Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Staroil Petrolcülük A.Ş. ürünleri "Equip Auto Algeria Fuarın"nda sergilendi

Güncelleme :08.04.2013

 Starpet’in Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., 4 – 7 Mart tarihleri arasında Cezayir’de gerçekleştirilen Equip Auto Algeria 2013 Fuarı’na katıldı. Staroil Petrolcülük A.Ş.’ye ait ürünlerin tanıtımının gerçekleştirildiği fuar, ülkenin en büyük ikinci fuarı konumunda bulunuyor.

 Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alan Starpet’in, Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., yurtdışındaki fuarlarda adını duyurmaya devam ediyor. Irak, Azerbaycan, Libya ve Filistin’e önemli ölçüde ihracat gerçekleştiren Staroil Petrolcülük A.Ş, distribütörlük ağını genişletmek amacıyla Cezayir’deki Equip Auto Algeria 2013 Fuarı’na katılarak ürünlerini sergiledi. 

4 – 7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuara katılmalarının amacını, “Cezayir’de bulunan madeni yağ firmalarının durumunu incelemek, pazar hakkında piyasa bilgisi edinmek ve ülkedeki genel araç portföyüne göre bölgesel ürün ihtiyaçlarını tespit etmek” olarak açıklayan Staroil Petrolcülük A.Ş Genel Müdürü Erkan Pehlivan, Staroil olarak yakın zamanda Afrika ülkelerine ihracata başlayacaklarını ve yakında Cezayir’de bir distribütörlük firması oluşturacaklarını kaydetti. Fuara şirketi temsilen Satış ve Pazarlama Müdürü Turgay Baskın ve İhracat Koordinatörü Soner Danışman katıldı. 

Erkan Pehlivan yaptığı açıklamada, “Staroil Petrolcülük A.Ş. Türkiye madeni yağ pazarında ilk 10 üretici arasına girmiş durumda. Marka bilinirliğimiz de gün geçtikçe artıyor. Otomotiv ürünlerinde pazar payımız 2012 yılında yüzde 3,5 civarında düzeyinde, bu yılki hedefimiz ise bu oranı yüzde 5 seviyesine taşımak” diye konuştu. 

Afrika ülkelerine ihracata başlamaya hazırlanan Staroil Petrolcülük A.Ş, yeni pazarlara açılmak için de yurtdışındaki fuar ve etkinliklere katılımını sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde Cezayir’de bir distribütör firma ile çalışmaya başlayacak olan Staroil, yakın zamanda ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını da artırmayı hedefliyor. 

 

Bu haber 2448 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Otogaza 19 kuruş zam yapıldı... 02.06.2020
Kare Lojistik İlk Defa Krone’yi Tercih Etti... 02.06.2020
Otopratik, Yolculukların Güvenle Başlayabilmesi için Ücretsiz Akü ve Lastik Bakımı Hizmeti Sunuyor... 02.06.2020
EPDK’dan akaryakıt şirketlerine fiyatları makul seviyeye çekin uyarısı... 02.06.2020
Elektrikte yüksek tedarik maliyetleri rekabetin önünü tıkıyor, YEKDEM’i ise tüketici ödüyor... 02.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.