Haber Ekonomi


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Bedava doğalgaz verilmesi söz konusu değil

Güncelleme :16.09.2013

 Enerji Bakanlığının yoksullara, fakir kardeşlerimize dağıttığımız yerli kömürdeki gibi bir sübvansiyon doğalgazda söz konusu değildir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dar gelirli vatandaşlara bedava doğalgaz verilmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Yıldız, “İthal bir doğalgaz kaynağıyla alakalı bir sübvansiyonun, bunun kömür gibi dağıtılması şuanda bizim programımızda yer almamakta, böyle bir şey söz konusu değildir.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yerel Seçimlerde Gençliğin Önemi” konulu programa katıldı. Bakan Yıldız, programa geçmeden öce basın mensuplarını sorularını cevapladı.

Basın mensuplarının dar gelirliye bedava doğalgaz verileceğine dair haberlerin sorulması üzerine Bakan Yıldız, dağıtılan yerli kömürdeki gibi bir sübvansiyon doğalgazda söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Taner Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın böyle bir tasarısı olmadığını kaydederek, şunları söyledi: “Enerji Bakanı Yıldız: Doğalgaz Piyasası Kanunun taslağı içerisinde format açısından, şeklini şartlarını yerine getirmek kaydıyla Elektrik Piyasası Kanunu’ndaki benzer özellikleri burada zikrettik. Enerji Bakanlığının yoksullara, fakir kardeşlerimize dağıttığımız yerli kömürdeki gibi bir sübvansiyon doğalgazda söz konusu değildir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın böyle bir tasarısı yoktur. Ancak kanun taslağında, ilgili bakanlık hangisi ise ilerde böyle bir şey istemesi halinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının tarifeleri arasında herhangi bir çapraz sübvansiyona yol açmaksızın, o ilgili bakanlığın teklifi ile bu tür şeyler değerlendirilebilecek. Ama bunu bir beklenti haline sokmak doğru değil. İthal bir doğalgaz kaynağıyla alakalı bir sübvansiyonun, bunun kömür gibi dağıtılması şuanda bizim programımızda yer almamakta, böyle bir şey söz konusu değildir. kanun tasarısında, elektrik piyasasına uygunluğu açısından böyle bir düzenleme bulunmaktadır. Dediğim gibi kanun tasarısında şuanda taslak programda elektrik piyasasına uygunluğu açısından böyle bir düzenleme bulunmaktadır.”

 

Bu haber 3050 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Borusan EnBW Enerji’ye Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan 80 milyon ABD doları tutarında çevreci ve kapsayıcı kredi... 19.01.2022
TESK Başkanı Palandöken: Benzin ve motorin fiyatları düşene kadar ÖTV alınmamalı... 19.01.2022
TEMSA parlak günlerine geri döndü 2021’i %122 büyümeyle tamamladı... 19.01.2022
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Ford Otosan’ın Gölcük Fabrikası’nı ziyaret etti ... 19.01.2022
Elektrikli Ve Hibrit Otomobillere İlgi Artıyor... 19.01.2022
Akaryakıt İstasyonlarında Bodrum Kat SEÇ Riskleri ve Önlemleri... 19.01.2022
IEA, küresel petrol talebindeki artış öngörüsünü yukarı yönlü revize etti... 19.01.2022
Türkiye'de ihraç edilen 100 otomobilden 41'i Bursa'da üretildi... 19.01.2022
Umman ve bp, yenilenebilir enerji ve hidrojen gelişimi için güçlerini birleştiriyor... 19.01.2022
BOTAŞ’ın Kerkük-Ceyhan boru hattında meydana gelen patlamadan sonra duran ham petrol akışı yeniden başladı... 19.01.2022
Çin petrol şirketi Sinopec, Hubey eyaletinde 105 milyar metreküp kaya gazı buldu... 19.01.2022
DKV CARD Rusya’daki otoyol ödemelerinde de kullanılıyor... 19.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.