol emniyeti konusunda toplumsal bilinci artırmak için kapsamlı çalışmalar yürüten Royal Dutch Shell, bu alandaki başarısı nedeniyle Avrupa Ulaşım Emniyeti Konseyi (ETSC) tarafından PRAISE Ödülü’ne (Çalışanların Emniyeti İçin Trafik Kazalarını ve Yaralanmalarını Önleme Ödülü) layık görüldü.

 

Tüm faaliyetlerinde İSEÇ (İş Sağlığı, Emniyet ve Çevre) ilkelerine öncelik veren ve buna paralel olarak yol emniyeti konusunda kapsamlı eğitim ve iyileştirme çalışmaları yürüten Shell, Avrupa’nın bu alandaki en saygın ödüllerinden birine layık görüldü.

Shell’in, çalışanlarının ve yüklenicilerinin yol emniyetini artırmak amacıyla standartlar, farkındalık programları ve yolculuk sayısını azaltmak yönünde yaptığı çalışmaları değerlendiren Avrupa Ulaşım Emniyeti Konseyi (ETSC), büyük şirketler kategorisinde PRAISE Ödülü’nü (Çalışanların Emniyeti İçin Trafik Kazalarını ve Yaralanmalarını Önleme Ödülü) Shell’e verdi.

Dünyada her yıl 1,3 milyon insan trafik kazalarında hayatını kaybederken, 50 milyon kişi de yaralanıyor. Çalışanları ve yüklenicileri her yıl yaklaşık 1,1 milyar kilometre yol kat eden Shell için, yol emniyeti her zaman öncelikli konumda bulunuyor. Yol emniyetini artırmak adına Shell tarafından yürütülen çalışmaların odağında, küresel yol emniyeti standartları, farkındalık programları ve eğitimler ile yolculuk sayısının en aza indirilmesi suretiyle sürücülerinin güvenliğini artırmak bulunuyor. Shell’in yol emniyetinde gösterdiği çabaların global alanda fark edilmesi ve ödüllendirilmesi Shell için önemli bir gurur kaynağı oldu.

Türkçede “övgü” anlamına gelen PRAISE; otoyol emniyeti konusunda, sektördeki iyi uygulamaları paylaşarak, işverenlere destek veriyor ve böylece yol emniyetini artırmayı hedefliyor. Değerlendirme, yol emniyeti hedeflerinin belirlenmesi, gelişme sağlanması ve başarıların sürdürülebilirliği gibi kriterler temelinde gerçekleştiriliyor.

Shell & Turcas’ın Türkiye’deki yol emniyeti seferberliği


Shell Türkiye’de de, gerek kendi iç bünyesinde gerekse halka yönelik gerçekleştirdiği projelerle trafikte emniyet konusundaki farkındalığı artırmak için çalışıyor. Shell & Turcas, bu yıl Mayıs ayında Kayseri’de düzenlenen Trafik Güvenliği Haftası ve sonrasında Ankara’da düzenlenen 3. Karayolları Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi organizasyonlarına önemli bir destek sağlayarak ön ve arka koltukta emniyet kemeri takmanın önemi ile alkollü araç sürmenin ve direksiyon başında cep telefonu kullanmanın riskleri hakkında binlerce kişiye eğitim verdi.

Etkinliklerde kullanılan Shell’in devrilme ve çarpışma simülatörleri ile katılımcılar riskleri uygulamalı olarak deneyimleme olanağı buldu. Eğitim amaçlı bir diğer çalışma ise Shell & Turcas sponsorluğunda Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı işbirliğiyle hazırlanan “Trafik Çocuk” adlı internet sitesi. Site; okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarda trafik ve yol emniyeti bilincinin artmasına katkı sağlıyor. Yaklaşık 11 milyon çocuğa ulaşmayı hedefleyen www.trafikcocuk.com sitesinde, trafik konusundaki hayati bilgiler; oyun, animasyon ve çizgi film gibi eğlenceli içeriklerle sunuluyor.
.

Bu haber 2593 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Milli sporcularımız Boccia Avrupa Bölge Şampiyonası’na hazır... 24.08.2019
Türkiye Petrolleri Yönetim Kadrosu Bu Kez Ankara’da!... 24.08.2019
Petrol Ofisi ‘Üçüncü Göz’ programında 2019’un ilk hizmet şampiyonları belirlendi ... 22.08.2019
Mepsan’dan İstasyonunuzun Tamamı ile Entegre SELF-SERVİS... 22.08.2019
Renault Grubu, global çapta tüm servislerine Castrol önerecek... 22.08.2019
Aksa Enerji, fon yöneticileri ve analistler ile bir araya geldi... 22.08.2019
Anadolu Isuzu 3. kez sağlamlığını kanıtlamak için TransAnatolia Rallisinde yarışacak ... 22.08.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.