Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Total, İngiltere’de kaya gazı arama faaliyetlerine 21 milyon dolar yatırım yapacak

Güncelleme :14.01.2014

 Kaya gazı endüstrisinin İngiliz ekonomisinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını belirten Austin, “Kaya gazının geliştirilmesi binlerce iş kaynağı yaratmakla birlikte, ülkeye ciddi bir vergi kazanımı sağlayacaktır dedi.

Fransız enerji şirketi Total’in, İngiltere’de kaya gazı arama faaliyetlerine ilk etapta en az 21 milyon dolar yatırım yapacağını açıklandı.

İngiliz enerji firması IGas Energy yaptığı yazılı açıklamada, İngiltere’de Lincolnshire’de iki ayrı bölgede Total ile ortaklaşa gerçekleştirilecek kaya gazı arama çalışmalarından Total’in yaklaşık yüzde 40′lık bir kar payı alacağını bildirdi.

İş birliğine ilişkin konuşan IGas Enerji CEO’su Andrew Austin, “Bugün varılan anlaşma Britanya’da kaya gazı keşfetme ve üretme konusunda ileriye doğru atılmış, bizim lisanslarımızdaki kazancımızı artıracak bir adımdır” dedi.

Kaya gazı endüstrisinin İngiliz ekonomisinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını belirten Austin, “Kaya gazının geliştirilmesi binlerce iş kaynağı yaratmakla birlikte, ülkeye ciddi bir vergi kazanımı sağlayacaktır. Bu şekilde ithal ettiğimiz gazı ve kömürü azaltabiliriz ve ülkenin ödemeler dengesine katkıda bulunabiliriz” şeklinde konuştu.

Total’in Kuzey Avrupa Başkan Yardımcısı Partice d Vivies ise anlaşmayı “dönüm noktası” olarak tanımlayarak, “Grubumuz halihazırda ABD, Arjantin, Çin, Avusturalya, Polonya ve Danimarka’da kaya gazı projelerinde çalışıyor. İngiltere’deki iş birliğimiz ile uzmanlığımızı daha da artıracağız” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2938 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.