Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

GASGRUP Olarak Demo Buhar Geri Kazanım Sistemimizi TSE’ye Anlattık

Güncelleme :29.07.2021

 Buhar Geri Kazanımıyla ilgili olarak Sanayi Bakanlığı adına sahada uygulamaları ve Geri Kazanım sistemlerini  kontrol edecek  olan TSE yetkilileri Oktay Akman eşliğinde  Gasgrup’u ziyaret ettiler . 

 28/06/2021 tarihinde Buhar Geri Kazanımıyla ilgili olarak Sanayi Bakanlığı adına sahada uygulamaları ve Geri Kazanım sistemlerini  kontrol edecek  olan TSE yetkilileri Oktay Akman eşliğinde  firmamızı ziyaret ettiler .  Yaklaşık 6 saate yakın süren ziyaret çok verimli geçti. Biz sistemimizi anlatırken onlardan da denetim kriterleri ve dikkat edilecek konularla ilgili çok faydalı bilgiler edindik. 

Öncelikle TSE yetkililerine DFS Wayne nin  buhar geri dönüşümüyle ilgili alt yapısından bahsettik ; Avrupa’da buhar geri dönüşümünün başlamasıyla birlikte Wayne konuyu detaylıca ele almış ve dispenserlarını buhar geri dönüşümü uygulanabilir olarak imalat etmeye başlamıştır. Ülkemize de 2007 ve sonrası ithal edilen bütün orijinal Wayne dispenserlar bu altyapıya sahip haldeler. Yönetmeliğin uygulamaya başlamasıyla 2007 sonrası bütün orjinal Wayne dispenserlara MID lerine uygun ve orjinal Buhar geri dönüşümü yapabileceğimizi belirttik. Bu aşamada TSE tarafından altı çizilen husus yapılacak buhar geri dönüşümünün dispenserların MID lerine uygunluğunun olmasıydı. 

Daha sonra demo alanımıza geçtik. Şu ana kadar bütün ziyaretçilerimizden duyduğumuz övgüyü TSE yetkililerinden de aldık. Çevre bakanlığının yönetmeliği, mevcut istasyonlarda çalışan dispenserlerin Buhar Geri kazanımlı hale getirilmesini ve yeni ruhsat alacak istasyonların ise Buhar Geri Kazanımlı olmasını ön görmektedir. Her iki uygulamanın saha denetiminin TSE tarafından yapılması planlanmaktadır.  TSE yetkilileri de Buhar Geri Kazanım sistemi Gasgrup tarafından monte edilmiş bir dispenserin üzerinde çalışır vaziyette ve yanında Buhar Geri Dönüşümlü olarak fabrikada imalat edilmiş benzer bir dispenseri gördüler. Bu  TSE çalışanlarına Buhar Geri Kazanımın çalışma prensiplerinden, sahada imalatın nasıl yapılacağına, fonksiyonların nasıl işlediğini ve akla takılan bütün soruların anında cevaplanabilmesini ve fiziki olarak gösterilmesini sağlamaktadır. 

Baştan sona bütün işleyişin demo üzerinde gösterilmesi, hata kodlarının ve hata sayımının başlatılıp sonlandırılmasının ardından karşılıklı iyi dileklerin belirtilmesinden sonra TSE yetkilileri ayrıldılar. 

Buradan Gasgrup ailesi olarak kendilerine tekrar teşekkür ederiz. Ayrıca ziyaretimize gelemeyen sektörün bütün paydaşlarını firmamızda demo Buhar Geri Kazanım  sistemimizi incelemeye bekliyoruz.

Bu haber 2813 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
Castrol Ford Team Türkiye’den kırılması zor bir rekor daha…... 01.12.2021
Lojistik Sektörünün Geleceğini Etkileyecek Temel Trendler Açıklandı... 01.12.2021
Saygı Otomotiv İle Renault Trucks’ın Bayi Ağına Kayseri de Katılıyor... 01.12.2021
Kent Electra İtalya toplu ulaşımında test edildi... 01.12.2021
Temsa’nın Çevreci Otobüsleri İsrail Yollarındaki Sayısını Artırıyor... 01.12.2021
Henkel, üçüncü çeyrekteki güçlü satış artışı ile büyüme hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor... 01.12.2021
Enerjisa, güvenli ödeme altyapısı için Akbank’la iş birliğine imza attı ... 01.12.2021
Asis Yeni Nesil Orbit MTS Terminallerini Kullanıcılarına Sundu ... 01.12.2021
Küresel yenilenebilir enerji kurulumları bu yıl 290 gigavatla rekor tazeleyecek... 01.12.2021
Petrokimya Tesislerinde Güç Aktarım Ürün Seçimi... 01.12.2021
ESS Otomasyon Tora Samsun Bölge Servisini Tanıyalım... 01.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 01.12.2021
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Enerji İhtiyacını Artıracak!... 01.12.2021
Akkök Holding’den “Kadın Enerjisi’’ projesi ... 01.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.