Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye'nin 3'üncü büyük şirketi OPET

Güncelleme :07.01.2013

Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasına göre OPET, Türkiye’nin 3’üncü büyük şirketi. 

Türkiye’de faaliyet gösteren 500 özel şirketin, 2011 yılı verilerine göre değerlendirilen ‘Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’ sonuçları, 5 Aralık 2012 tarihinde  Conrad İstanbul’da düzenlenen törenle açıklandı. 8 kategoride 24 şirkete ödül verilen gecede OPET Petrolcülük A.Ş. Türkiye’nin en büyük 3’üncü şirketi seçildi. 

Ödülünü Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Rauf Ateş’in elinden alan  OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca “Türkiye’nin 500 büyük özel şirketi arasında 2011 yılı ciromuzla 3.sırada yer almak bizler için gurur verici bir sonuç. OPET gibi henüz 20 yaşındaki genç bir şirketin Türkiye’nin 500 büyük özel şirketi arasına girmesi, hem sektörümüz hem de özel sektör dinamikleri açısından da büyük önem taşıyor. Bu yıl OPET’in kuruluşunun 20’nci, Koç Topluluğu ile birlikteliğinin 10’uncu yıldönümünü kutluyoruz. Hedefimiz, ülkemizdeki büyük akaryakıt dağıtım şirketleri arasındaki tek Türk şirketi olarak, pazar payımızdaki istikrarlı yükselişi artırmak ve  müşteri memnuniyeti açısından zirvedeki yerimizi korumaya devam etmek olacaktır” dedi.

Hızlı yükseliş ve başarılı performanslarıyla öne çıkan en büyük şirketlerinin ödüllendirildiği gecede, açılış konuşmasını yapan Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş,"Bu araştırmalar Türk iş dünyasının gelişimini, dinamizmini ortaya koyan, gelişmeleri algılamamızı sağlayan, katkıda bulunan önemli çalışmalardır. Sizler paylaştığınız verilerle bunlara katkıda bulunuyorsunuz. Bulunmaya lütfen devam edin. Çünkü açıklanan her veri, her sektör ve iş dünyasının tamamı için bir kıyaslama yapma, sektörü ve ülke genelini, genel gidişi algılama açısından önemli sonuçlar veriyor" diye konuştu.  

 

Bu haber 2976 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.