Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Okt’nin ürettiği Eğitim aracı güvenli sürüş eğitimi için Türkiye yollarında

Güncelleme :15.05.2013

 Türkiye’de her yıl 22 milyon ton tehlikeli madde taşımacılığı yapıldığı ve yüzde 90 oranıyla en büyük payı karayolu taşımacılığı aldığı biliniyor. Kara yolunda kaza oranının büyük bir kısmına da tehlikeli madde taşıyan araçlar neden oluyor.

    Okt Trailer, Enerji Ofisi, Bridgestone gibi sektörün lider oyuncuları Adex Akademi işbirliği ile Türkiye’nin her yerine ulaşan bir eğitim aracı gerçekleştiriyor. Araç, bölge bölge gezerek karayollarında taşımacılık yapan firma şoförlerine ulaşarak sosyal sorumluluğa katkısını gözler önüne seriyor.

11. Uluslar arası Petroleum fuarının vesile olduğu eğitim aracı lansmanı ise hem sponsorlarının hem de sektör paydaşlarının katılımı ile gerçekleşti.

12 Nisan’da Tüyap fuar dış alanında sergilenen Roll-Over eğitim aracı lansmanında sürücü hatalarından gerçekleşen kazaların eğitim ile nasıl önüne geçileceği yönünde açıklamalar yapıldı. Fuar süresince dış alanda sergilenen aracın video gösterimi yapılırken Adex Akademi üyeleri tarafından çeşitli eğitimler verildi.

Sürücülere trafik eğitimleri veren Adex Akademi ile başlanan eğitim sürecini fuara taşıyarak tehlikeli madde taşıyan araçların sürücülerine Anti Roll – Over sürüş ve Anti – Skid eğitimlerinin önemi anlatılacak.

“Güvenli araç, eğitimli sürücü, emniyetli trafik” sloganıyla yola çıkan devrilmeyen tır eğitim aracı, trafikte emniyeti sağlayacak teknik donanımlarıyla güven oluşturacak ve eğitim verilen sürücüleriyle de trafiğe hayat verecek.

Eğitim aracının sponsorları ise OKT TRAILER, ENERJİ OFİSİ, ADEX AKADEMİ, BRIGESTONE, BPW, KAHRAMANLAR OTO LASTİK, SSAB, SIVAT, ALCOA, MEMNUN TEMSİLCİLİK, EKOL ENDÜSTRİ, KARTAL BOMBE, TÜV SÜD TEKNİK GÜVENLİK VE KALİTE DENETİM TİC. LTD. ŞTİ., FMC, JANTSA, CANAY BOYA,      SA-BA, OMS MAKİNA yer alıyor.

 

Bu haber 4358 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıtta fiyat indirimi ile ilgili TABGİS’ten açıklama... 05.06.2020
Enerjide dönüşüme her geçen gün ihtiyaç artıyor!... 05.06.2020
JESDER Başkanı Ufuk Şentürk; “Hedefimiz kısa sürede dünyada ilk 3’e girmek”... 05.06.2020
‘Türkiye’de Alternatif Yakıtlar Teşvik Edilmeli’... 05.06.2020
Türkiye Petrolleri’nden Avantajlarla Dolu Yeni Mobil Uygulama... 05.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.