Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Kadoil Dolum Tesislerini Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ve beraberindeki heyet gezdi

Güncelleme :16.05.2014

Sahilden 5 kilometre uzaklıkta, Türkiye’nin ve Mersin bölgesinin, en büyük ve en modern, 14 metre draftta, 65 bin DWT kapasite, aynı anda 2 geminin yanaşabileceği deniz platformuna sahip tek tesis olan Kadoil Akdeniz Dolum Tesislerini Mersin’de bulunan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık ve beraberindeki heyet ziyaret etti.  

 Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık ve beraberindeki heyet, Veli Kadooğlu’nun daveti üzerine Mersin’de bulunan Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri’ni ziyaret etti. Veli Kadooğlu, Gaziantep heyetine deniz platformu hakkında çeşitli bilgiler verdi. 

Koluman Otomotiv’in lansmanı için Mersin’de bulunan Gaziantep heyeti, Veli Kadooğlu’nun daveti üzerine Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri’ni gezdi. Geziye, GTO Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Nakliyatçılar Derneği Başkanı Zafer Aydıngüler, Gaziantep Koluman yöneticileri, Uluslararası Nakliyatçılar Derneği (UND) Gaziantep üyeleri katıldı. Kadoil Petrol Yönetim Kurulu Üyeleri Şerafettin Kadooğlu ile Veli Kadooğlu’nun misafirliğinde gerçekleşen ziyarette, deniz platformu ile ilgili bilgiler verildi

 Kadoil Akdeniz Dolum Tesisi Müdürü Cumali Taş, tesisin Mersin’de maksimum 14 metre draftta 65 bin DWT kapasiteli olduğunu, aynı anda 2 geminin yanaşma yapabileceği bölgenin deniz platformuna sahip tek tesisi olma özelliğini taşıdığını söyledi. Taş, “Kadoil olarak hızlı ve sürekli gelişim için yatırıma önem vererek; petrol ürünlerinin uluslararası ticaret ve ülke içinde dağıtımı amacıyla depolanması ve daha kaliteli bir hizmet vermek anlayışı doğrultusunda Akdeniz Dolum Tesislerimiz, 2008 yılında 70 bin metrekare alan üzerinde 141 bin metreküp petrol ürününü depolama kapasitesiyle faaliyete geçmiştir. Tesis için yapmış olduğumuz önemli yatırımlarla uluslararası standartlara uygun ürün kalitesi ve fiyat bileşeni ile hizmet vererek bu tesisler ile aynı zamanda uluslararası petrol ticaretine, yakıt ikmallerine, bölgenin ihtiyaçları ile birlikte diğer iş alanlarına cevap verebilecek hizmetleri sunuyoruz. Tesis kapasitesinin 30 bin merteküpünü bölgesel ve yurtiçi taleplerin karşılanması için 111 bin metreküpünü de uluslararası petrol pazarına açılmak ve yabancı petrol firmalarına Türkiye’de yeni iş imkânları yaratmak amacı ile A tipi antrepo olarak kullanıyoruz.

Sahilden 5 kilometre uzaklıkta, Türkiye’nin ve Mersin bölgesinin, en büyük ve en modern, 14 metre draftta, 65 bin DWT kapasite, aynı anda 2 geminin yanaşabileceği deniz platformuna sahip tek tesis olan Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri, hem yerel hem de uluslararası petrol ticareti yapan şirketlerin tesisin stratejik imkânlarından faydalanmasını da sağlamaktadır” dedi. 

Kadoil Yönetim Kurulu Üyeleri Şerafettin Kadooğlu ile Veli Kadooğlu, misafirlerine Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri’ni gezdirerek, çeşitli bilgiler verdi. 

Gaziantep heyeti, gezinin ardından hep birlikte Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri’nde toplu fotoğraf çektirdi.

Bu haber 2685 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Akaryakıtta indirim müjdesi... 03.06.2020
PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “İntifa Döneminde Tavan Fiyat Uygulaması Söylemi Doğru Değil”... 03.06.2020
Bakiler Lojistik, Tenteli Taşımalarını Renault Trucks İle Yapacak ... 03.06.2020
Doğalgazlı Jeneratörle Yakıt Maliyeti Yüzde 70 Azalıyor ... 03.06.2020
Tırsan, Sektörün İlk Dijital Teslimat Törenini Eyüp Lojistik İle Gerçekleştirdi... 03.06.2020
EPDK Başkanı açıkladı: Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor... 03.06.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.