Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

TOTAL Dünya Emniyet Günü’nü kutladı

Güncelleme :05.06.2013

 TOTAL,  28 Nisan Dünya Emniyet Günü’nü, Afrika ve Ortadoğu Ülkeleri Sağlık, Emniyet, Çevre, Kalite ve Sürdürülebilir Gelişim Müdürü Christophe Rossi, Total Grubu Nakliye Emniyet Müdürü Christian Kapp, Total Oil Türkiye Genel Müdürü Antoine Tournand ve üst yönetiminin katılımı ile Ümraniye Merkez Ofisi’nde Türkiye’deki tüm tesislerinde ve DOCO istasyonlarında düzenlediği etkinliklerle kutladı. Emniyet Günü etkinliklerinde ve toplantılarında, Total Grubu tarafından 2013 yılı için belirlenen "Emniyet! Benim için, sizin için, hepimiz için!" teması işlendi.

Total Grubu’nun en öncelikli konusu olan “Emniyet” kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, Total Oil Türkiye Merkez Ofis‘te ve tüm tesislerde  ‘Emniyet! Benim için, sizin için, hepimiz için!’ temasını işleyen ve Total üst yönetimi ile çalışanlarının katılımı ile hazırlanan video izlendi. Merkez Ofis’te Total Oil Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Antoine Tournand emniyet konusunda bir açılış konuşması yaptı. Antoine Tournand konuşmasında şunları belirtti: ‘Total Oil Türkiye A.Ş. olarak geçtiğimiz 2012 yılını emniyet

performansımız açısından iyi bir yıl olarak tamamladık. Öte yandan Lojistik Tesislerimiz ve Nakliye Departmanımız Emniyet Yönetim Sistemlerinde şu ana kadar yakaladıkları başarının bir kademe üzerine çıkarak elde edilebilecek en iyi seviyeleri yakaladılar ve bu başarılarını belgelendirdiler. Biliyoruz ki, şirketimizin emniyet performansı ancak her bir çalışanımızın bireysel taahhüdü ile gelişebilecektir. ‘0’ kaza hedefimizi sağlamak için başta ben ve direktör arkadaşlarım olmak üzere, hepimiz kendimize şu soruyu her an sormalıyız ve bulduğumuz cevapları vakit geçirmeden hayata geçirmek için gerekli mücadeleyi vermeliyiz: ‘Emniyet İçin Daha Fazla Ne Yapabilirim?’ Şunu hiçbir zaman unutmayın! Çalışmalarımızdan kaynaklanan her bir risk için kendimize, çalışma arkadaşlarımıza, iş ortaklarımıza ve çevremizdekilere karşı sorumluyuz. Bu nedenle ‘EMNİYET! BENİM İÇİN, SİZİN İÇİN, HEPİMİZ İÇİN!’’.

Daha sonra Afrika ve Ortadoğu Ülkeleri Sağlık, Emniyet, Çevre, Kalite ve Sürdürülebilir Gelişim Müdürü Christophe Rossi ve Total Grubu Nakliye Emniyet Müdürü Christian Kapp yaptıkları konuşmalarda bir kez daha Total Grubu için emniyet konusunun önemine ve bütün operasyonlarda emniyetin sağlanması için dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çektiler.

 Konuşmaların ardından, günlük yaşamda ve ofis içinde karşılaşılabilecek emniyet riskleri ve bu riskler karşısında gösterilmesi gereken uygun davranışların esprili bir dille anlatıldığı kısa bir tiyatro gösterisi gerçekleştirildi ve Dünya Emniyet Günü pastası kesildi .

Emniyet Günü kutlamaları kapsamında ayrıca “Karikatürde yer alan Emniyet Hatalarını Bulma” yarışmasının kazananlarına ödülleri verilirken, 2012 emniyet performanslarına göre seçilen en başarılı tesis, en başarılı DOCO istasyonu ve personeline de ödülleri verildi.

 

 

Bu haber 3763 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi, Türkiye'de büyümeye olumlu bakıyor... 22.10.2021
KKTC Benzinciler Birliği: K-PET ve AL-PET akaryakıt satışını durdurdu... 22.10.2021
Türkiye Petrolleri ve Koalay.com İş Birliği ile Artık Sigorta İşlemleri TP Mobil Üzerinden Yapılabiliyor... 22.10.2021
Zorlu Enerji, Karadağ’da Elektirikli Araç Şarj İstasyonu Ağı Kuruyor ... 22.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.