Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Aytemiz’den 50. Yılında Özel Bir Yakıt : Optimum

Güncelleme :15.11.2013

 Aytemiz Petrol’ün 2013 yılı marka iletişimi odağında 50. yıla özel geliştirilmiş Optimum Performans ve Tasarruf Yakıtları’nın olduğunu dile getiren Genel Müdür Ahmet Eke, reklam kampanyası ve hedefleri ile ilgili “50. yılını kutlayan Aytemiz Petrol bir Türkiye markası. Bu fikirden yola çıkarak Aytemiz Petrol'ün kullanıcıya sunduğu yeni ürünü Optimum Yakıtları için Türkiye'yi kucaklayan bir kampanya planlandık. Aytemiz Optimum'un üç özelliği ve ürünün hikayesi Türkiye'nin farklı coğrafi bölgelerinde dolaşılarak anlatıldı dedi.

50 yıldır akaryakıta yön veren Türkiye’nin köklü markalarından Aytemiz, Optimum Performans ve Tasarruf Yakıtları için hazırlanan reklam filmi ile tüketicilerine ulaşıyor. 50 yıllık tecrübesi ve yenilikçi bakış açısı ile akaryakıt pazarında 8. sırada yer alan Aytemiz,özel formüllü katkısı ile Optimum Performans ve Tasarruf Yakıtları’nı yurt çapında yaygın istasyonlarında satışa sunuyor.

 “Güç ve tasarruf şimdi bir arada” sloganı ile hayat bulan filmde Optimum Performans ve Tasarruf Yakıtları’nın en zorlu şartlarda yüksek performans, daha az yakıtla daha çok yol ve aracın ömrünü uzatan motor temizleme özelliklerine vurgu yapılıyor.

 Aytemiz Petrol’ün 2013 yılı marka iletişimi odağında 50. yıla özel geliştirilmiş Optimum Performans ve Tasarruf Yakıtları’nın olduğunu dile getiren Genel Müdür Ahmet Eke, reklam kampanyası ve hedeflerini şöyle anlattı. “50. yılını kutlayan Aytemiz Petrol bir Türkiye markası.Bu fikirden yola çıkarak Aytemiz Petrol'ün kullanıcıya sunduğu yeni ürünü Optimum Yakıtları için Türkiye'yi kucaklayan bir kampanya planlandık. Aytemiz Optimum'un üç özelliği veürünün hikayesi Türkiye'nin farklı coğrafi bölgelerinde dolaşılarak anlatıldı.

Prodüksiyon sürecinde geniş bir Türkiye panoraması oluşturabilmek için titiz bir çalışma yapıldı. Türkiye çapında belirlenen 18 yörenin görsel araştırması yapılarak doğal özelliklerinin, ürünün performansını ve özelliklerini betimleyeceği en uygun alanlar tercih edildi. 

En üst düzeyde teknolojinin kullanıldığı filmin çekim ve çekim sonrası aşamalarında, ürünün performansının da anlatılmasına dikkat edildi. Ürünün doğuşu ve ortaya çıkışı Aytemiz Petrol’ün Trabzon’daki doğal çevreye saygılı yakıt dolum tesislerinde, zor koşullarda yüksek performansın anlatıldığı planlar Ağrı Dağı’nda, daha az yakıtla daha çok yol gidebilme özelliği Nallıhan vadisi ile Kapadokya'da, motor temizleme özelliği Trakya’da ve ürünün vücuda geldiği birleşim anı ise Dalyan'da çekildi. 

Helikopter çekimleriyle film dinamik ve akıcı bir hale getirildi. Aynı zamanda ürünün betimlendiği ışık hareketlerinde 3D uygulaması ile ürünün yüksek teknolojisi vurgulandı.

Filmin çekimleri 2 haftada,3D çalışmaları ise 1 ayda tamamlandı. Özel çekimler için Türkiye içinde 5.000 kilometreye yakın yol kat edildi. Reklam filmi için özel müzik hazırlayan caz piyanisti Selen Gülün, doğal akışa ve güçlü bir ürün dinamizmine göndermeler yapan temalar kullandı.”

Aytemiz Petrol’ün Optimum reklam kampanyası televizyon, radyo, basın, dijital iletişim kanalları, sosyal medya ve açıkhava mecralarını kapsayan 360 derece bir iletişim planı ile başlatıldı.

Kampanya Künyesi:

Reklam Veren : Aytemiz Petrol

Reklam Veren Yetkilisi : Ahmet Eke, İbrahim Nadiroğlu, Hızır Yılmaz

Yapım Şirketi : Karma Films

Yönetmen : İrfan Yıldırım

İlk Yayın Tarihi : 12 Kasım 2013

Bu haber 4195 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Bakan Dönmez: Azerbaycan'la 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı... 17.10.2021
Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti... 17.10.2021
Castrol Ford Team Türkiye, Ege Rallisi ile 2021 ‘Markalar Şampiyonluğu’na bir adım daha yaklaştı... 17.10.2021
Doğalgaz faturasında tasarruf için Multipor ile doğru yalıtım ... 17.10.2021
OEDAŞ’tan Plastik Kapak Seferberliği... 17.10.2021
Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında azami fiyat limiti yükseltildi... 17.10.2021
Ali Osman Ulusoy Turizm’den Trabzonspor’a özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ... 17.10.2021
Hibrit Satışları Artıyor Toyota Liderliğini Sürdürüyor... 17.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Otobüsleri Karsan Atak ile Yenileniyor!... 17.10.2021
Anadolu Isuzu, Vodafone Busıness’ın Red Kontrol Çözümüyle Ticari Araç Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi... 17.10.2021
Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor ... 17.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.