Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

MSC Medlog&Asyaport ile Turpak iş birliği artarak devam ediyor

Güncelleme :10.02.2021

 Tükiye’de hizmet ihracatçıları arasında 1’inci sırada yeralan Asyaport Liman A.Ş ile Medlog Lojistik şirketlerinin büyüme başarısının arkasında  teknolojiye yaptığı yatırımlar son derece önem teşkil ediyor. 

Asyaport ve Medlog ülkemizde özellikle son yıllarda enerji tasarrufu alanında yaptığı yatırımlara ek olarak istihdam ve çevre alanlarındaki yatırımları ile öne çıkmaktadır.   

Dünyada 70’ten fazla ülkede 4.000 üzerinde çekici, 7.000 üzerinde Treyler, 70 ’ten fazla Lokomotif ve 4.000 üzerinde vagon ile hizmet veren MSC ‘nin grup şirketi Medlog Lojistik Türkiye’de 12 ofis, 1026 çalışan, 700 çekici ile taşıma yapan en büyük firmaların başında geliyor.

 5 yılı aşkın süredir Turpak otomasyon çözümlerini kullanan Medlog, zorlu koşullarda otomasyon ve taşıt tanıma altyapısını verimli bir şekilde 24 saat kesintisiz kullanmaya devam etmektedir.

 Otomasyon sistemleri ; Kendisini Kanıtlamış ve Sınıfının En İyisi

 Turpak, firmaların yakıt tüketimlerinin yönetimlerini yapabilmeleri için baştan sona çözümler sunmaktadır. Sistem, yakıt ikmallerini araç başına ve stok kayıtlarını anlık yaparak, yöneticilere yakıt giderlerini kontrol etme gücü vermektedir. 

 Turpak Yakıt Yönetim Teknolojisi Türkiye’de 7500 istasyonda ve 2,5 Milyon taşıtta sektörünün lider ürünü olarak 20 yılı aşkın süredir çalışmaktadır 

Medlog Türkiye’nin değişik noktalarındaki  liman ve konteyner depolama alanlarında kullanılan Pompa,Tank ve Tanker Otomasyon sistemlerinde kullanılan yeni nesil kablosuz sistem NANO RFID teknolojisiyle tüm  araçlarını ve makina parkını  anlık olarak takip edebilmenin konforuna yaşayan  Medlog Satınalma Müdürü Sn. Erkan Polat memnuniyetinin göstergesi olarak tüm sektöre Turpak otomasyon sistemlerini tavsiye ettiklerini belirtti.

 Ayrıca Medlog Satınalma Müdürü Sn. Erkan Polat ile yaptığımız görüşmede ; zorlu operasyonel süreçlerinde TURPAK güvenli yakıt ikmal sistemlerin hiç  problem yaşamadıklarını belirterek,pandemi günlerinde  periyodik bakımlarını aksatmayan TURPAK Saha ekiplerine de ayrıca  teşekkür ettiklerini belirtti.

 Turpak Kamu ve Filo Satış Yöneticisi Aytaç Kaçtı Medlog’un  akaryakıt takibindeki taleplerine %100 çözüm sağladıklarını  belirterek Turpak Taşıt Tanıma teknolojilerinin bazı avantajlarını şu şekilde sıraladı;  

Taşıt bazında düzenli Akaryakıt Tüketim Raporları ile km, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri takip edilir. Takip edildiği sürece olası kaçakları engeller.

Taşıtınız pompa tarafından otomatik olarak algılanır. Dolum bilgileri otomatik olarak transfer edilir. Taşıt sürücüsü para ödemek zorunda kalmaz.

Her akaryakıt alımında taşıtın kilometre bilgileri otomatik olarak okunur ve raporlanır.Programlanmış yakıt cinsi dışında başka bir yakıt cinsinin dolumunu engeller. Böylece taşıtınıza hata sonucu yanlış yakıt konulamaz.

Tanımadığı taşıta yakıt vermez. Pompa tabancası taşıtın deposundan çıkarıldığında dolum işlemini otomatik olarak keser. Taşıt dışında başka bir yere dolum yapılamayacağı için ödediğiniz akaryakıt bedelinin taşıtlarınızın deposuna girdiğinden emin olursunuz. 

Bütün bilgiler el değmeden tam otomatik olarak aktarılır. Hiç bir sistem dışı müdahaleye izin vermez. Doğruluğundan emin olduğunuz bilgileri raporlar halinde size ulaştırır.

Bu raporlar ile taşıtların kilometrede tükettiği akaryakıt miktarlarını karşılaştırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda taşıtın hangi istasyonlardan ve ne zaman dolum yaptığı tespit edilir.

Bu haber 3597 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Scania Servislerine Kadın Eli Değiyor... 26.11.2021
Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor... 26.11.2021
Petrol Ofisi’nin Covid-19 ile Mücadeleye Verdiği Destek Felis Ödülü aldı... 26.11.2021
Ford Otosan’dan hafif mobilite çözümleri sunan yeni girişim: “Rakun”... 26.11.2021
Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin STAR HACK hackathonu için başvurular devam ediyor... 26.11.2021
Schneider Electric, Fortune’un her yıl yayınlanan Dünyayı Değiştiren Şirketler Listesine dahil edildi... 26.11.2021
SEDAŞ, İKİGAİ projesiyle müşteri memnuniyetini artırıyor... 26.11.2021
ÇEVKO Kazakistan'a Yeşil Enerji İçin Know-How İhraç Edecek... 26.11.2021
Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Sıfır Atık Belgesi’ Almaya Hak Kazandı... 26.11.2021
TPAO açıkladı! Türkali-2 kuyusunda akış testi tamamlandı... 26.11.2021
Bakan Dönmez açıkladı! Kapatılan kuyudan petrol fışkırdı... 26.11.2021
Sustainable Bus Award’da Seyahat Otobüsü kategorisinde MAN Lion’s Coach ‘Sustainable Bus of the Year 2022’ seçildi... 26.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.