Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Ülke şampiyonu ünvanını alan Opet, büyük ödül için yarışacak

Güncelleme :07.01.2013

European Business Awards’da Ülke Şampiyonları Belirlendi.OPET, Avrupa’dan 3500 markanın katıldığı European Business Awards 2012’de, “National Champion” (Ülke Şampiyonu) unvanını kazanarak büyük ödüle bir adım daha yaklaştı.  

Akaryakıt sektörünün müşteri memnuniyetinde değişmez lideri OPET, iş dünyasının Oscar’ı kabul edilen European Business Awards (Avrupa İş Dünyası Ödülleri) 2012’de  “National Champion” (Ülke Şampiyonu) unvanını aldı. OPET şimdi büyük ödül Ruban d’Honneur için yarışacak. 

Türkiye’den 19 ‘Ülke Şampiyonu’nun açıklandığı, 20 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilen törende OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, ödülü Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve European Business Awards CEO’su Adrian Tripp’in elinden aldı. 

İş dünyasının en prestijli organizasyonlarından olan  ve 2007 yılından bu yana Avrupa’da farklı sektörlerden binlerce firmayı inovasyon, liderlik, sosyal sorumluluk, pazarlama, büyüme stratejileri, çalışan bağlılığı, süreç yönetimi ve müşteri sadakati alanlarında değerlendiren European Business Awards, şirketlere başarılarını Avrupa çapında kanıtlamaları için fırsat veriyor. 

Organizasyon, European Business Awards’ın, her yıl Avrupa genelinde, çeşitli sektörlere ait markaları yarışmaya davet etmesiyle başlıyor. Değerlendirmeye layık bulunan markalar, faaliyetlerini anlatan bir dosya ile yarışmaya başvuruyor. 2012 yılında Türkiye’den aralarında OPET’in de bulunduğu 50 marka ilk elemeyi geçmiş, jüri değerlendirmesi sonucunda 38 firma “National Finalist” (Ulusal Finalist) seçilmişti. UKTI Yenilikçilik Ödülü, Millicom Çevre ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülü ile Müşteri Odaklı Şirket Ödülü olmak üzere üç ayrı kategoride başvuruda bulunan OPET, bu ilk aşamada Türkiye’yi ‘Ülke Finalisti’ olarak temsil etmeye hak kazanmıştı.  Markaların hazırladıkları videoların halk oylamasına sunulması sonucunda ise 19 Ülke Şampiyonu belirlendi. Bundan sonraki aşamada da seçici kurul, 18 Avrupa ülkesinden seçilen 100 “National Champion”un yapacakları sunumları değerlendirecek ve finalde bu başarılı markalar büyük ödül Ruban d'Honneur için yarışacak. Sonuçlar, Nisan 2013’te düzenlenecek törenle açıklanacak.

Bu haber 2790 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Çoruh EDAŞ, TEDAŞ Genel Müdürü Yapıcı’yı Ağırladı... 26.10.2021
Üretilen Mercedes-Benz otobüslerin yüzde 83’ü ihraç edildi... 26.10.2021
AB ülkeleri enerji fiyatlarına karşı ortak tutum belirleyemiyor... 26.10.2021
Enerjisa çocuklar için enerji tasarrufu konulu öykü yarışması başlatıyor... 26.10.2021
Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı... 26.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.