Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

‘BLUEPET’ ilk istasyonu Adapazarı’nda açtı!

Güncelleme :05.07.2013

 Akaryakıt sektörüne yüksek standartlarda ürün, çevreye duyarlı hizmet anlayışıyla giren Bluepet’in ilk istasyonu,  Adapazarı’nda hizmete girdi.

Ergaz’ın’ın akaryakıt sektöründeki markası Bluepet, mayıs ayı içerisinde yapılan lansman sonrası  ilk istasyonu Adapazarı’nda açtı. Bluepet’in bu ilk istasyonu, Adapazarı Erenler’de,   D-100 Karayolu üzerinde bulunan Ayşah Petrol oldu. İlk Bluepet yakıt istasyonunun açılışı için düzenlenen törene, Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, Ergaz Genel Müdür Yardımcıları Ömer Yağız, Faruk Demirci, Cafer Aytekin ve Bluepet Satış Koordinatörü Yaşar Yılmaz katıldı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Erenler Müftüsü Hüseyin Baş, ilk Buepet akaryakıt istasyonu bayisi olan Rahman Şahinkaya ve Mustafa Yağız’ın yanı sıra iş adamları ve sektör temsilcilerinin de yer aldığı açılışa, vatandaşlar da ilgi gösterdi.
 
1975 yılından bu yana duyulan güven ve tecrübe 
 
Türkiye enerji sektörüne, “milli bir marka kazandırma” hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, “40 yılllık bir tecrübemiz var ve bunu akaryakıt dağıtım işinde değerlendirmek istiyoruz. Türkiye’nin yedi bölgesinde yatırımlarımız mevcut, bu bakımdan
rakiplerimizden bir adım öne çıkacağımızı tahmin ediyorum. Bugüne kadar
Ergaz’ın, “halkın sahiplenme ve güven duyma” dinamikleriyle yükseldiğini belirten Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, “Bugün, bu dinamiği bir başka işimizde daha yanımızda hissediyoruz. Açıkça ifade etmem gerekirse, akaryakıt sektöründe varolan kural tanımaz, acımasız rekabeti tasvip etmiyoruz. Biz bu oyunu bozmaya geliyoruz. İş yapma biçimimiz, değerlerimiz ve bize duyulan güvenle Bluepet markası hayallerin ötesinde yerini alacak.”dedi. 
 
Ürünlerimiz sigorta kapsamında olacak 
 
Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, ilk Bluepet istasyonunun açılışını yaparken, “Sektörde devrim niteliğinde bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilinsin ki Bluepet istasyonlarında satılan ürünler, “kalite sigortası” kapsamında olacaktır. Ürünlerimize bir nevi genel denetimlere ilave olarak güvence veriyoruz. Bluepet istasyonuna gelen her tüketicinin, aldığı ürün ve hizmetin en iyi kalitede olacağına vurgu yapan Yağız,  ne kadar yakıt alırsa alsın müşterimiz, evimize gelen misafirimiz gibi karşılanacak.’dedi.
 
Bayilerimizle birlikte büyümek istiyoruz
 
Törende konuşan Ebubekir Yağız, “Bluepet bayinin yanında bir anlayışa sahip olacak. Bu yönüyle sektörün bayi üzerindeki baskıcı ve agresif pazarlama yaklaşımına sıcak bakmıyoruz’dedi. Ebubekir Yağız, “ Bluepet, kazan kazan mantığı ile, uzun soluklu sağlıklı bir ilişki kurarak bayisiyle birlikte büyüyecek. Bu çerçevede bayilerimizin de iyi niyet çerçevesinde hareketini, bize güven vermesini önemsiyoruz.”şeklinde konuştu.
 
Kartalımız hep yükseklerde uçacak
 
Bluepet markasının çıkışında amblem olarak seçilen kartalın, markayla teması olan herkes için güven unsuru olacağını belirten Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, “ Bluepet kartalı müşterileri adına denetleyici bir göz, bayileri adına pazar koşulları dahilinde adil bir lider, sektörde oyunu kurallarına göre oynamayanlar için ise bir avcı olacak. Kısaca Bluepet kartalı; bizlerle aynı değerleri paylaşan, aynı ufuklara sahip olanlar için daima yükseklerde uçacak.’dedi.
15 Milyon dolarlık depolama yatırımının temelini atıyoruz
 
Ergaz Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yağız ise, ‘ Ergaz’ın doğum yerinin Erzurum olduğuna dikkat çekerek, doğudan yükselen bir güneş gibi yıllar içinde Türkiye genelinde satış ağımızı oluşturduk, yatırımlarımızı yaptık. O günlerden bugünlere gelene kadar, çok farklı dönemlerden geçtik. Ancak, her zaman işimizi en iyi şekilde yapmayı görev bildik.  Zaman değişti, dünya değişti, Bluepet için Körfez Derince’de 15 milyon dolarlık stoklama tesisimizin temelini önümüzdeki ay içinde atıyoruz. 15 bin metreküp depolama kapasitesine sahip bu yatırımımızı kısa sürede tamamlayarak 2014 yılı itibariyle devreye almak istiyoruz. Aynı hızla ikinci dolum tesisini Samsun’da, üçüncüsünü de Aliağa bölgesinde planlıyoruz.” sözleriyle Bluepet’in yeni yatırımları hakkında bilgi verdi.
 
Bluepet ile maraton koşmaya hazırız
 
Bluepet’in ilk bayisi Ayşah Petrol’ün ortakları Rahman Şahinkaya ve Abdullah Yağız ise açılış sonrası “Türkiye akaryakıt sektöründe yeni bir ufuk olacak Bluepet’in ilk bayisi olmaktan ve Ergaz’ın gücünü hissetmekten mutlu olduklarını ifade ettiler. Bluepet’le bayisini de koruyan bir yönetim şekliyle uzun dönem birlikte olacakları görüşünü dile getirdiler. 
 
Konuşmaların ardından İzmit Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi Erzurum yöresi bar oyunuyla davetlilere gösterilerini sundu. Daha sonra ilk Bluepet istasyonu hizmete açıldı.
 
Mavi renk, hava, su başta çevreye saygıyı ifade eder
 
Uzun ve titiz bir hazırlık sonrası doğan Bluepet, hayatın vazgeçilmezi hava ve su başta olmak üzere çevreye saygılı bir tutuma sahip. Amblem olarak seçilen kartal, kendi kuralları olan, yükseklerden uçan, lider özellikler taşıyan bir anlayışı yansıtır. 
 
 

Bu haber 4612 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Bakan Dönmez: Azerbaycan'la 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı... 17.10.2021
Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti... 17.10.2021
Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı... 17.10.2021
Doğalgaz faturasında tasarruf için Multipor ile doğru yalıtım ... 17.10.2021
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği... 17.10.2021
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi... 17.10.2021
Ali Osman Ulusoy Turizm’den Trabzonspor’a özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ... 17.10.2021
Hibrit Satışları Artıyor Toyota Liderliğini Sürdürüyor... 17.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüsleri Karsan Atak ile Yenileniyor!... 17.10.2021
Anadolu Isuzu, Vodafone Busıness’ın Red Kontrol Çözümüyle Ticari Araç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi... 17.10.2021
Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor ... 17.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.