Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Ferroli, Mesleki Eğitimi Desteklemeye Devam Ediyor

Güncelleme :25.12.2013

 Sektöre ve mesleki eğitime katkı sağlamayı misyon edinen ısıtma ve soğutma sektörünün liderlerinden Ferroli, Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim laboratuvarı açtı.

Bireysel ürünlerden sistem çözümlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan ısıtma ve soğutma sektörünün öncülerinden Ferroli, 55 yılı aşkın tecrübesiyle dünyadaki son teknolojileri Türk tüketicisi ile buluşturmaya ve mesleki eğitim veren okullara yatırımlara devam ediyor. 

Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Birimi’nde yer alan ve 24 Aralık 2013 Salı günü açılışı gerçekleştirilen Ferroli Gaz Yakıcı Cihazlar Eğitim Laboratuvarı’nda başta yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi ve kazanlar olmak üzere brülör, termosifon, hermetik şofbenlerin de bulunduğu pek çok Ferroli markalı ürün öğrencilerin çalışmaları için yer alıyor. Son teknolojik ürünlerin yer aldığı laboratuvarda aynı zamanda yoğuşmalı kazanlardan oluşan kaskad sistemleri de yer alıyor. Ayrıca laboratuvarın içindeki çalışma masaları, öğrenci dolapları ve projeksiyon sistemleri de öğrencilerin konforlu bir eğitim almaları için özel olarak tasarlandı.

Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme biriminde yer alan Ferroli Gaz Yakıcı Cihazlar Eğitim Laboratuarı toplam 25 kişilik kapasiteye sahip. 

Ferroli Eğitim Laboratuvarı Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin ve Ferroli Genel Müdürü Çetin Çakmakçı’nın katıldığı bir törenle açıldı.  Törende konuşan Ferroli Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, “Isıtma ve soğutma pazarının liderlerinden biri olarak misyonumuz geliştirdiğimiz ürünler kadar mesleki eğitimde sektöre katkı sağlamak. Gençlerimizin kalifiye birer profesyonel olmalarını sağlamak amacıyla donanımlı eğitim laboratuvarlarını hizmete açıyoruz” dedi. 

Sektöre ve mesleki eğitime sağladığı katkılarla adından söz ettiren Ferroli’nin Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ve Kartal Samandıra Endüstri Meslek Lisesi’nde de eğitim laboratuvarları bulunuyor.

Bu haber 3976 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında... 30.05.2020
Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?... 30.05.2020
Pirelli'den 4 lastik alana 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan Hediyesi... 30.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e uğurlandı... 30.05.2020
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.