Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

BTC Boru Hattı çocukları sanatla buluştu

Güncelleme :10.10.2013

 BTC Boru Hattı güzergahının “sanatçı çocukları”, 6-7 Ekim’de Ankara’da ressamlarla tanışıp, sanat galerilerini gezdi ve canlı sahne performansları izleme fırsatı buldu

BTC Boru Hattı güzergahındaki köylerde yaşayan ve boru hattı ile güvenli yaşam eğitimleri kapsamında düzenlenen bir resim yarışmasında dereceye giren ilk öğretim öğrencileri,  6-7 Ekim tarihlerinde Ankara’da Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Şirketi (BTC Şti.) ve boru hattının Türkiye bölümünün işletiminden sorumlu Botaş International Limited (BIL) ev sahipliğinde, kendileri için organize edilen çeşitli sanatsal ve kültürel etkinliklere katıldılar. 

Boru hattı güzergahında 10 ile bağlı farklı köy okullarından gelen 10 öğrencinin unutamayacakları iki günlük etkinlik, deneyimli ressamlarla Cer Modern’de gerçekleştirilen canlı resim atölyesi ile 6 Ekim 2013 tarihinde başladı.  Konuk öğrenciler ve velileri, rehberler eşliğinde çeşitli objelerin sanat eserine dönüştürüldüğü atölyeleri ve Cer Modern Müzesi’ni gezdiler. Ardından konferans salonunda 15 yıldır Türkiye’de 1,5 milyon çocuğa trafik eğitimi verilmesine aracılık eden BTC boru hattının ana ortağı, BP’nin sponsorluğunda çalışmalarını yürüten Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’nun "Konuşan Trafik" adlı oyununu izlediler. Çocuklar, aynı gün içerisinde Aqua Vega adlı dev akvaryumu da gezme fırsatı yakaladı.

BTC’nin Sanatçı Çocukları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı Ziyaret Etti

7 Ekim, Pazartesi günü, BIL ve BTC Şirketi yöneticileriyle bir araya gelecek olan çocuklar, BTC Boru Hattı üst düzey yöneticileri ile sohbet etme fırsatı buldu. Daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı makamında ziyaret ederek yapmış oldukları resimlerden bir tanesini anı olarak sundular. Düzenlenen Anıtkabir ziyareti sonrasında ise, çocuklar, oyunlar eşliğinde, deneyler yaptıkları, bilim ve onun ürünü teknolojileri yakından tanıma şansı yakaladıkları Feza Gürsoy Bilim Parkı’nı ziyaret ettiler. 

BP Türkiye Başkan Yardımcısı Hakan Türker, düzenlenen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada “BTC Şirketi, 10 yıldır boru hattı güzergahında yaşayan insanların sosyal ve ekonomik yönden kalkınmasına verdiği destekler yanında, geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımızın çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetlerle de kendilerini geliştirmelerine daha fazla destek vermeye başlamıştır. 10 farklı ilimizden, büyük çoğunluğu uçakla seyahat ederek Ankara’ya ilk defa gelen çocuklarımız, birbirleriyle tanışarak arkadaşlık kurdular, sanat galerisi ve kültürel mekanları gezdiler, ressamlarla tanışarak, tiyatro, resim ve benzeri canlı performansları izleyip eğlenceli vakit geçirdiler. Yaşam boyu anımsayacakları bu güzel anılarla Ankara’dan ayrılan çocukların, güzel sanatlara olan ilgi ve isteklerinin canlı tutulması ve gelecekte de resim ve güzel sanatlarla ilgili çalışmalar içine girmesi bizlerin en büyük arzusudur. BTC Şirketi olarak böylesi anlamlı bir etkinliğin içinde yer almaktan duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum” dedi.   

BIL Genel Müdürü M. Atıf ÇAY ise etkinlik öncesinde yaptığı açıklamada ”Biz BIL olarak, BTC Türkiye kesimi işletmesini yürütürken, birlikte yaşadığımız yerel çevrelerle iyi komşuluk ve pozitif etkileşim temel prensibiyle ilişkilerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda, işletme sahalarımız çevrelerinde meskûn yaklaşık 22.000 öğrenciye ekiplerimiz “Boru Hattında Güvenli Yaşam” başlıklı eğitimler verdiler, yaptığımız işi onlara anlattılar. Bu eğitimler sürecinde, paha biçilmez yüzlerce güzel anı, binlerce güzel dilek, daha güvenli bir ortam ve birbiriyle kenetlenmiş bir iletişim ağı bizim için en büyük zenginlik oldu. Şimdi de, okullarına, köylerine misafir olduğumuz bu çocuklarımızdan küçük bir bölümü de olsa bir kısmını bizler Başkentimizde ağırladık. Onların da çok güzel anılarla buradan ayrıldıklarını umuyoruz” dedi.

Bu haber 3424 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti... 17.10.2021
Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı... 17.10.2021
Doğalgaz faturasında tasarruf için Multipor ile doğru yalıtım ... 17.10.2021
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği... 17.10.2021
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi... 17.10.2021
Ali Osman Ulusoy Turizm’den Trabzonspor’a özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ... 17.10.2021
Hibrit Satışları Artıyor Toyota Liderliğini Sürdürüyor... 17.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüsleri Karsan Atak ile Yenileniyor!... 17.10.2021
Anadolu Isuzu, Vodafone Busıness’ın Red Kontrol Çözümüyle Ticari Araç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi... 17.10.2021
Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor ... 17.10.2021
Bakan Dönmez: Azerbaycan'la 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı... 17.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.