Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Buhar Geri Kazanım Sisteminin Tarihçesi ve Elaflex Ekipmanları

Güncelleme :03.05.2021

 Buhar geri kazanım sisteminin çalışmasını garanti altına almak için, ELAFLEX bileşenleri tüm büyük üreticilerin vakum pompaları ve buhar kontrol üniteleri ile birlikte sertifikalandırılmıştır

Faz 2 Buhar Geri Kazanım Sistemleri (Vapor Recovery-VR), yakıt ikmali sırasında atmosfere kaçacak zararlı benzin buharlarını yakalayarak, hidrokarbon emisyonları azaltmak için tasarlanmıştır. Motorlu taşıtların yakıt ikmali, istasyonlarda Buhar Geri Kazanım Sistemi’nin kurulmasını gerektirir.

 

İlk Buhar Geri Dönüşüm Sistemi 1976'da ABD'de geliştirildi. Tabanca ve yakıt deposu arasına tam kapama sağlayan pasif körükler kullanılmaktaydı. Elaflex, 1980'lerin sonunda körüklere gerek kalmadan aktif bir vakum pompası kullanılarak Buhar Geri Dönüşüm Sistemi geliştirdi. Bu "Açık Sistem", Avrupa’da ve Dünya’nın diğer bölgelerinde tercih edilen teknolojidir

Aşağıdaki resim, buhar dönüş oranını kontrol etmek için kullanılan tipik sistemleri göstermektedir. Benzin araç deposuna girdiğinde, depodan çıkan buhar ZVA tabanca, COAX hortum, COAX adaptör (ayırıcı valf) ve bir vakum pompası ile tekrar geri emilerek depolama tankına gönderilir.

 ELAFLEX, aktif Buhar Geri Dönüşüm Sistemleri’nin geliştirilmesi, standartlaştırılması ve sertifikalandırılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Aşama II için, ZVA Buhar Geri Kazanım Tabancası, Buhar Kontrol Valfleri, COAX hortumları, Breakaway’ler ve diğer aksesuarları üretiyoruz.

ELAFLEX VR ürünlerinin bazı avantajları:

 • 10 yıldan uzun ömürlü ve güvenilir ürünler 

• İnce tasarım, hafif ve müşteri dostu 

• Modüler yapı ve değiştirilebilir yedek parçalar 

Buhar geri kazanım sisteminin çalışmasını garanti altına almak için, ELAFLEX bileşenleri tüm büyük üreticilerin vakum pompaları ve buhar kontrol üniteleri ile birlikte sertifikalandırılmıştır. Çok sayıda tip onayı, VR düzenleme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlar tarafından yapılan testler, verimlilik ve güvenlik ile ilgili mevcut tüm standartlar karşılanmaktadır.

Tahliye edilen yakıt hacmine orantılı olan buhar hacmini kontrol etmek için üç seçenek vardır:

ELAFLEX GRVP Tabanca içinde hidrolik kumandalı oransal valf 

Elektronik kontrollü oransal valf 

Vakum pompası için hız kontrolü

Buhar geri kazanım sisteminin merkezinde, verilen sıvıya göre geri kazanılan buharın hacmini kontrol eden cihaz vardır. Her ikisi de karşılıklı haberleşmek zorundadır. Doğru oranı elde etmek için, buhar hacmi akışını kontrol etmek gerekir. 

Alternatif 1: Oransal valf GRVP, buhar debisini, benzin akışına göre açılıp kapatılan bir mıknatıs valfiyle kontrol eder. GRVP hidrolik olarak çalışır ve tabancanın bir parçasıdır. Önemli - Mevcut tüm akaryakıt pompalarının güçlendirilmesi için bu alternatif en kolay ve en uygun maliyetli çözümdür. Sadece ZVA Slimline 2 GRVP tabancası, bir COAX hortumu, ZAF adaptörü ve uygun bir vakum pompası gereklidir.

Alternatif 2 ve 3: Akaryakıt Pompa elektroniği, elektronik oransal valf veya vakum pompasına bağlanmalıdır. Buhar hacminin akışı, metrenin hareketiyle belirlenir. 

Alternatif 2: Oransal bir valf, pulser hareketine göre açılır ve kapanır. 

Alternatif 3: Vakum pompasının hızı pulser hareketiyle belirlenir. Alternatif 2 ve 3 için, eğer oransal valfe birden fazla hortum bağlanmışsa, “Açık / Kapalı” valfli ZVA Slimline 2 GRV tipi tabanca gereklidir.

Buhar Geri Dönüşümle ilgili detaylı bilgi için 7/24 hizmet veren Tora Petrol Çağrı Merkezimize 0850 222 87 22 numaradan ulaşabilir veya www.torapetrol.com adresinden bize yazabilirsiniz.,

Bu haber 3075 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Scania Servislerine Kadın Eli Değiyor... 26.11.2021
Motul Motosiklet Yarışlarına Damga Vurmaya Devam Ediyor... 26.11.2021
Petrol Ofisi’nin Covid-19 ile Mücadeleye Verdiği Destek Felis Ödülü aldı... 26.11.2021
Ford Otosan’dan hafif mobilite çözümleri sunan yeni girişim: “Rakun”... 26.11.2021
Mercedes-Benz Otomotiv Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin STAR HACK hackathonu için başvurular devam ediyor... 26.11.2021
Schneider Electric, Fortune’un her yıl yayınlanan Dünyayı Değiştiren Şirketler Listesine dahil edildi... 26.11.2021
SEDAŞ, İKİGAİ projesiyle müşteri memnuniyetini artırıyor... 26.11.2021
ÇEVKO Kazakistan'a Yeşil Enerji İçin Know-How İhraç Edecek... 26.11.2021
Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Sıfır Atık Belgesi’ Almaya Hak Kazandı... 26.11.2021
TPAO açıkladı! Türkali-2 kuyusunda akış testi tamamlandı... 26.11.2021
Bakan Dönmez açıkladı! Kapatılan kuyudan petrol fışkırdı... 26.11.2021
Sustainable Bus Award’da Seyahat Otobüsü kategorisinde MAN Lion’s Coach ‘Sustainable Bus of the Year 2022’ seçildi... 26.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.