Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Erkan Güral’ın Genel Başkanlığındaki TÜGİK’in yeni Yönetim Kurulu’nun yarısı kadınlardan oluştu

Güncelleme :07.03.2014

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) 1 Mart 2014 Cumartesi günü gerçekleşen kongresinde göreve gelen Yönetim Kurulu’ndaki 18 üyenin 9’u kadınlardan oluştu. TÜGİK’te üst üste üçüncü kez Genel Başkanlığı üstlenen Erkan Güral, “İş dünyasında kadınlarımız daha etkili ve daha yoğun olarak yer almalı. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz ‘Pembe Yaka’ projesini çok yakında başlatacağız. Yönetim Kurulumuzun yarısını kadınlardan oluşturarak ezberleri bozduk, çünkü TÜGİK olarak kadınlarımıza inanıyoruz,” dedi. 

TÜGİK’in 1 Mart 2014 günü gerçekleşen kongresinde tek aday olarak seçime giren Erkan Güral üst üste üçüncü kez Genel Başkanlığı üstlendi. Erkan Güral’ın başkanlığında yeni oluşturulan Yönetim Kurulu’nda bir ilke imza atıldı ve 18 yönetim kurulu üyesinin yarısını kadınlar oluşturdu. TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, “İş dünyamızda kadınlar her geçen gün daha aktif rol üstleniyor, başarılarına yenilerini ekliyor. Öte yandan Türkiye’nin dört bir yanında iş yaşamına katılmasını sağlayabileceğimiz on binlerce kadınımız bulunuyor. Bu nedenle TÜGİK olarak iş dünyamızı öncülük etmek hedefiyle ezberleri bozduk ve Yönetim Kurulumuzun yarısında görevi kadın üyelerimizle paylaştık. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü’nü şimdiden kutlarım,” dedi.

23 Ocak 2010 tarihinden bu yana üçüncü dönemdir TÜGİK Genel Başkanlığını yürütmekte olan Erkan Güral, “TÜGİK olarak kadınlarımıza yönelik önemli projelerimiz var. Örneğin, kadın girişimciler ve kadınları iş yaşamına hazırlamak üzere çalışmalar yürüteceğiz,” dedi. Erkan Güral sözlerini şöyle sürdürdü: “Mavi ve beyaz yaka kavramlarından sonra iş dünyası literatürüne ‘pembe yaka’ kavramını dahil ediyoruz. Kadın girişimciliğini desteklemek üzere ‘Pembe Yaka’ adını verdiğimiz projemizi çok yakında başlatacağız. Kadınların yaşamın her alanında temsil edilmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede öncelikli hedefimiz kadın girişimci sayısını artırmak ve özellikle de evlerinde oturan ve katma değer yaratma imkanı bulamayan kadınlarımızı işgücüne dahil etmek.”

Erkan Güral’ın Genel Başkanlığındaki TÜGİK’in yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Selin Açık, Gizem Çeliker Akandere, Abdulkadir Akboz, Engin Ateşsönmez, Nilüfer Çevikel, Veysel Çiftçi, Naime Göker Ekim, Efsun Erkemen, Şanser Kadooğlu, Seda Kaya, Rahmi Kula, Mehmet Serkan İzol, Begüm Özdoğularlı, Ö. Faruk Sakarya, Fatma Semiz, Kemal Yıldırım, İlknur Kaya Yüksel, Serkan Can Zengin

Bu haber 2927 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında... 30.05.2020
Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?... 30.05.2020
Pirelli'den 4 lastik alana 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan Hediyesi... 30.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e uğurlandı... 30.05.2020
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.