Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

5 Ocak’ta Özmen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım

Güncelleme :21.12.2012

 UND Başkan adayı olduğunu Kayseri’de açıkladıktan sonra nakliyecilerle ilk toplantısını Gaziantep’te gerçekleştiren UND Başkan Adayı ve Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, bugünkü UND Başkanı’nın Bulgarları ve UN Ro-Ro’yu kolladığını, sektöre ihanet ettiğini belirterek başkan olduğu takdirde 5 Ocak’ta Özmen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Nakliye sektörüne yönelik toplantılarının üçüncüsünü Gaziantep’te gerçekleştiren UND Başkan Adayı ve Tırsan Yönetim

Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Gaziantep’e gelişinde havaalanında Gaziantep’li nakliyeciler tarafından yoğun ilgi ve tezahürat gösterileri ile karşılandı ve Gaziantepli nakliyecilerle 19 Aralık akşamı Grand Hotel’de akşam yemeğinde bir araya geldi. 400 civarında nakliyecinin katıldığı yemekte bir grup nakliyeci UND’den istifa ettiklerini açıkladı. UND’den istifa ettiklerini açıklayan nakliyeciler şunlar:

 Şahin Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı UND Yönetim Kurulu Üyesi Memik Tamer ve Kömürler Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı ve UND Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Çirkin, UND Bölge Çalışma Grubu’ndan Selami Demir, Cevdet Demir, Esat Aba, Yusuf Eruh, Ahmet Sahane, Lütfü Erdal, Mehmet Taşdemir, Zeki Özkan’dır. 

    İstifaların açıklanmasından sonra Gaziantepli nakliyecilere yönelik bir konuşma yapan Çetin Nuhoğlu, bana gösterilen bu yoğun ilgiden çok etkilendim. Bolu’da başlayıp, Kayseri’de devam eden ve bugün de Gaziantep’te yaşadıklarım ömrüm boyunca tattığım mutluluklarla kıyaslanamaz, bu dostlukları hiçbir zaman unutmayacağım. Bu gerçek dostluklar ve hepsinden ötesinde sizlerin gözlerinde gördüğüm bu pırıltılı inanç beni çok etkiledi. Bana gösterilen bu yoğun ilgi beni o kadar etkiledi ki acaba iki senedir çektiğim bunca sıkıntı ve vicdan azabı belki de bunun müjdesi olarak bunları bana gösteriyor dedi.

Nuhoğlu, yaptığı konuşmasında daha çok sektörün kan kaybettiği, şu anki UND Başkanı Ruhi Engin Özmen’in “U.N Ro-Ro ile yaptığı gizli anlaşma”nın sektöre olumsuz etkilediği, Rekabet Kurumu’nun kararına karşın U.N Ro-Ro aleyhine açılan ve açılacak davaları engellemesini, sektörün eski çalışma şevk ve performansını yitirdiği ve sektörün yabancılara karşı pazar kaybettiği gibi konulara değindi.

UND Başkanı Engin Özmen’in “U.N Ro-Ro ile yaptığı gizli anlaşma”yı “bu kadar alçaklık beklemiyordum” ifadeleriyle eleştiren Nuhoğlu, Özmen’in aday olamayacağını, çünkü önümüzdeki haftadan itibaren etrafında kimsenin kalmayacağını, 5 Ocak 2012’de de söz konusu anlaşmadan dolayı Özmen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

 UND Yönetim Kurulu Üyeleri’nden dördü ile geçtiğimiz pazar günü bir yemekte buluştuklarını açıklayan Nuhoğlu, ismini vermediği üyelerin kendisine, “neden bu olanları bize daha önce anlatmadınız? Yoksa biz onu desteklemez, Antalya’daki toplantıda al aşağı ederdik. Biz senin onu desteklediğini sanıyorduk. Seçimlerde  bu yönetimin arasında olmayacağımıza söz veriyoruz” dediklerini dile getirdi.

“Şu anki UND’nin bir tek sorunu var, o da U.N Ro-Ro’ya hizmet etmektir” diyen Nuhoğlu, UND’nin 2004’te 30’uncu kuruluş yılını kutladığını belirterek, o zaman 30 ülkeden 30 bakan geldi sorunları tek tek dinledi. 2001’de sorunların çözümü için 7 ayda 11 kez Rusya’ya, 5 kez de Kazaksitan’a gittik dedi.

Şu an 1.980 tane C2 belgeli nakliyecini sektörde hizmet verdiği hatırlatan Nuhoğlu, “bunların 1.000 tanesi bugüne kadar neden bir türlü üye olmuyor? Çünkü UND cazibe merkezi olmaktan çıktı da ondan. C2 belgeli nakliyecinin nerdeyse yüzde 50’si UND’ye üye değil. Ben UND Başkanı olursam yeni üyelerden gerekirse aidat almayacağım. Tüzüğü aday olmayanların aday olmalarını teşvik etmek için yeniden düzenleyeceğim dedi.

  Yabancı plakalı araçların artması konusunda da açıklama yapan Nuhoğlu, rakamlar UND Başkanı tarafından çarpıtılıyor. Özmen yabancıların payı çok arttı diyor. %13’ten %15’e çıktı. 1milyon 400 taşımanın 273 bini yabancılara ait olduğu belirtiliyor. Bu taşımaların 800 bini zaten Habur’da. Bir süre önce batıya yapılan taşımalara baksanıza dedim. 2007 yılında batıya yapılan 400 bin taşımanın 325 binini Türk taşımaları yapıyordu. 2012’de ise 500 bin taşımaya çıktı. Bu taşımanın 300 binini Türk nakliyeci yaparken 200 binini ise yabancılar yapmakta. Yabancılar 75 bin taşıma yaparken bugün 200 bin taşıma yapar hale geldi. Yabancıların toplam taşıma içindeki payı bizim zamanımızda %22 iken bugün %45’e çıkmıştır.

 

 

 

 

 

Bu haber 2368 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Tünel Tipi Araç Yıkama Sistemleri... 21.08.2019
GE Yenilenebilir Enerji’nin Bergama Rüzgâr Türbin Kanadı Üretim Tesisi 500’üncü Kanadını Üretti... 21.08.2019
Tırsan’ın Yalın Lider Geliştirme Okulu, İkinci Mezunlarını Verdi... 21.08.2019
TOTAL GLOBAL bir kez daha MEPSAN dedi... 21.08.2019
Bayramda benzin ve motorine 1.9 milyar lira harcandı... 20.08.2019
Muayene ve testleriniz de Tekser ile emin ellerde...... 20.08.2019
Denizcilerin gönlünde taht kuran DAKSAR’ın enerjisi Petrol Ofisi’nden... 20.08.2019
Total Oil Türkiye’den “Enerjisi Güzel Takım”a özel reklam filmi... 20.08.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.