Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser, dağıtım firmalarına verdiği periyodik bakım ve seç hizmetlerini arttırarak devam ediyor

Güncelleme :08.04.2013

 Tekser'de proje koordinasyonunun roll-out ve özel porjeler olarak iki ayrı başlıkta değerlendirildiğini açıklayan Sinan Özkan, birçok petrol şirketine 10 yılı aşkın süredir roll-out projelerle hizmet veriyoruz dedi.

Müşterilerine iyi hizmet sunmayı ilke edinen Tekser Akaryakıt Projeler Koordinatörü Sinan Özkan,  10 seneyi aşkın süredir birçok petrol şirketinde roll-out projeler ile hizmet vermeye devam ediyor diyerek sorularımızı cevaplandırdı: 

 - TEKSER’de proje koordinasyonu nasıl işliyor?

Projeleri rool-out ve özel projeler olarak iki ayrı başlıkta değerlendiriyor ve yönetiyoruz. Proje departmanımızda her proje için proje müdürü arkadaşlarımız görev almaktadır.

- 2012 yılını projeler açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?

Geçtiğimiz yıl projeler açısından çok yoğun ve verimli bir dönem geçirdik. Özellikle roll-out işlerde neredeyse tüm yıla yayılan kesintisiz çalışmalar yapıldı. Özetlemek gerekir ise;

Farklı dağıtım firmalarına ait toplam 2200 adet istasyona 85 adet personel ile ziyaret gerçekleştirilmiştir.

- Projelere hazırlık nasıl hazırlanıyorsunuz?

TEKSER olarak, tüm ürün ve hizmetlerde kurallara uygun hareket etmek amacı ile saha personelimizin belirli bir standartta olmasını sağlıyoruz. Bu nedenle, çalışma risklerimizi göz önünde bulundurarak, yıllık periyotlarda ilkyardım, defansif sürüş ve SEÇ eğitimlerinin yanı sıra proje demo eğitimleri vermekteyiz. Bu eğitimlere katılım gerçekleştirmeyen personel sahaya çıkarılmamaktadır.

Roll-out projeleriniz hangi işleri kapsıyor?

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen işler genel olarak istasyonlarda SEÇ kontrolleri, tespit edilen uygunsuzlukların giderilmesi, pompa kontrolleri ve bakımları, tank temizliği, tank ve hat testleri, dolum yeri düzenleme işleri, filtre değişim işleridir.

Bu kapsamda; tüm emniyet tedbirleri alınarak personelimiz, zone bölgesi ve diğer servis alanları kontrollerini yapmaktadırlar. Örnek olarak; istasyonda LEL ölçümlemeleri yapılması, akaryakıt pompa sızıntı kontrolleri ve exproof’luk kontrolleri, menhol - rogar sızıntı ve exproof’luk kontrolleri, nefeslik bölgesi kontrolleri, elektrik kontrolleri, bodrum var ise bodrum kontrolleri, yangın söndürücüler vs. kontroller yapılır. İstasyon yetkilisi çalışma sonunda bilgilendirilir ve ilgili dağıtım firmasına, periyodik dönemlerde bildirimler yapılır. Eğer tehlikeli bir durum tespit edilmiş ise durumun ciddiyeti belirtilerek düzeltilmesi yönünde aksiyon alınır.

Proje sonunda kapsamlı bir rapor (hard copy ve soft copy formlar, resimler dahil) sunulur.

- Bu projelerin dağıtım firması veya istasyon açısından yararları nelerdir?

Öncelikle yapılan her türlü çalışma SEÇ açısından önem teşkil etmekte olup, yapılan kontroller sonrası uygunsuz durumların önceden tespit edilmesini sağlamakta ve önlem alınması, olası kazaları ve hasarları önlemektedir. Bunun dışında ekipman bakımlarının periyodik zamanlarda yapılması ekipmanın kullanım ömrünü uzattığı gibi istasyona servis alma sıklığını düşürdüğünden maddi bir kazanç sağlamaktadır. Ayrıca dağıtım firmalarının,  yapılan bu kontroller neticesinde istasyon hakkında görsel ve yazılı olarak güncel bilgi sahibi olmalarını sağlanmaktadır.

 

- 2013 yılında proje hedefleriniz nelerdir?

Proje çalışmalarının sayısını arttırarak, şirketimizin kalite ve SEÇ politikası doğrultusunda, kazasız ve daha verimli bir çalışma dönemi yaşamayı hedefliyoruz.

 

Bu haber 3097 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında... 30.05.2020
Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?... 30.05.2020
Pirelli'den 4 lastik alana 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan Hediyesi... 30.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e uğurlandı... 30.05.2020
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.