Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

İNTERPET’in yeni ürünü “Wolftank Yakıt Emici Kiti” dökülen yakıtın %95’inin geri kazanılmasını sağlıyor

Güncelleme :31.01.2021

 Wolftank Yakıt Emici Kiti’nin emsallerine göre farklı özelliklere sahip olduğunu söyleyen Demet Dura, bu farklılıklarından birisinin doğal mineral fiber malzeme kullanılması ve ürün tiplerinden birinin 3 defa kullanma özelliği ile birlikte dökülen yakıtın %95’ini de geri verebiliyor olmasıdır dedi. 

 Pandemi sürecine rağmen yeni ürünleri pazara sunmaya devam eden İnterpet, firmalara büyük fayda sağlayacak Wolftank Yakıt Emici Kiti’ni Aquafighter Su Emici Yakıt Cilalama Sistemi ve Filoseal+ Buat Sızdırmazlığı çözümleriyle beraber pazara sundu. 

Mevcut ürünle ilgili açıklama yapan İnterpet’in Kalite Güvence ve SEÇ-G Müdürü Demet DURA, Wolftank Yakıt Emici Kiti sayesinde dökülen yakıtın %95’i geri kazanılmaktadır dedi.

 Size Wolftank Yakıt Emici Kiti’nden biraz bahsetmek ve muadillerinden nasıl ayrıldığına dair bilgiler vermek istiyorum. Burada sosis diye tabir edilen uzun yakıt emici bezler, yastık diye tabir edilen yastık şeklinde emiciler ve genelde akaryakıt istasyonlarında veya rafineri tesislerinde ve döküntülerin suya karışma riski daha fazla olan yerlerde kullanılan yeni ürünümüz döküntü kitlerimizden biraz bahsetmek istiyorum. Aslında bu ürünler piyasada hep var olan ürünlerdir. Fakat bizim getirdiğimiz Wolftank’ın farklı özelliği bulunuyor. Bu fark ise bizim getirdiğimiz ürünün 3 defa kullanabilir özelliğinin olmasıdır. Dökülen yakıtın alınması için bu ürün kullanıldığında özel olarak bulunan sıkma aparatı sayesinde sıkıldığında yere dökülen yakıtın %95’ini geri alabiliyorsunuz.En önemli özellik budur. Kullanılan bizim ürün daha sonra 2 farklı yerde dökülen yakıtın geri kazanılmasında da kullanabilmektedir. Kazanılan bu yakıtı da tekrar kullanabiliyorsunuz. Hem suya hem de sahaya dökülen yakıtların geri kazanılması için kullanılan farklı ürünlerimiz var. Bizim emsal ürünlerinden en önemli farkı muadil ürünler 1 kere kullanılabilirken bizim ürünümüz 3 defa kullanılabilmektedir. Diğer markalarda 1 gramı ile 14 gram yakıt emebilirken bizim getirdiğimiz yeni ürünümüz 50 grama kadar yakıt emebilme özelliğine sahiptir. Bu da sektörde sıkça kullanılan polipropilen malzemeye kıyasa Doğal Mineral Fiber malzeme sayesinde elde edilmektedir. Bazı diğer firmaların Çin bazlı ürünlerinde genellikle maske, eldiven, fırça kullanımı ürünün çıkarttığı toz sebebiyle zorunluyken bizim ürünümüzün özel granürü sayesinde kullanıcılar herhangi bir maske, eldiven ve fırça kullanmadan bu ürünü kullanabilme imkanına sahip olmakta. Bizim ürünün 3 kilosu ile 30 litreye kadar yakıtı emebiliyorsunuz. Agresif kimyasallar dahil bütün kimyasalları emebilme özelliği bulunuyor. Kova içinde olan ürünümüz daha çok endüstriyel tesislerde ve rafineri tesislerinde, dolum terminallerinde, gemicilik sektöründe çok fazla tercih edimektedir.  

