Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

İran, bu hafta Suriye'ye 1,5 milyon varil ham petrol gönderiyor

Güncelleme :03.05.2021

Geçen ay, Beşar Esad'ın bölgelerine yaklaşık 3 milyon varil İran ham petrolü gönderildi.

Deniz izleme firması Tanker Trackers'ın Pazartesi günkü açıklamasına göre, bu hafta 1,5 milyon varil İran ham petrolünün Suriye'nin Baniyas limanına ulaşması bekleniyor.

Bu sevkiyat, İran'ın geçtiğimiz ay Beşar Esad'ın bölgelerindeki yakıt krizini çözmek için 3 milyon varil ham petrol göndermesinden sonra geldi.

YPG / PKK terör örgütünün Esad rejiminin borç biriktirmesi nedeniyle petrol tedariğini kestiği Mart ortasından bu yana artan yakıt krizine yanıt olarak İran, 3 milyon varilden fazla sevkiyatla Esad'a desteğini sürdürdü. dört tankerde petrol var - Arman 114, Sam 121, Daran ve Romina.

Akaryakıt krizi, özellikle Şam, Halep, Lazkiye, Hama ve Tartus gibi kalabalık şehirlerde ulaşımı ve sosyal hayatı durma noktasına getirdi.

Tanker Trackers, Arman 114 tankerinin daha önce Adrian Darya-1 olarak biliniyordu ve aynı tankerin daha önce Grace 1 olarak da adlandırıldığını söyledi.

Cebelitarık yakınlarındaki İngiliz Kraliyet Deniz Piyadeleri, 4 Temmuz 2019'da, Suriye'ye petrol taşıyarak uluslararası gerginliği artırırken Avrupa Birliği yaptırımlarını ihlal ettiği şüphesiyle ele geçirdi.

İran'ın rejime petrol sevkiyatı, ülkenin bölgesel konumunu güçlendirmenin bir yolu olarak görülüyor ve aynı zamanda rejimin hayatta kalma stratejisinin önemli bir parçası.

Bu haber 1021 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.