Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

OMV’nin Libya ve Yemen’de uzun vadeli yatırımları bulunuyor

Güncelleme :11.11.2013

 Avusturya'nın entegre petrol ve gaz şirketi OMV 3. çerek sonuçlarını açıkladı. OMV’nin 3. çeyrek dönem karı yüzde 17 düşüşle 263 milyon dolar olarak gerçekleşti. OMV CEO’su Gerhard Roiss 3. çeyrek dönem karındaki düşüşün Libya ve Yemen’deki belirsizlikten kaynakladığını söyledi. Roiss bu bölgedeki uzun vadeli yatırımlara devam edeceklerini ve 2014 yılında bu alanda artış yaşanacağını tahmin ettiklerini söyledi. 

Avusturya'lı entegre petrol ve gaz şirketi OMV 3. çeyrek dönem karını açıkladı. OMV’nin 3. çeyrek dönem karı yüzde 17 düşüşle 263 milyon dolar olarak gerçekleşti. OMV CEO’su Gerhard Roiss diğer çeyrek dönemlere oranla, 3. çeyrekte Libya ve Yemen’deki belirsizlikten kaynaklanan bir düşüş olduğunu söyledi.  Roiss, yeni koşulların ve sonraki projeksiyonlarının belirlenmesinde Avrupa gaz piyasasının etkili olacağını belirtti.

2013’ün en iyi sonucunun ilk çeyrekte yakalandığını belirten Roiss, hakim olan belirsizliklere rağmen Libya ve Yemen’de uzun vadeli bir yatırımlarının olduğunu söyleyerek,  2014’te önemli artışların olacağını ifade etti. 

Petrol boru hattımız keşifler yardımıyla güçlendi

Açıklamada konuşan CEO Roiss şu ifadelere yer verdi:

"Bu yılın ilk dokuz ayında portföyümüzü büyük oranda genişlettik. Dış servet prtföyümüzde bulunan Statoil’den kazancımız, 2016 yılı için koyduğumuz kilit stratejik hedefleri başarıyor olmamızı destekliyor. Yükselişimiz kapital iş dünyasındaki düşüşten doğdu ve akıntıya doğru giden iş dünyasından arta kalanlar, bize para akışında yüksek fon imkanı sundu. Madagaskar'daki keşif kısıtlılığı vasıtasıyla, petrol boru hattımızı Norveç, Pakistan ve Libya'daki keşifler yardımıyla güçlendirdik ve kazançlı bir gelişim kaydettik.”

Açıklamada, Barents Denizi’nde büyük bir petrol keşfi gerçekleştirildiği vurgulandı. Bu keşiflerle beraber, Kuzey Denizi’nde OMV tarihinin en büyük işleminin gerçekleştirildiği de kaydedildi.

Bu haber 2809 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.