Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Siemens Energy, Aramco ile uzun vadeli servis anlaşması imzaladı

Güncelleme :01.04.2021

 15 yıllık anlaşma, Suudi Arabistan'ın devlet petrol şirketinin dört büyük petrol sahasındaki elektrik tedarikini kapsıyor

Siemens Energy, Suudi devlet petrol şirketi Saudi Aramco ile dört ana petrol sahasındaki bir dizi türbin ve jeneratörü kapsayan ilk uzun vadeli hizmet anlaşmasını imzaladı.

Siemens Energy Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sözleşmenin Aramco'nun güç kaynağının güvenilirliğini, verimliliğini ve kullanılabilirliğini iyileştirmesini ve böylece petrol ve gaz üretimini korumasını beklediğini söyledi.

15 yıllık sözleşme ayrıca Aramco'nun Siemens Energy'nin garantilerinden ve genişletilmiş servis desteğinden yararlanmasını sağlayacak ve bu varlıklar için güç kaynağının kullanılabilirliğini ve güvenilirliğini artıracak.

Siemens Enerji, acil durumlarda Suudi Arabistan'da gerekli kaynak ve malzemeleri sağlayacaktır.

Aramco'nun Satın Alma Başkan Yardımcısı Mohammad Al-Shammary, "Siemens Energy stratejik bir ortak ve güvenilir bir hizmet sağlayıcısıdır ve bu büyük petrol sahalarında güvenilir enerji tedariği sağlayabilir, operasyonel mükemmelliği geliştirmeye yardımcı olur ve stratejik varlıklarımızın performansını sürekli olarak artırır" ve Tedarik Zinciri Yönetimi.

Aramco ile yapılan anlaşma, Siemens Energy'nin yüksek teknoloji endüstrisinin geliştirilmesi ve yetenekli bir Suudi işgücünün eğitimi yoluyla yerelleştirme planlarını genişletmesine de olanak tanıyacak.

Siemens Energy'nin başkanı Gianluigi Di Giovanni, "Bu uzun vadeli hizmet anlaşmasının, optimize parça yönetimi ve tesislerin ihtiyaçlarına adanmış çekirdek bir yerel ekip ile Aramco fabrikasının en yüksek verimliliğine, güvenilirliğine ve kullanılabilirliğine ulaşılmasına yardımcı olması bekleniyor" dedi. Elektrik Üretimi Hizmetleri Orta Doğu ve Kuzey Afrika.

Bu haber 2162 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.