Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

TORA Petrol 7. Geleneksel SEÇ Haftası Etkinliği Düzenledi

Güncelleme :14.11.2012

TORA Petrol 7. Geleneksel SEÇ Haftası Etkinlikleri Kurban Bayramı sonrasında 30 Eylül – 1 Kasım tarihleri arasında  TORA merkez ofisinde gerçekleştirildi. Tüm saha, ofis personeli ve Bölge Servisi personellerinin de katılımı ile gerçekleştirilen ve 3 gün süren etkinlikler çerçevesinde çalışanlar kapsamlı periyodik sağlık taramasından geçirildi, teorik ve uygulamalı ilkyardım ve yangın eğitimleri verildi, SEÇ ve mesleki eğitimler yapıldı. 

Periyodik Sağlık taramaları 

Yunus Emre Tıp Merkezi tarafından gerçekleştirilen taramalar kapsamında tüm saha ve ofis personelinin akciğer filmleri çekilip, tam kan sayımları yapıldı. Yüksek risk grubunda bulunan, akaryakıt ile yakın temas halinde olan Teknisyenlere ayrıca kanda kurşun, fenol, TCA(triklorik asit) ve solunum fonksiyon testleri yapıldı. Yapılan taramalar sonucunda çalışanlarda önemli bir rahatsızlığa ve hastalığa rastlanılmadı.

İlkyardım Eğitimleri

İlkyardım eğitimleri teorik ve uygulamalı olarak verildi. Uz. Dr. Tülay Yılmaz tarafından verilen teorik eğitimlerin ardından uygulamalar yapılarak personelin acil durumlarda yapacağı müdahaleler gerçekleştirildi.

Yangın Eğitimleri

Yangın eğitimleri Kalite ve SEÇ Departman Müdürü Anıl Erdinç Tüfekçi ve İş Güvenliği Uzmanı Ziya Bektaşoğlu tarafından teorik olarak verildi. 

SEÇ ve Mesleki Eğitimler

Bu seneki SEÇ eğitimleri 2 bölüm halinde gerçekleştirildi. İlk bölümde TORA Kalite ve SEÇ Departmanı tarafından verilen eğitimlerde sektörümüzde dünyada ve Türkiye’de yaşanan kazalar, emniyetsiz durum ve olaylar incelendi. İkinci bölümde ise C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ziya Bektaşoğlu tarafından İSG eğitimleri verildi ve sınavlar yapıldı. Mesleki eğitimler her departmanın kendi arasında yaptığı eğitim ve uygulamalar ile tamamlandı.

Gönüllü Kan Bağışı

Bu sene ilk kez Türk Kızılayı ile ortak gerçekleştirilen kan bağışı projesi ile Türk Kızılayı’nın, ülkenin ihtiyacı olan kanın, düzenli, gönüllü, bilinçli kan bağışçılarından karşılaması ve kan bağışı bilincinin toplumda yaygınlaştırılmasına destek verildi.

 

 

Bu haber 5594 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.