Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Çetin Nuhoğlu, UND başkanlığına aday olduğunu Kayseri’de açıkladı

Güncelleme :14.12.2012

Önümüzdeki dönem Uluslararası Nakliyeciler Derneği başkanlığına "Sektörü yeniden ayağa kaldırmak için" ADAY olduğunu resmen açıklayan UND Yönetim Kurulu ve Eski İstişare Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, kötü gidişe dur demek için göreve talibim dedi.

Türkiye genelinde başlattığı sektör bilgilendirme toplantılarının 2.sini Kayseri’de yapan UND Yönetim Kurulu ve Eski İstişare Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Kayseri’ye gelişinde Havaalanı’nda kalabalık bir nakliyeci grubu tarafından yoğun tezahürat gösterileri ile karşılandı. Kayserili nakliyecilerin açtıkları“Tarih tekerrürden ibarettir. Çetin başkan gelecek bütün yollar açılacak. Çözüm istiyorsanız katılmak zorundasınız. Davamıza sahip çıkmaya geldik. Kayserili nakliyeciler seninle gurur duyuyor” pankartları ile Çetin Nuhoğlu’nu tekrar UND başkanlığına aday olmaya davet ettiler. Karşılama töreninin ardından Kayseri Hilton Oteli’ne geçen Çetin Nuhoğlu, Kayseri’li nakliyecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemekte Çetin Nuhoğlu’nun konuşmasından önce Kayseri’li bir grup nakliyeci UND’deki görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. UND’deki görevlerinden istifa eden 7 nakliyeci: UND Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Ergün Bilen, Hikmet Eker başta olmak üzere Kayseri  Bölge Çalışma Grubu Başkanı Yücel Öçkomaz, Kayseri Bölge Çalışma Kurulu Üyeleri Hakan Kurt, Ömer Erdem, Mendres Gölgeli, Alper Bilen akşam yemeğinde istifa ettiklerini açıkladı.

  Çetin Nuhoğlu yemekte yaptığı konuşmada tekrar UND Başkanı olursam göreve gelir gelmez dava açacağımız U.N Ro-Ro ve onunla iyi ilişkileri olanlar benin bu adaylığımı istemez. Bu işi çoluk çocuğunun istikbali olarak gören, tüm üyeler ise beni destekler” diyerek göreve gelir gelmez atacağı adımların işaretlerini verdi. 

BENİM BAŞKANLIĞIMA KİM NİYE KARŞI ÇIKAR ? KİM NİYE DESTEKLER ?

 Sn. Nuhoğlu’nun yaptığı açıklama şöyle;

 Tüm dostlarımla kucaklaşmaya yola çıktım.

Sn. Uluslararası Nakliyeciler ve sevgili dostlarım ilk buluşmamız BOLU’DA oldu.

Bugün ise benim gerçekten kendi memleketim olarak gördüğüm Anadolu'nun zirvesinde, KAYSERİ’ deyim. Öncelikle sizlerle burada olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

 Yıllardır sizlerle beraberiz. 2001- 2007 yıllarında 6 yıl bir ekip olarak Uluslararası Nakliye sektörüne hizmet ettik. Bizim dönemimizde en parlak dönemini yaşayan sektör bugün önemli zorluklarla karşı karşıyadır.

 Özellikle son 2 yıldır dünya da yaşanan gelişmelere yönetimsel hataların da eklenmesiyle sektör bugün hak ettiği yerden çok uzaklara düşmüş durumdadır. 

 Tekrar güçlenmemiz, Türkiye’nin ihracatından daha fazla pay almamız gerekiyor. Serbest Ticaret adına bazı arkadaşlarımızın desteklediği yabancı firmalar sadece Türk nakliyesi için değil, aynı zamanda Türk malının ihracatı içinde çok önemli bir tehlike haline gelmiştir.

 2007 yılında Batı kapılarından çıkan yabancı araçların oranı % 22’ iken , bugün % 45 lere çıkmış durumdadır. Bu hızla devam ederse zaten kotalarla, vizelerle binbir çeşit engelle mücadele eden Türk nakliyecisinin yabancılara karşı ya karşı ayakta kalması mümkün olamayacaktır.

 BU GİDİŞATA DUR DEMEK İÇİN GÖREVE TALİBİZ ! 

 Son zamanlarda yaşanan ikinci önemli olay da, yaptığı haksız rekabet sebebiyle tazminat hakkımız  doğan UN RoRo ile Yönetim Kurulunun anlaşarak sektör menfaati ile bağdaşmayacak şekilde davanın geri çekilmiş olmasıdır.

 Geçen zaman içinde bu anlaşma ile ilgili makul mantıklı ve sektör menfaatini savunan bir gerekçe de henüz açıklanabilmiş değildir.

 Burada çok net görünüyor ki, tüm sektör bir şirketin insafına ve emrine bırakılmış ve 1.500 nakliyecinin hakkı gasp edilmiştir.