Wolftank’ı Avusturya’dan getirdiklerini açıklayan Demet Dura, “Türkiye’de Döküntü Kitleri olarak bilinen, akaryakıt sektöründe, endüstriyel tesislerde faydalı olabileceğini düşündüğümüz ve rakiplerinden de farklı, avantajlı özellikleri bulunduğu için Wolftank’ı Türkiye’ye getirerek sektörün hizmetine sunduk. Zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde de yeni bir ürünümüzü pazara sunarak akaryakıt ve endüstriyel tesislerin sorunlarına daha kalıcı çözümler sunmaya çalışıyoruz. Getirdiğimiz bu ürünü şu an ekiplerimiz kullanmaya başladı. Sahada çalışan her ekibimizin yanında döküntü kitinin olması gerektiğinden bu ürünü sahada test ettik ve oldukça da başarılı sonuçlar alıyoruz. Elleçleme olduğundan dolayı yakıt bir şekilde dökülmekte. Dökülen bu yakıtın da en yüksek oranda geri kazanılmasının sağlanması gerekir ki bizim ürünümüz de tam da bunu sağlayarak dökülen yakıtın %95’ini geri elde edebiliyoruz. Dökülen yakıtın %95’inin geri kazanılması ile doğaya ve çevreye karşı da çok büyük bir fayda sağlamış oluyoruz. Bu ürünle doğa ve çevre kirliliğinin de büyük oranda önüne geçilmiş olunmakta. Bizim ürünümüz rakiplerine göre 3 kat daha fazla avantaj sağlarken fiyat olarak ise aynı seviyelerde bir fiyattan pazarda yer alması sebebiyle önümüzdeki süreçte bizim ürüne olan talebin giderek artacağını düşünüyorum”. 

     Akaryakıt dağıtım sektöründeki firmalara bu ürünle ilgili gerekli tüm bilgileri gönderdik diyen Demet Dura, “Pandemi sürecinin bitmesi ile firmaların konuya çok daha pozitif bakacaklarını, ürüne olan taleplerinin bu doğrultuda artacağını düşünüyorum. Piyasada bu alanda birçok ürün bulunmasına rağmen bizim ürünümüz ayırt edici özelliklerinden dolayı önemli bir katma değer sağlamaktadır. Özel malzemesi sayesinde emiciliği rakiplerinden üstün, çevre ve insan dostu yapısı sayesinde doğayı koruyan, yeniden kullanılabilirliği olan ve emdiği yakıtı geri verebilen bu ürünle beraber sektöre önemli bir katkı sağlayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Bu haber 2771 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Scania Servislerine Kadın Eli Değiyor... 26.11.2021
Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor... 26.11.2021
Petrol Ofisi’nin Covid-19 ile Mücadeleye Verdiği Destek Felis Ödülü aldı... 26.11.2021
Ford Otosan’dan hafif mobilite çözümleri sunan yeni girişim: “Rakun”... 26.11.2021
Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin STAR HACK hackathonu için başvurular devam ediyor... 26.11.2021
Schneider Electric, Fortune’un her yıl yayınlanan Dünyayı Değiştiren Şirketler Listesine dahil edildi... 26.11.2021
SEDAŞ, İKİGAİ projesiyle müşteri memnuniyetini artırıyor... 26.11.2021
ÇEVKO Kazakistan'a Yeşil Enerji İçin Know-How İhraç Edecek... 26.11.2021
Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Sıfır Atık Belgesi’ Almaya Hak Kazandı... 26.11.2021
TPAO açıkladı! Türkali-2 kuyusunda akış testi tamamlandı... 26.11.2021
Bakan Dönmez açıkladı! Kapatılan kuyudan petrol fışkırdı... 26.11.2021
Sustainable Bus Award’da Seyahat Otobüsü kategorisinde MAN Lion’s Coach ‘Sustainable Bus of the Year 2022’ seçildi... 26.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.