Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Bedava doğalgaz verilmesi söz konusu değil

Güncelleme :16.09.2013

 Enerji Bakanlığının yoksullara, fakir kardeşlerimize dağıttığımız yerli kömürdeki gibi bir sübvansiyon doğalgazda söz konusu değildir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dar gelirli vatandaşlara bedava doğalgaz verilmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Yıldız, “İthal bir doğalgaz kaynağıyla alakalı bir sübvansiyonun, bunun kömür gibi dağıtılması şuanda bizim programımızda yer almamakta, böyle bir şey söz konusu değildir.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yerel Seçimlerde Gençliğin Önemi” konulu programa katıldı. Bakan Yıldız, programa geçmeden öce basın mensuplarını sorularını cevapladı.

Basın mensuplarının dar gelirliye bedava doğalgaz verileceğine dair haberlerin sorulması üzerine Bakan Yıldız, dağıtılan yerli kömürdeki gibi bir sübvansiyon doğalgazda söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Taner Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın böyle bir tasarısı olmadığını kaydederek, şunları söyledi: “Enerji Bakanı Yıldız: Doğalgaz Piyasası Kanunun taslağı içerisinde format açısından, şeklini şartlarını yerine getirmek kaydıyla Elektrik Piyasası Kanunu’ndaki benzer özellikleri burada zikrettik. Enerji Bakanlığının yoksullara, fakir kardeşlerimize dağıttığımız yerli kömürdeki gibi bir sübvansiyon doğalgazda söz konusu değildir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın böyle bir tasarısı yoktur. Ancak kanun taslağında, ilgili bakanlık hangisi ise ilerde böyle bir şey istemesi halinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının tarifeleri arasında herhangi bir çapraz sübvansiyona yol açmaksızın, o ilgili bakanlığın teklifi ile bu tür şeyler değerlendirilebilecek. Ama bunu bir beklenti haline sokmak doğru değil. İthal bir doğalgaz kaynağıyla alakalı bir sübvansiyonun, bunun kömür gibi dağıtılması şuanda bizim programımızda yer almamakta, böyle bir şey söz konusu değildir. kanun tasarısında, elektrik piyasasına uygunluğu açısından böyle bir düzenleme bulunmaktadır. Dediğim gibi kanun tasarısında şuanda taslak programda elektrik piyasasına uygunluğu açısından böyle bir düzenleme bulunmaktadır.”

 

Bu haber 2332 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020
Mobil Oil Türk’ten Araç Yaz Bakımı Önerileri!... 28.05.2020
Turcas Petrol A.Ş.’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi... 28.05.2020
Erensan CEO’su Ali Eren; “Yerli üretim desteklenmeli, milli tüketim bilinci geliştirilmelidir”... 28.05.2020
TEST İSTASYONU’nun 28.si Haber Ekonomi’nin Mayıs sayısında yayınlandı... 28.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.