Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Doğalgaz Başlıkları

EWE Turkiye şirketleri Zirve 2014’te buluştu

Güncelleme :20.02.2014

 Türkiye’de enerji piyasalarının önemli oyuncularından olan Alman enerji devi EWE, tüm grup şirketleri ile Antalya’da düzenlediği “Zirve 2014” toplantılarında bir araya geldi. Şirketlerin yıllık değerlendirmelerinin yapıldığı Zirve’de, 2014 hedefleri de tartışıldı. 

EWE Turkey Holding’in iştirakleri olan Kayserigaz, Bursagaz, EWE Enerji ve Enervis’in yönetim kadrolarının buluştuğu ve yeni formatında ilk kez bu yıl düzenlenen Zirve 2014 Antalya’da gerçekleşti. Şirket yöneticilerinin katıldığı 150 kişilik buluşmada, 2013 yılı değerlendirildi ve 2014 yılı için hedefler belirlendi.

 2013 yılının bütün şirketler için yüksek performans ve karlılıkla kapandığını belirten EWE Turkey Holding üst yöneticileri Bekir Sami Acar ve Dr. Frank Quante, 2014 yılının Türkiye ekonomisi için zor bir yıl olacağının kabul edilerek finansal hedeflerin garanti altına alınmasına öncelik verileceğini, fakat EWE’nin uzun vadeli Türkiye planlarının halen geçerli olduğunu ifade ettiler.

Enervis, bilimsel işbirliklerine yenilerini ekleyecek

Enervis, Almanya EWE AG ve Türkiye’deki iş ortakları ile ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi kurulumu konusunda iş birliği içinde çalışarak, enerji verimliliğinde kalıcı performans elde edecek. Ayrıca yine EWE AG ile Almanya’da ve Türkiye’de uygulanacak ortak projelerle sektördeki ağırlığını daha da artıracak. 

 Enerji verimliliği alanında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde hali hazırda çok önemli projeler yürüten Enervis, 2014 yılında Mesleki ve Teknik Eğitim faaliyetlerini yürüteceği yeni eğitim kampüsü projesini de hayata geçirecek. İş birliği halindeki üniversitelerle yapılacak AR-GE çalışmaları ile yenilikçi ürünler geliştirilecek. 

Kayserigaz, doğal gaz kullanımını bilinçli ve verimli kılacak 

Geçtiğimiz yıl hedeflerini yüzde yüze yakın bir oranda tutturan Kayserigaz, 2014 yılında özellikle çalışan eğitimi, inovasyon ve temiz hava çalışmalarına daha da ağırlık verecek. ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetimi Standartlarını hayata geçirmeye hazırlanan Kayserigaz, 2013 yılında danışmanlık hizmeti ile başlattığı Kurumsal Karne eğitimlerini bu yıl da hız kesmeden sürdürecek.

Kayserigaz’ın 2014 yılı içerisinde ağırlık vereceği bir diğer husus da periyodik kontroller olacak. Kayserigaz, Bunun yanı sıra otomasyon için de düğmeye basacak.

Doğal gaz sayaçlarında kalibrasyon hizmetine gidecek olan Kayserigaz, bu sayede 10 yıldır kullanımda olan sayaçların gerekli bakım ve onarımlarını yaparak güvenli ve kesintisiz gaz arzına devam edecek. Kullanıcılara yönelik eğitimlerle de doğal gaz kullanımındaki bilinci ve verimliliği artıracak. 

Bursagaz, enerji verimliliği ile sera gazı salınımını azaltacak

Bursagaz, 2014 yılına kurumsal itibarı artırmak, sürdürülebilir performansı artırmak ve kurumsal riskleri yönetmek stratejileri ile girdi. Finansal Başarı, teknolojik ilerleme, sürdürülebilir hizmet kalitesi, operasyonel mükemmellik, sosyal duyarlılık ve insana yatırım temelinde belirlediği amaçları ile sürdürülebilir stratejilere ağırlık veren Bursagaz, 2014 yılında sera gazı emisyonunda 250 TonCO2 düzeyinde, enerji verimliliğinde de yüzde 4’lük bir azalma hedefliyor. 

Bursagaz; 2.6 bcm düzeyin gaz hacmini lisans bölgesine sunmaya hazırlanıyor. İnsana yatırımı önceliğine alan Bursagaz “Investors in People” standardı uygulamalarında yılın ilk yarısında Gold seviyesinde sertifikalandırılmayı hedefliyor.

EWE Enerji elektrik piyasasında yol haritasını belirledi

2013’ü doğal gaz toptan satış pazarının lideri olarak kapatan EWE Enerji, 2014 yılı için de benzer bir iş hacmini garanti altına aldı. Geçtiğimiz yıl sonunda EPDK’dan elektrik tedarik lisansı alan EWE Enerji, perakende piyasasında 2014’te izleyeceği stratejinin detayları ile yol haritasını grup içerisindeki paydaşlarıyla paylaştı. 

Zirve 2014’te sadece iş konuşulmadı

Toplam 4 gün süren Zirve’de, değerlendirme ve proje sunumları ile yuvarlak masa toplantıları arasında keyifli etkinlikler ve dinletiler de yer aldı. İlk gün, Nasuh Mahruki’den deneyimlerini dinleyen yöneticiler, 2’inci gün perküsyon gösterisi ile stres attı, 3’üncü gün gerçekleştirilen Gala Yemeği ile de yeni faaliyet yılı için motivasyon topladı. 

EWE Turkey Holding’in bundan sonra her yıl düzenli olarak gerçekleştireceği Zirve toplantıları, ekip çalışmasının güçlendirilmesi, holding bünyesindeki şirketlerin birbirleriyle olan bağlılıklarının artırılması için gelenekselleştirilecek. 

Bu haber 2474 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
TEMSA 5 yıldır kariyerde engelleri kaldırıyor ... 16.11.2019
Enerji Bakanı Dönmez TürkAkım Alım Terminalini ziyaret etti ... 16.11.2019
BP-Turpak /Üst Düzey SEÇ Denetlemeleri Devam Ediyor…... 16.11.2019
GÜYAD, `Yenilenebilir Enerji Finansmanı Zirvesi´nde sektörü bir araya getirdi... 16.11.2019
Küresel petrol arzı Ekim ayında arttı... 16.11.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.