Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Total'den GEA Arama Kurtarma ekibine ziyaret

Güncelleme :01.04.2021

 Total, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İzmir'de faaliyet gösteren GEA Arama Kurtarma ekibini ziyaret etti

Total, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İzmir'de faaliyet gösteren GEA Arama Kurtarma ekibini ziyaret etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 30 Ekim'de yaşanan İzmir depreminin ardından, bölgede arama kurtarma çalışmalarına destek olma amacıyla Total Gönüllü Takımı ile kurum içi bir bağış kampanyası başlatan Total, GEA Arama Kurtarma Ekibi'nin doğal afet durumlarında kullandığı ekipmanların yenilenmesine destek sağladı.

Türkiye'de olası afetlerde, kayıp yaşamama hedefiyle tüm operasyonlarında gerekli önemleri alan Total, şirket çalışanlarına da GEA iş birliğiyle deprem öncesinde yapılması gereken hazırlıklar, deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili eğitimler veriyor, istasyonlarında ek iş güvenliği prosedürleri uygulayarak kayıp riskini sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Güzel Enerji Akaryakıt Mühendislik Müdürü Barış İnce, akaryakıt dağıtım sektörünün getirdiği ş sağlığı ve güvenliği sorumluluklarının bilinciyle 900'e yakın istasyon ağı başta olmak üzere tesis, terminal, bölge ve genel müdürlük binalarında afetlerle ilgili tüm önlemleri aldıklarını ifade etti.

Tüm çalışanlarına bu çerçevede eğitim verdiklerine işaret eden İnce, 'PLLD sistemleri ile 7/24 bütün istasyonlarımızın alt yapılarını gözlem altında tutuyoruz. Yaşanan İzmir depreminde 1 saat içerisinde kullandığımız bu sistem sayesinde bütün istasyonlarımızın kontrolünü sağladık, aldığımız önlemler sebebiyle herhangi bir olumsuzluk raporlamadık.' değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 2223 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.