Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Avrupa’nın en büyük 10 enerji grubunun Ceo’ları AB’nin enerji politikalarını başarısız buluyor

Güncelleme :19.10.2013

 Yöneticiler enerji ücretlerinin son 4 yıl içinde tüketiciler için yüzde 17 oranında sanayiciler için ise yüzde 21 oranında arttığını belirtti.

Avrupa’nın en büyük 10 enerji grubunun Ceo’ları Avrupa Birliği’nin konu ile ilgili politikalarının başarısız olduğunu belirtti. Rekabet ve iklim değişikliği sorunlarına dikkat çekildi.

Çek bir grubun CEO’su Daniel Benes “Durum acil. Kış aylarında enerji kesintisi yaşanabilir, bu yüzden durum gerçekten acil.” şeklinde konuştu

Yöneticiler enerji ücretlerinin son 4 yıl içinde tüketiciler için yüzde 17 oranında sanayiciler için ise yüzde 21 oranında arttığını belirtti.

GDF- Suez’in CEO’su Gerard Mestrallet ise “Avrupa Komisyonu’nun hatası değil. Üye ülkelerin kendi başlarına karar almalarından kaynaklanıyor.” dedi.

Yöneticilerin amacı rüzgar ve güneş enerjilerine yönelik sübvansiyonların kaldırılması. Böylece enerji fiyatlarının daha uygun hale getirilmesi hedefleniyor.

On grubunun CEO’su Johannes Teyssen “Yenilenebilir enerjiye yönelik sübvansiyonlar inanılmaz bir boyuta ulaştı. Bu sanayiciler risk alan küçük şirketlerden oluşmuyor. Doyurulması gereken çocuklar konumunda değiller. Yüksek düzeyde olan pazara ayak uydurmalılar.” dedi

Enerji sektöründe çalışan yöneticiler 2014 yılında konu ile ilgili gerçekleşecek zirvede söz sahibi olmayı amaçlıyor.

 

Bu haber 2863 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.