Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Full Akaryakıt ve Lukoil Masaya Oturdu

Güncelleme :22.01.2013

Full Akaryakıt tarafından yapılan açıklamaya göre  Doğan Holding ile görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine yeni tekliflerin değerlendirildiğini, bu doğrultuda Lukoil'in ön teklifinin uygun görüldüğü ve görüşmelerin münhasıran yapılması konusunda mutabık kalındığı belirtilmekte.

 

 

Full Akaryakıt tarafından yapılan açıklama aynen şöyle :

FULL Grubu’nun Türkiye genelindeki FULL markası altında faaliyet gösteren tüm istasyonlarının kullanım haklarını devretme niyeti ile piyasadan teklif istemesi üzerine süreç başlamıştır. Doğan Holding’le yaşanmış sürecin yasal olarak son bulması ile birlikte, FULL tarafından tekliflerin değerlendirilmesi sonrasında LUKOIL Eurasia Petrol A.Ş.’nin ön teklifi uygun görülmüş ve görüşmelerin münhasıran yapılması konusunda mutabık kalınmıştır.
 
 FULL, 2012’nin ilk yarıyılında benzin piyasasında en çok büyüyen şirketlerden biri olmuştur.  Müşteri-odaklı yaklaşımı ve, fiyat ve lokasyon kombinasyonu üzerinde kurulu başarılı stratejisi sayesinde en kısa sürede güçlü ve sadık müşteri porföyünü oluşturmaya başarmıştı.
 
Yukarıda belirtilmiş işbirliğinin olumlu sonuçlanması arzu edilmektedir, bu sebeple görüşmelerin devam ettiği süreçte istasyonlardaki mevcut durumun tespiti, gerekli teknik revizyon ve geliştirmeler yapmak amacı ile incelemeler yapılacaktır. Bu sebepten dolayı Ocak ve Şubat aylarında operasyonlarda geçici bir durdurma söz konusu olabilir.
 
LUKOIL Eurasia Petrol A.Ş. Genel Merkezi Rusya, Moskova’da yerleşik lider enerji şirketlerinden biri olan LUKOIL Grubu’nun iştiraki şirketidir. LUKOIL 40’dan çok ülkede gerçekleşen faaliyeti, petrol ve gaz arama üretim ve pazarlamayı kapsamaktadır. LUKOIL Grubu’nun Türkiye’deki faaliyetleri 1998 senesinde başlayıp, 2006 senesinden itibaren aktif olarak akaryakıt ve gas ürünlerinin, jet yakıtlarının ve petrokimyasalların satış ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. 2008 senesinde Akpet Şirketler Grubu’nu satın alan LUKOIL Türkiye perakende akaryakıt pazarındaki payını önemli şekilde arttırmıştır. LUKOIL Grubu’nun varlıkları arasında bulunmakta olan 600’e yakın petrol istasyonu, 8 petrol terminali ve AkpetGaz markası altında geniş LPG, CNG ve LNG dağıtım ağı sayesinde yapı ve lojistik imkanları açısından lider dağıtıcı şirketler arasında yerini almıştır.
 
LUKOIL ve FULL müşterileri potansiyel işbirliğinden doğacak sinerji sayesinde Türkiye genelinde oluşacak yaygın istasyon ağından yüksek kaliteli ürünlere rekabetçi fiyata ulaşacak, çok yönlü kurumsal ve sadakat programlarından faydalanabilecektir. 

 

Bu haber 2862 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıtta fiyat indirimi ile ilgili TABGİS’ten açıklama... 05.06.2020
Enerjide dönüşüme her geçen gün ihtiyaç artıyor!... 05.06.2020
JESDER Başkanı Ufuk Şentürk; “Hedefimiz kısa sürede dünyada ilk 3’e girmek”... 05.06.2020
‘Türkiye’de Alternatif Yakıtlar Teşvik Edilmeli’... 05.06.2020
Türkiye Petrolleri’nden Avantajlarla Dolu Yeni Mobil Uygulama... 05.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.