Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

GEBKİM OSB akaryakıt istasyonu hizmete açıldı

Güncelleme :24.03.2021

 Kimya sektörünün ilk ihtisas organize sanayi bölgesi olarak Dilovası’nda faaliyetlerine devam eden GEBKİM OSB, sektörün ihtiyaçlarına özel tasarlanan modern yapılanması ile Türkiye’ye örnek oluyor. Atık su arıtma tesisi, itfaiye, sağlık merkezi, cami, kafe gibi donatılarına son olarak akaryakıt istasyonu da eklendi. GEBKİM OSB’de hizmet vermeye başlayan OPET akaryakıt istasyonu ve hizmet birimlerinin açılışı Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un katıldığı törenle yapıldı.  

 GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi; konumu, ihtisas organize sanayi bölgesi olmanın katılımcılarına sağladığı avantajlar, sektörün ihtiyaçlarına özel tasarlanan altyapısı ve donatıları, çevreye dost sanayi üretimi ve vizyoner yönetim anlayışı ile örnek bir kümelenme modeli olarak faaliyetlerine devam ediyor. GEBKİM Kimya İhtisas OSB firmaları, 1,5 milyar dolar toplam ciro ve 400 milyon dolarlık ihracata imza atarken 2 bin 600 kişiye de istihdam sağlıyorlar. Yönetim Binası, cami, itfaiye istasyonu, sağlık merkezi, atık su arıtma tesisi, kafe gibi donatıların bulunduğu OSB’de, akaryakıt istasyonu da hizmete açıldı.

GEBKİM OSB, akaryakıt istasyonu ve hizmet birimlerinin açılışı; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Darıca Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Naci Yılmaz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, sanayiciler ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.  

GEBKİM Kimya İhtisas OSB ve GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı’nın konuşması ile başlayan törende, Aracı’nın ardından OPET Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Kocaeli Valisi Seddar Yavuz birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek OPET akaryakıt istasyonu ve hizmet birimlerinin açılışı yapıldı. 

GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, açılışta yaptığı konuşmasında, “GEBKİM Kimya İhtisas OSB olarak bugüne kadar OSB’miz için yaptığımız çalışmaların en son halkası olan akaryakıt istasyonun hizmete başlamasından dolayı mutluyuz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Törende konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, ise tesisin hayırlı olmasını dileyerek, GEBKİM Kimya İhtisas OSB Başkanı Vefa İbrahim Aracı’nın eğitim, sağlık ve toplum yararına gerçekleştirdiği çalışmaları örnek gösterdi. İş insanları ve sanayicilerin hayır işleri yapmalarının asıl zenginlik olduğunu dile getirdi. 

Bu haber 1804 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
DFDS Akdeniz İş Birimi, Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini hizmete sunarken, lojistik sektörünün ve iş dünyasının liderleriyle buluştu ... 19.10.2021
Aydem Perakende ve Gediz Perakende Tasarruf Sağlayan Enerji İzleme Ürünlerini Tanıttı! ... 19.10.2021
Enerjisa Enerji, 800 milyon liralık tahvil ihracın Ak Yatırım aracılığıyla başarı ile gerçekleştirdi... 19.10.2021
Koç Topluluğu Geleneksel ‘Anadolu Buluşmaları’nın 29’uncusunu düzenledi... 18.10.2021
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Otomotivde talep artışı çip sorununa takıldı... 18.10.2021
Çoruh EDAŞ uyarıyor: “Elektrik Hattına Müdahale Etmeyin”... 18.10.2021
Avrupa, enerji krizinden çıkışı "nükleer"de arıyor... 18.10.2021
Motorin fiyatı 23 kuruş arttı ... 18.10.2021
Gazprom, 1 Ocak-15 Ekim döneminde 152,2 milyar metreküp doğal gaz ihraç etti... 18.10.2021
Doğal gaz, enerji ve LPG sektörleri yeşil dönüşümü konuştu... 18.10.2021
TPAO 6 ayrı paftada petrol arama ruhsatı almak için başvuru yaptı... 18.10.2021
30.Ege Rallisi'ni Çukurova-Bostancı Ekibi Kazandı... 18.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.