Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

22. Kalite Kongresi 12-13 Kasım’da düzenleniyor

Güncelleme :05.11.2013

22. Kalite Kongresi Dünya’dan ve Türkiye’den iş dünyasının önde gelen isimlerini ağırlıyor.

KalDer ve TÜSİAD işbirliği ile düzenlenen 22. Kalite Kongresi 12-13 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bu yıl “Mükemmelliği Paylaşmak” temasının ele alınacağı 22. Kalite Kongresi, dünyadan ve Türkiye’den iş dünyasının çok önemli isimlerini ağırlayacak.

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’ın konuşmaları ile başlayacak kongre, ilk oturumunda çok özel bir ismi, Starbucks’ın Kurucu Eski Başkanı Howard Behar’ı konuk edecek. Starbucks’ı 28 mağazadan 15 bin mağazaya ulaştıran efsane isim Howard Behar, konuşmasında liderlik hakkında yazdığı “It’s not about the Coffee” adlı kitabını ve markanın büyüme sırlarını anlatacak. 

CEO’lar Kalite Kongresi’nde 

Çok farklı sektörlerden iş dünyasının önde gelen üst düzey yöneticilerinin deneyimlerini paylaşacağı kongrenin önemli isimleri arasında Coca Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas, Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Eczacıbaşı Holding CEO’su Erdal Karamercan, Doğuş Otomotiv CEO’su Emir Ali Bilaloğlu, Toyota Otomotiv Genel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer, Vaillant Group Türkiye CEO’su Dr. Axel Busch, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) CEO’su Marc Amblard ve Koçluk Derneği CEO’su Katherine Tulpa da yer alıyor.

Başarının Arkasındaki Kadınlar

Ülkemizde çalışma hayatında kadınların yerinin tartışılacağı “Başarının Arkasındaki Kadınlar” oturumuna Türkiye’nin başarılarıyla yıldızlaşan kadın yöneticileri damgasını vuracak. Adıyla da marka olmayı başaran, Alarko Holding ve Alvimedica Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Biscolata markasıyla sektörde büyük bir çıkışa imza atan Şölen Çikolata’nın CEO’su Elif Çoban, aile şirketi Aras Kargo’yu bugün dünyanın sayılı kargo şirketleri arasına çıkarmayı başaran Evrim Aras bu oturumda iş hayatında engelleri nasıl aştıklarını anlatacaklar.

Kongre, efsane gazeteci Coşkun Aral’ı Yaşam Biçimi Olarak Kalite başlıklı özel oturumda konuk edecek. İz Tv Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, gazetecilikteki büyük başarısı, belgeselleri, hayat duruşu ile Yaşam Biçimi Olarak Kalite oturumunun özel konuğu olacak. 

Kalite Kongresi’ne Sanatsal Dokunuş

Kongrenin en ilginç oturumlarından biri de Sanat ve Mükemmellik. Defne Sarısoy’un moderatörlüğünde, sanatla yaratılan değerler, sanatın iş yaşamındaki rolü, yaşam kalitesi ve sanat, yaratıcı beyinler yetiştirme, Türkiye'de sanata ilgi konularının mercek altına alınacağı oturumun konuşmacıları ise başarılı sanatçılar Kenan Işık ve Selçuk Yöntem.

Kongrede ele alınacak diğer oturum başlıkları ise şunlar: Otomotivde Mükemmellik, Mükemmellikte Süreklilik, Süreçler, Ürünler ve Hizmetlerde Mükemmellik, Ulusal Kalite Hareketi, Çalışanlarla Başarma, KOBİ’lerde Teknoloji Yönetimi ve Yenileşim, Müşteriler İçin Değer Katma, Etkin Bir Strateji Oluşturma, Franchise Yönetimi, Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratma, Mükemmel Liderlikle Yönetim, Yaratıcılık ve Yenileşimle Beslenme, İşbirlikleri ve Kaynakların Yönetimi.

KalDer ve TÜSİAD işbirliği ile 21 yıl önce Ulusal Kalite Ödülü ismi ile başlayan Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nin ödül töreni de 22. Kalite Kongresi’nde yapılacak ve kazanan markalar ilan edilecek. 

Çalıştay’lar hayata yeni bir bakış açısı sunacak

11 Kasım tarihinde ise Kongre Çalıştayları düzenlenecek. Çalıştaylarda bu yıl 17 konu başlığı ve 17 değerli isim yer alacak. Katılımcılar, rekabet ile baş etmede Aikido, süreçleri iyileştirmede Maki Gami ile Uzakdoğu’dan ilham alırken, Sosyoekonomik Doğa ve İnsan İlişkisi, Hayatla İletişim gibi başlıklar altında hayata yeni bir bakış açısıyla yaklaşacaklar.

Bu haber 2760 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.