Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

PETKİM’in Müşteri Şikayet Yönetim Sistemi Belgelendi

Güncelleme :05.11.2013

 Müşteri odaklı çalışmalara ağırlık veren Petkim, Türkiye petrokimya sektöründe TS ISO 10002 Müşteri Şikayet Yönetimi Sistemi’ne geçen ilk şirket oldu. 

Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, “Şirketimizin genlerinde kalite var. Alınan belge müşteriye yönelik tüm süreçlerde etkin bir standardımız olacak” dedi.

Hayatımızdaki birçok ürünün temel hammaddesini üreten Petkim, müşteri odaklı çalışmalarını aldığı belgeyle taçlandırdı. Türkiye petrokimya sektöründe TS ISO 10002 Müşteri Şikayet Yönetimi Sistemi’ne geçen ilk şirket olan Petkim, TSE tarafından şeffaflık, erişebilirlik, objektiflik, hesap verebilirlik, sürekli iyileştirme gibi birçok standartta ele alınan değerlendirmelerden başarıyla geçti. Petkim’in Aliağa’daki şirket merkezinde düzenlenen TS ISO 10002 Müşteri Şikayet Yönetim Sistemi belgelendirme törenine İzmir Vali Yardımcısı İsmail Kaya ve TSE Başkanı Hulusi Şentürk katıldı.

 Törende konuşan Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, “Şirketimizin genlerinde kalite var. Bugüne kadar ki tüm çalışmalarını döneminin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirmiş olması başarısının temelini oluşturuyor. Alınan belge müşteriye yönelik tüm süreçlerde etkin bir standardımız olacak” dedi.

Petkim’de entegre üretim sisteminin oldukça başarılı çalıştığını dile getiren Sadettin Korkut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar uyguladığımız müşteri ilişkileri yönetim sistemleri, QDMS süreci ve şimdi ISO 10002 Müşteri Şikayet Yönetimi Sistemi birer basamak oluşturuyor. Şirketimiz bu sistem standartlarını benimseyip geliştirerek önümüzdeki dönemde daha uluslararası başarılar gerçekleştireceğiz. Ana hissedarımız olan SOCAR’ın Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik Entegrasyonu vizyonuyla ele aldığı yatırımlar önümüzdeki birkaç yıl içinde üretime başlamış olacak.”

Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Hulusi Şentürk, Petkim ve SOCAR’ın TSE’nin önemli müşterileri arasında yer aldığını söyledi. Petkim’in TSE’den daha çok yönetim sistemlerine yönelik belgelendirme aldığını ifade eden Hulusi Şentürk, “Ürün standardlarının geliştirilmesi hizmetlerine doğru yönlendirmemiz gerekiyor. Petrokimya ürünleriyle ilgili ulusal ve uluslararası standardların geliştirilmesinde Petkim’le işbirliği içinde olmak istiyoruz. Petkim pazarı bizden çok daha iyi biliyor. Biz de bir konu hakkında ne yapılması gerektiğini iyi biliyoruz. İşbirliğini bu alanda ortaya koymak önemli olacak. TSE olarak yeni belge çalışmalarına da devam ediyoruz. SR 10 Sosyal Sorumluluk Belgesi bunlardan biri.” şeklinde konuştu. 

İzmir Vali Yardımcısı İsmail Kaya da, Petkim Yarımadası’na yapılacak yatırımlardan gurur duyduğunu belirterek, “Bu yatırımlar geleceğimize yönelik daha umutlu bakmamızı sağlıyor” dedi. 

TS ISO 10002 Müşteri Şikayet Yönetimi Sistemi, bugüne kadar Türkiye’de Petkim dışında 98 kuruluşta uygulanırken bu rakamı sadece 3’ü kimya sanayi şirketlerinden oluşuyor. Sistem şirketlere müşteri şikayeti ile karşılaşılan durumlarda nasıl davranmaları gerektiğine dair yol gösterirken, müşteri ile yaşanan problemlerin en adil şekilde ele alınmasını sağlıyor. 

Bu haber 3859 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti... 17.10.2021
Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı... 17.10.2021
Doğalgaz faturasında tasarruf için Multipor ile doğru yalıtım ... 17.10.2021
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği... 17.10.2021
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi... 17.10.2021
Ali Osman Ulusoy Turizm’den Trabzonspor’a özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ... 17.10.2021
Hibrit Satışları Artıyor Toyota Liderliğini Sürdürüyor... 17.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüsleri Karsan Atak ile Yenileniyor!... 17.10.2021
Anadolu Isuzu, Vodafone Busıness’ın Red Kontrol Çözümüyle Ticari Araç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi... 17.10.2021
Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor ... 17.10.2021
Bakan Dönmez: Azerbaycan'la 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı... 17.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.