Bu nakliyecinin uğradığı zararların tazmininin engellenmesidir. 

UND Deniz’in 9 milyon Euro’luk zararının, 3 katı geri alma hakkının engellenmesidir. 

Bu, onur ve gururla kendini başarısız hisseden eski yönetimin hakkının teslimidir.

 SEKTÖRÜN HAKKINI SONUNA KADAR SAVUNMAK İÇİN GÖREVE TALİBİZ !

 Değerli KAYSERİ’li dostlarım;

 Son yaşanan gelişmeler ve sektörün içinde bulunduğu zor dönem bugün için acil müdahaleyi gerekli kılmış ve sektörün geleceğini düşünen kesimleri harekete geçirmiştir. Kayseri'ye ayak bastıktan beri gördüğümüz ilgi sevgi de bunun bir göstergesidir.

 Sektör bugün, önünü görmesine yardımcı olacak bir umut ışığına ihtiyaç duyuyor. BU UMUDUN ADI UND' dir. Dernek üyelerinin sahip çıkması ile ayağa kalkacak ve herkes için yeniden umut olacaktır. Bunun için güçlü bir tarihi, önemli tecrübesi ve enerjisi vardır.

 Başlatmış olduğumuz bu hareket ile Türkiye'nin en önemli meslek örgütlerinden olan UND bir an önce güçlü yapısına geri dönecektir. 

 Üyelerinin gücü en büyük sermayesi olan UND;

 Bölge Çalışma Gruplarını, Ülke Çalışma Gruplarını

Güçlü bir Yönetim Kurulunu,

Geleceğin ve tarafsızlığın teminatı İcra Kurulunu,

Sektörün aklı ve vicdanını temsil eden İstişare Kurulunu,

tekrar hayata geçirecektir. 

 BUNU GEÇMİŞTE YAPTIK, YENİDEN YAPACAK GÜCE SAHİBİZ !

 Derneğimizde, Şeffaf ve hesap verebilir bir yapı kurulması, Sektörde güvenin merkezi olması, kamuda muhatap alınması için ve akçeli işlerde duyarlı davranabilmesi ve hepsinden önemlisi SEKTÖRDE HEM HAKEM HEM OYUNCU OLMAMAK İÇİN eskiden olduğu gibi İcra Kurulu modeline geri dönülecektir.

 Bugün Kayseri ile devam eden ziyaretlerim diğer bölgelerle devam edecektir. 

 Eskisi gibi sizlerden, önce Bölge Çalışma Gruplarınızı seçmenizi, onların da  toplanarak kendilerini en iyi şekilde temsil edeceğine inandıkları Yönetim Kurulu Üyelerini, Genel Kurul'a aday göstermelerini sektöre ve geleceğimize sahip çıkma adına rica ediyorum.

 BAŞTA DİLE GETİRDİĞİMİZ SORUMUZUN CEVABINI ŞİMDİ VERELİM...

 BENİM BAŞKANLIĞIMI KİM İSTER

 Benim başkanlığımı bu işi çoluk çocuğunun istikbali olarak gören, tüm üyeler destekler. 35 yıldır hizmet sunduğum bu sektör beni 6 yıl UND başkanlığa, 4 yıl UND istişare kurulu başkanlığına, 10 yıldır da TOBB Ulaştırma Taşımacılık Sektör Meclis Başkanlığı görevine seçti. Bütün bu görevleri de alnım ak başım dik tamamladım ve yapmaya 

 KİM İSTEMEZ VE DESTEKLEMEZ ?

Ben sadece göreve gelir gelmez sektörün hakları için dava açacağımız UN RORO ve onunla iyi ilişkiler içinde olanlar istemez.

 Değerli meslektaşlarım..

 İhracatımızın en önemli gücü ve Yüzbinlerce kişinin geçim kaynağı olan bu sektörün kaderi küçük bir grubun keyfine bırakılamaz !

 Anadolu'ya yayılmış bu sektörün gerçek sahipleri bu gidişe Genel Kurul’da dur diyecektir.

 Yeni dönemde genel kurulda seçilecek ekiple beraber başkan olarak bu sektörü hak ettiği yere getirmek için aday olduğumu açıklıyorum. 

 Bu yola çıktık, Kayseri için, sektörümüz için, ülkemiz için hayırlı olsun !

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 4131 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıtta indirim müjdesi... 03.06.2020
PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “İntifa Döneminde Tavan Fiyat Uygulaması Söylemi Doğru Değil”... 03.06.2020
Bakiler Lojistik, Tenteli Taşımalarını Renault Trucks İle Yapacak ... 03.06.2020
Doğalgazlı Jeneratörle Yakıt Maliyeti Yüzde 70 Azalıyor ... 03.06.2020
Tırsan, Sektörün İlk Dijital Teslimat Törenini Eyüp Lojistik İle Gerçekleştirdi... 03.06.2020
EPDK Başkanı açıkladı: Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor... 03.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.