Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

SHELL & TURCAS, FULL’ e dava açıyor

Güncelleme :03.07.2013

 Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nun resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre Shell& Turcas A.Ş.‘nin Full Petrol ve Enerji Yatırımları A.Ş, Fullgaz Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Asya Akaryakıt Ticaret ve Sanayi A.Ş’ye karşı yargıya başvurma kararının alındığı belirtildi.

Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nun resmi internet sitesinde yayınlanan ve Turcas A.Ş.’den kamuoyuna yapılan özel durum açıklaması aynen şöyle:

%30 oranındaki iştirakimiz Shell & Turcas Petrol A.Ş. ile Full Petrol ve Enerji Yatırımları A.Ş, Fullgaz Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Asya Akaryakıt Ticaret ve Sanayi A.Ş. arasında; bugüne kadar Full markası altında işletilen, mülkiyeti veya intifa hakkı söz konusu şirketlere ait akaryakıt istasyonlarının Shell & Turcas Petrol A.Ş. tarafından 15 yıla kadar uzanan vadelerde kiralanarak Shell markası ve kurumsal kimliği altında işletilmesine yönelik bir Çerçeve Anlaşma'nın noter huzurunda imzalandığı 02.04.2013 tarihli Özel Durum Açıklamamız aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılmıştı. 

Söz konusu Çerçeve Anlaşma'nın gereği olarak; akaryakıt istasyonlarına ait kira sözleşmelerinin Shell & Turcas Petrol A.Ş.'ye devredilmesi konusunda yukarıda adı geçen Full Grubu Şirketleri'nin Anlaşma'dan doğan yükümlülüklerini yerine getirmediği, bu nedenle Shell & Turcas Petrol A.Ş.'nin Çerçeve Anlaşma'dan doğan hakları nedeniyle yargıya başvurma kararı almıştır. 

 

Bu haber 4062 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.